این روزها ارزهای دیجیتال در کنار فناوری غیرمتمرکز خارق‌العاده به فضایی برای سرمایه گذاری بلند مدت و یا معاملات کوتاه مدت تبدیل شده است.

سرمایه گذاران اصولی در مورد یک ارز دیجیتال تحقیق و پس از بررسی اهداف و آینده ارز مورد نظر، اقدام به خرید می‌کنند.

معامله گران کوتاه مدت هم برای حدس قیمت یک ارز در کوتاه مدت، از تحلیل‌ها کمک می‌گیرند. تحلیل‌های بازار به طور کلی به دو نوع تقسیم می‌شوند.

تحلیل تکنیکال: تحلیلی که تمام شرایط بازار روی نمودارها بررسی می‌شود و در واقع تحلیلگر با استفاده از نمودارها و ابزارهای مختلف، رفتار معامله گران و تاریخچه معاملات یک دارایی را بررسی می‌کند.

تحلیل فاندامنتال: تحلیل فاندامنتال یا بنیادی تحلیلی است که در آن تحلیل‌گر اخبار، اتفاقات و شرایط بیرونی یک دارایی را بررسی می‌کند.

بخش جدید رویدادها

علاقه‌مندان به بلاک چین

آگاهی از رویدادهای مهم این جریان برای هر دو گروه سرمایه گذاران و معامله گران بسیار سودمند خواهد بود. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند وضعیت خود را درباره موقعیت های پیش رو بهتر بسنجند.

اطلاعاتی که در بخش رویدادها کسب خواهید کرد:

فورک ها یا انشعاب ها

فورک نوعی بروز رسانی در سیستم غیرمتمرکز یک ارز دیجیتال است. فورک ها در دو نوع سافت فورک یا هاردفورک نام‌گذاری شده‌اند. سافت فورک یک به روز رسانی کوچک در نرم افزار ارز دیجیتال مورد نظر است اما در هاردفورک سیستم غیرمتمرکز ارز دیجیتال مورد نظر (بلاک چین یا هر چیز دیگری که ارز روی آن فعالیت می‌کند) با توافق گروهی از توسعه دهندگان، شامل یک تغییر اساسی می‌شود. این تغییر گاهی آنقدر بزرگ است که نمی‌توان روی پروتکل قبلی آن را ادامه داد بنابراین باعث ایجاد بلاک چین و ارز دیجیتال جدیدی می‌شود یا به نوعی بلاک چین ارز قبلی شکافته شده و بلاک چین جدیدی از آن خارج می‌گردد.

وقتی هاردفورکی در بلاک چین انجام می‌شود، برای همگام سازی شبکه به تمام کسانی که دارنده‌ی ارز دیجیتال قبلی بودند، به همان تعداد ارز دیجیتال جدید تعلق می‌گیرد.

مثلاً بیت کوین کش فورکی از بیت کوین است. برخی از توسعه دهندگان به دلیل ظرفیت کم بلاکِ بلاک چین بیت کوین، با تغییر پروتکل، بلاک چین و ارز جدید به اسم بیت کوین کش را با ظرفیت بلاک بیشتری پدید آوردند. هنگام انجام فورک به تمام دارندگان بیت کوین به تعداد بیت کوین‌هایشان، بیت کوین کش اهدا شد. مثلاً به فردی دارای ۳ بیت کوین، ۳ بیت کوین کش هم تعلق گرفت.

از این رو دانستن این موضوع می‌تواند برای سرمایه گذاران بسیار اهمیت داشته باشد. فورک ها یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی است که می‌توانید در بخش رویدادها دنبال کنید.
همان‌طور که گفتیم به این نکته توجه داشته باشید که همیشه هاردفورک باعث ایجاد ارز جدیدی نمی‌شود.

لیست شدن ارزهای دیجیتال به صرافی‌های بزرگ

لیست شدن یک ارز دیجیتال در صرافی های بزرگ می‌تواند باعث رشد قیمت خوبی شود زیرا بازارهای خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظر گسترش می‌یابد و توجهات را به خود جلب می‌کند. بنابراین دانستن این موضوع به سرمایه گذاران یا معامله گران در تحلیل‌هایشان کمک شایانی خواهد کرد. در بخش رویدادها از این اطلاعات هم آگاه خواهید شد. البته به یاد داشته باشید که بعضی اوقات لیست شدن یک ارز در یک صرافی به صورت ناگهانی رخ می‌دهد.

جلسات و کنفرانس‌های ارزهای دیجیتال و بلاک چین

یکی دیگر از رویدادهای مهمی که در بخش جدید سایت از آن مطلع خواهید شد، نشست‌ها و کنفرانس‌های مهم است. در این کنفرانس‌ها و نشست‌ها گاهی اوقات تصمیمات سرنوشت سازی گرفته می‌شود که می‌تواند در آینده یک ارز دیجیتال یا به طور کلی بلاک چین سرنوشت ساز باشد.

ایردراپ ها (Airdrops)

ایردراپ در ارزهای دیجیتال به معنای اهدای توکن رایگان با شرایط خاص است. استارت آپ ها و توسعه دهندگان برای بهبود و تبلیغات پروژه خود، با شرایط خاصی مقدار توکن رایگان را توزیع می‌کنند. برای مثال توسعه دهندگان اعلام می‌کنند که یک میلیون توکن x به کاربران کیف پول y اهدا می‌شود. این موضوع هم در صفحه رویدادها قابل پیگیری است.

موارد دیگر

مواردی از قبیل ارائه کیف پول، Rebranding (تغییر نام)، اجرای نرم افزارها و تمام موارد تاثیرگذار در بحث بلاک چین و ارزهای دیجیتال در این بخش اطلاع رسانی خواهد شد.

آشنایی با صفحه رویدادها

رویدادهای این صفحه به صورت زمانی مرتب شده و هر رویداد دارای چهار بخش، احتمال وقوع، منبع، اثبات و نام ارز است. با کلیک بر روی منبع می توانید به لینک منبع خبر رویداد وارد شده و جزئیات بیشتر را مطالعه فرمایید. احتمال وقوع هر رویداد با توجه به نظرات کاربران در شبکه های اجتماعی و سایت های معتبر قرارداده شده است. با کلیک بر روی اثبات می توانید عکسی که وقوع رویداد را نشان می دهد را تماشا کنید.

نکات مهم

۱- این صفحه به صورت مداوم به روز رسانی خواهد شد و امکان اضافه شدن ساعتی رویدادها در صورت وجود رویداد مهم روزانه وجود دارد. بنابراین توصیه می‌کنیم تا از این بخش به طور متداوم بازدید فرمایید.

۲- تمامی رویدادها از منبع معتبر برداشته خواهند شد اما احتمال رخ ندادن رویدادهای ذکر شده به دلایل مختلف وجود دارد.

۳- سرمایه گذاران و معامله گران عزیز باید با آگاهی کامل از رویدادها استفاده نمایند و وب سایت ارز دیجیتال هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال سرمایه گذاری بر اساس رویدادها ندارد.

۴- این بخش آزمایشی بوده و در صورت بازخورد مناسب بهبود خواهد یافت.

کاربران گرامی که به دنبال سرمایه گذاری در ارزهای مجازی هستید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشورت یا کارشناسان تیم ارزجو به سایت arzjoo.com مراجعه کنید.