سرمایکس
video thumb

روسیه قصد دارد ارز های رمزگذاری شده(CryptoCurrency) را به استراتژی سواد مالی برای جمعیت اضافه کند

وزارت دارایی روسیه پیشنهاد داده است که ارزهای رمزگذاری شده

استراتژی دانش مالی روسیه ۲۰۱۷ -۲۰۲۳

روسیه قصد دارد ارز های رمزگذاری شده(CryptoCurrency) را به استراتژی سواد مالی برای جمعیت اضافه کند

وزیر دارایی روسیه آنتون سیلانوف

براساس گزارشات روز جمعه، وزارت دارایی روسیه این پیشنهاد را مطرح نموده است که ارزهای رمزگذاری شده جهت افزایش دانش مالی افراد این کشور از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۳(۱۳۹۶تا۱۴۰۲) به استراتژی های این کشور اضافه گردد.

دیمیتری مدودف(Dmitry Medvedev)، نخست وزیر کشور، هفته گذشته این استراتژی را تایید نمود. این طرح براساس پروژه ای مشترک میان وزارت دارایی روسیه و بانک جهانی است. این برنامه در دو مرحله اجرا می گردد. مرحله اول در سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹(۱۳۹۶تا۱۳۹۸) و مرحله بعدی در سالهای ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳(۱۳۹۹تا۱۴۰۲) با نظارت وزارت دارایی اجرا خواهد شد.

براساس گزارش لنتا(Lenta)، آنتون سیلانوف(Anton Siluanov)، وزیر دارایی، در گفتگو با کانال تلویزیونی “روسیه ۲۴″(Russia 24) اظهار داشته:

“در خصوص این استراتژی که منجر به افزایش سطح دانش مالی روسها می شود، لازم است مسئله ارزهای رمزگذاری شده نیز مورد بررسی قرار گیرد.”

او همچنین اذعان داشت:

البته سوالات در مورد سرمایه گذاری بر روی ادواتی همچون ارزهای رمزگذاری شده قطعا مورد بحث قرار خواهد گرفت و ما اکنون دریافتیم که ریسک این نوع سرمایه گذاری بیش از توصیه هایی که در این مورد صورت می گیرد. از این رو شرح عواقب احتمالی این نوع سرمایه گذاری بر روی ادوات غیر قانونی یکی از مسائلی است که ما در سال جاری و تا سال ۲۰۲۳ مورد بحث و گفتگو قرار خواهیم داد.

رشد آگاهی در خصوص ارزهای دیجیتال حتی میان کودکان

نظر سنجی ملی که در ماه ژوئیه(تیر و مرداد) توسط آژانس ملی مطالعات مالی (NAFI) صورت گرفت، حاکی از آن است که تنها ۲۸ درصد از مردم کشور روسیه در مورد ارزهای رمزگذاری شده از جمله بیت کوین مطالبی را شنیده اند. سرگئی آنتونیون(Sergey Antonyan)، مدیر پروژه آژانس ملی مطالعات مالی اظهار داشته:

“ارزهای رمزگذاری شده برای شمار کثیری از هموطنان ما همچنان ناشناخته و غریب است. با این وجود تمایل به این نوع ارز در حال افزایش است.”

حتی کودکان روسی نیز تمایل به سرمایه گذاری بر ارزهای رمزگذاری شده دارند. طبق گزارش خبرگذاری تاس(Tass)، کودکان روسی نسل “زد”(Generation Z) طی رقابتی همه جانبه در روسیه که “اقتصاد دیجیتال” نامیده می شود، به سوالاتی در خصوص ارزهای رمزگذاری(cryptocurrencies)، چت باتس ها(chatbots)، بلاک چین ها(blockchains) و بیومتریک ها(biometrics) پاسخ دادند. این رویداد در مسکو در سالن ورزش دبیرستان هروشکول(Horoshkol) که با کمک مالی هرمن گرف(Herman Gref)، رییس اسبر بانک(Sberbank)، ساخته شده، و داور این رقابت نیز بود، رخ داد.

 

در این نشریه آمده است:

“دانش آموزان ۱۱ تا ۱۷ ساله مجرب در ایجاد پروژه های دیجیتالی بر پایه شبکه های عصبی و بلاک چین ها و افراد دارای نمونه کار(portfolio) سرمایه گذاری بر روی چندین نوع ارز رمزگذاری شده، در این مسابقه شرکت داشتند.”

این نشریه همچنین اضافه نمود:

“موضوع ارزهای رمزگذاری شده برای دانش اموزان قدری موهوم بنظر می رسید، اما طی سه روز پنجاه درخواست از سرتاسر روسیه دریافت شد. تعداد هفت شرکت کننده برای این رقابت برگزیده شدند.

اخیرا تعداد پنج موسسه آموزشی پیشرفته ارزهای رمز گذاری شده را به بانکداری سنتی و منابع مالی خود اضافه نموده اند. دانشگاه ایالتی مسکو(Moscow State University)، موسسه آموزشی اقتصاد(Higher School of Economics)، دانشکده اقتصاد دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ(St. Petersburg State University of Economics) از جمله این موسسات هستند.

به نظر شما کمک کشور روسیه به افزایش استراتژیک سواد مردم از ارز های دیجیتال و بلاکچین چه تاثیری در آینده این صنعت خواهد داشت؟

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version