video thumb

نیاز به سازماندهی دوباره شبکه بیت کوین به دلیل یک هک غیر منتظره

CZ (ژانگ ژئو) مدیر عامل شرکت بایننس در یک ویدیوی پرسش و پاسخ به مخاطبانش در مورد هک بایننس توضیح داد.

او گفت :
” متاسفانه هکرها منتظر ماندند تا موجودی اکانت ها زیاد شود و بعد با منافع بیشتر آن ها را هک کنند . هک اخیر باعث ربودن ۷۰۰۰ بیت کوین شده است .
این مساله را حل خواهیم کرد . حدود یک هفته زمان احتیاج داریم تا این مشکل را برطرف نماییم . سیستم باید قوی تر و ایمن تر شود . در تمامی داده ها به جستجو خواهیم پرداخت و کوچک ترین موارد برای نفوذ هکرها را نیز از بین خواهیم برد .”
سازماندهی مجدد شبکه بیت کوین به این امید که بیت کوین های ربوده شده بازیابی شود فکری است که اکثر مردم با آن موافق اند .
CZ در این مورد گفت :
” پیشنهاد سازماندهی مجدد را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد اما نکته مهم این است که انجام این کار می تواند به اعتبار این شبکه لطمه بزند و تاثیر نامناسبی بر روند اجماع آن بگذارد . در هر صورت هر تصمیمی که گرفته شود با صداقت کامل به اطلاع مردم خواهد رسید . ”
CZ اطمینان داد که مشکل به وجود آمده ، اثری بر مبادلات (TRADING) نخواهد داشت اما به دلیل این که در چند روز آینده سیستم به روزرسانی خواهد شد و با توجه به لزوم انجام پاره ای تغییرات در سیستم مرکزی ، ممکن است با توقف مبادلات برای یک زمان کوتاه مواجه شویم و از مزدم خواست صبور باشند .
مدیر عامل بایننس در ادامه صحبت هایش به همه فعالان توصیه کرد که کلیدهای امنیتی خود شامل API و ۲FA را هر چند وقت یک بار و مخصوصا در شرایط کنونی به کلیدهای دیگری تغییر دهند .
طبق گفته های CZ بررسی ها برای مشخص شدن همه کاربرانی که این هک بر حساب هایشان اثر سوء گذاشته است ادامه دارد و آمار و تصمیمات گرفته شده با صراحت کامل در اختیار مردم قرار خواهد گرفت .

خبر اصلاحی :

چند ساعت پس از انتشار خبر حمله هکرها به صرافی بایننس مدیر عامل این صرافی در توئیتر صحبت های مهمی داشت .
او گفت با مدیر بیت کوین (BITMAIN) صاحب استخرهای بیت کوین و امور مربوط به ماینینگ و نیز مدیر کارخانه تولید دستگاه های اسیک به بررسی شرایط پرداخته است و به دلایل مهمی قصد ندارد بلاکچین را به شرایط قبل از هک برگرداند.
از جمله دلایل او برای این تصمیم احتمال مورد تهدید واقع شدن اجماع شبکه و دشوار بودن جلب نظر موافق اکثریت شبکه برای تغییر در آن بود.
شما می توانید توئیت های مدیرعامل بایننس را در توئیتر با آی دی @CZ_BINANCE دنبال کنید .

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ