سرمایکس
video thumb

تلاش ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌ها با استفاده از روبل و ارزهای دیجیتال!

ونزوئلا و روسیه در حال مذاکره برای استفاده از روبل در معاملات تجاری خود می باشند، به این ترتیب، استفاده از دلار آمریکا در تراکنش های این دوکشور کنار گذاشته می شود. علاوه بر این، دو کشور در نظر دارند که از ال پترو، ارز دیجیتال وابسته به نفت ونزوئلا، به عنوان وسیله ای دیگر برای انجام مبادلات خود استفاده کنند.

جورج والرو (Jorge Valero)، نماینده سازمان ملل متحد در ونزوئلا، برنامه های تجاری آتی را در گفتگو با خبرگزاری Russia Today مطرح کرد.
ارزش پترو به یک بشکه نفت ونزوئلا و پول ملی وابسته است و بولیوار، به پترو وابسته است. ونزوئلا امیدوار است که با کنار گذاشتن دلار، تحریم ها را دور بزند و پترو نیز یک بخش جدایی ناپذیر این فرآیند است. طبق گزارش Russia Today، این برنامه ها شامل “مبادله نفت خام برای محصولات وارداتی” نیز می شود.

Russia Today نوشت:

این دیپلمات تاکید کرده که تحریم های ایالات متحده بر روی نفت ونزوئلا و مسدود کردن حساب های دلاری این کشور تأثیر منفی زیادی بر اقتصاد ونزوئلا گذاشته است. این اقدامات، مردم آمریکای لاتین را از دسترسی آزاد به حمایت مالی بین المللی و سرمایه گذاری در بخش نفت محروم کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا علیه دولت ونزوئلا و صرافی ارزهای دیجیتال Evrofinance پس از راه اندازی پترو تحریم هایی را اعمال کرده است. خزانه‌داری آمریکا نوشت که “دخالت Evrofinance در پترو امیدواری مادورو ، در مورد دور زدن تحریم هایی که ایالات متحده علیه ونزوئلا وضع کرده است را نشان می داد.

با وجود اینکه هیچ صرافی باز و هیچ راهی برای پرداخت ارزهای دیجیتال در ونزوئلا وجود ندارد، پس از ماه ها تلاش، به نظر می رسد که این تلاش برای دور زدن تحریم ها، به طور مستقیم دولت ونزوئلا را در بحرانی شدید قرار داده است و تاثیر زیادی بر اقتصادی محلی این کشور نداشته است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version