سرمایکس
video thumb

Grayscale: همه‌گیری ویروس کرونا در تصمیم سرمایه‌گذاران جدید برای خرید بیت کوین نقش داشته است

داده های نظرسنجی از Grayscale Investments نشان می دهد همه گیری ویروس کرونا در تصمیم سرمایه گذاران جدید برای خرید بیت کوین نقش داشته است. با افزایش قیمت بیت کوین به ۱۸۰۰۰ دلار و تلاش معامله گران برای دستیابی به یک رکورد تاریخی، موج جهش سرمایه گذاران نهادی بر روی بیت کوین (BTC) همچنان ادامه دارد.

این بار، سرمایه گذاران نهادی و خرده فروشی هر دو مشتاق جمع آوری بیت کوین هستند و داده های بازارهای مشتقات ارز دیجیتال نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی حجم بیت کوین را به بالاترین حد می رسانند.

حجم معاملات آتی بیت کوین در صرافی ها. منبع: Digital Assets Data

طبق تحقیقات Grayscale Investments، یک شرکت مدیریت دارایی دیجیتال که در حال حاضر بیش از ۹٫۸ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت خود دارد، همه گیری ویروس کرونا می تواند عامل اصلی افزایش قیمت فعلی بیت کوین باشد.

طبق نظرسنجی سالانه این شرکت، ۸۳ درصد از کل سرمایه گذاران بیت کوین در ۱۲ ماه گذشته شروع به سرمایه گذاری کرده اند، درست زمانی که میزان ابتلا به کووید ۱۹ در حداقل بوده است.

۳۸ درصد از کل سرمایه گذاران فعلی بیت کوین که مصاحبه کرده اند در چهار ماه گذشته نسبت به این امر اقدام کرده اند و در این میان، ۶۳ درصد عنوان کردند که اختلال اقتصادی ناشی از کووید ۱۹ بر تصمیم آنها برای خرید بیت کوین تأثیر مثبت گذاشته است.

بیت کوین در حال رسیدن به یک پذیرش انبوه است

نظرسنجی Grayscale همچنین نشان می دهد که بیت کوین با عموم مردم و طبقه سرمایه گذاران پذیرش انبوهی پیدا می کند. چشم انداز کسانی که هنوز نسبت به سرمایه گذاری در بیت کوین اقدام نکرده اند از سال ۲۰۱۹ به میزان قابل توجهی تغییر کرده است. در سال ۲۰۲۰ حدود ۵۵٪ از سرمایه گذاران مصاحبه شده نسبت به خرید بیت کوین ابراز علاقه کردند ، که از ۳۶٪ در سال ۲۰۱۹ افزایش چشمگیری داشته است.

تقریباً نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند که ارزهای دیجیتال تا پایان دهه به ابزار اصلی مبادله در نظر گرفته می شوند.

روند جذب سرمایه گذاران به روایت ذخیره ارزش بیت کوین دامن خواهد زد و این احتمال وجود دارد که پذیرش گسترده زودتر از انتظار بیشتر کارشناسان و سرمایه گذاران انجام شود. حداقل مورد برای اثبات این موضوع، گزارش اخیر Citibank است که در آن نویسنده تخمین می زند که قیمت بیت کوین ممکن است تا دسامبر ۲۰۲۱ به ۳۱۸۰۰۰ دلار برسد.

آیا با از بین رفتن کووید ۱۹، بیت کوین جذابیت خود را از دست می دهد؟

این سوال که قیمت بیت کوین در برابر ریشه کن شدن کووید ۱۹ چه واکنشی نشان خواهد داد، یک سوال معتبر در ذهن برخی از سرمایه گذاران است. به گفته جاناتان هابز (Jonathan Hobbs)، نویسنده The Crypto Portfolio و مدیر سابق صندوق دارایی های دیجیتال، اثرات همه گیری ویروس کرونا مدت ها پس از کنترل بیماری احساس خواهد شد. هابز در این باره به کوین تلگراف گفت:

“کووید ۱۹ کبریتی بود که شعله را برای پذیرش نهادی ارزهای دیجیتال روشن کرد. اما هیزم آن از خیلی قبل در حال جمع شدن بود. اکنون که آتش می سوزد، برای خاموش کردن آن آب زیادی لازم است. وقتی دنیا سرانجام از کووید ۱۹ رها شود، اقتصاد کشورها هنوز هم با بدهی ها سردر گریبان است و بانک های مرکزی همچنان به چاپ پول برای تسویه حساب بدهی های خود ادامه می دهند، مانند آنچه که کشورها برای رهایی از بحران مالی سال ۲۰۰۸ انجام داده اند. این بدان معناست که روایت نهادی بیت کوین به عنوان یک پوشش ریسک تورم احتمالاً مدتها پس از پایان همه گیری ادامه خواهد داشت.”

بدیهی است که محرک گسترده اقتصادی و گسترش سیاست های پولی ناشی از تأثیرات منفی ویروس کرونا باعث تغییر چشم انداز اقتصادی برای آینده ای قابل پیش بینی شده است.

در حالی که برخی از تحلیل گران ممکن است چگونگی تأثیر همه گیر ویروس کرونا در افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ را بیش از حد ارزیابی کنند، مشخص است که این نقش در تسریع علاقه سرمایه گذاران خرید و فروش ارز دیجیتال نقش داشته است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version