سرمایکس
video thumb

آلمان به دنبال تنظیم مقررات جدید برای عرضه اوراق قرضه مبتنی بر بلاک چین

بر اساس گزارش خبرگزاری Handelsblatt، آلمان پیش‌ نویس مقررات پیشنهادی برای عرضه اوراق قرضه مبتنی بر بلاک چین را به‌ زودی در تابستان سال جاری معرفی خواهد کرد.

به نقل از توماس هیلمن، خبرنگار اختصاصی حوزه بلاک چین در آلمان، آماده‌ سازی این مقررات جدید در حال پیشرفت است و خلاصه‌ ای از متن این لایحه نوشته شده است.

به گفته هیلمن، داشتن این مقررات جهت پذیرش بلاک چین، برای آلمان لازم و سودمند است.

Handelsblatt به نقل از وی نوشت: ما معتقدیم که پیشبرد فناوری بلاک چین در آلمان، از اهمیت بالایی به‌ ویژه در سال ۲۰۱۹ برخوردار است.

آلمان همچنان موضع سنتی و محافظه ‌کارانه‌ی خود را نسبت به بلاک چین و ارزهای دیجیتال حفظ کرده است، در حالی ‌که بیت کوین و سایر توکن ها به این کشور ورود پیداکرده‌ اند.

اما اخیرا با آگاهی مقامات از روندهای در حال تحول، این وضعیت شروع به تغییر کرده است.

تغییرات حقوقی فعلی بر موضع توکنیزه شدن فرآیندهای کاغذی تمرکز دارد، در حالی که تنظیم توکن های مبتنی بر بلاک چین می‌ تواند از مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

به گفته فرانک شفلر (Frank Schaeffler)، متخصص بلاک چین عضو حزب دموکرات آزاد آلمان، دولت ملی بالاخره بیدار شده است. وی اضافه کرد:

اکنون همه‌ چیز باید سریع حرکت کند. صادرکنندگان ارز دیجیتال و سرمایه‌ گذاران به دنبال یک بازار مالی تنظیم‌ شده برای فعالیت خود هستند که می‌ تواند در سطح بین‌ المللی مورد استفاده قرار بگیرد. آلمان فرصت دارد که در اینجا یک نقش کلیدی را بر عهده بگیرد.

ماه گذشته در نزدیکی لیختن‌ اشتاین که مانند کشور همسایه خود، سوئیس، به خاطر حمایت از ارزهای دیجیتال شناخته‌ شده است، از اوراق قرضه بلاک چین برای بخش املاک و مستغلات استفاده کرد. این کشور در هفته جاری مقررات جدیدی را درباره توکنیزه شدن و قانون گذاری بلاک چین، به تصویب رساند.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version