سرمایکس
video thumb

۲۸راهنمایی ریچاردِ بیچاره در مورد ارزهای رمزگذاری شده

نظریه مالی بنجامین فرانکلین یک افسانه است. ضرب المثل “یک ریالِ پس انداز شده، یک ریالِ بدست آمده است“(A penny saved is a penny earned) در طول دو قرن پس از مرگ فرانکلین هنوز به قوت خود باقیست و عبارت “سرمایه گذاری دانشی است که همیشه بهترین منافع را در پی دارد” همچنان که در زمان پادشاه جورج سوم عملی بوده، امروز هم کاربرد خود را دارد.
اما تنها تعداد کمی از این موضوع آگاهند که فرانکلین نیز علاقمند به ارزهای رمزگذاری شده

در اینجا بطور خلاصه(با دید طنز) به این دست نوشته در مورد ارزهای رمزگذاری شده اشاره می شود:

۱ یک سرمایه گذار دانا هرگز نباید بیش از حد معقول سرمایه گذاری کند و حد معقول به سرمایه قابل نقد شدن شخص و توانایی مواجهه با ضرر و زیان و شیوه تجارت فرد و غیره بستگی دارد.(در مورد اهداف امروزی ما که چندان مطابق با مشاوره های سرمایه گذاری قانونی نیستند، می توان گفت: اگر شما تنها پول را سرمایه گذاری کنید، می توانید کاملا از عهده ضرر و زیان احتمالی آن برآیید و هرگز ضرر و زیان کمر شکن را تجربه نخواهید کرد. معامله گران به این اتفاق ویرانگر “انفجار” می گویند).


۲ یک سرمایه گذار دانا باید حسابهای خود را بطور کامل ایمن نگهدارد. پیش از آنکه از یک کیف پول دارای کلیدهای خصوصی یا صرافی استفاده کند، از هویت آنها مطمئن شود و برای تایید اعتبار بجای SMS از گوگل استفاده می کند.


۳ یک سرمایه گذار دانا نباید وجوه خود را در کیف پولهای صرافی ها بگذارد زیرا پس از اینکه پول را در در این کیف پول ها واریز کردند دیگر اختیاری بر آن نخواهند داشت.


۴ یک سرمایه گذار دانا نباید خریدهای ابلهانه انجام دهد که ممکن است برای او پشیمانی به بار آورد. ما آن کسی نیستیم که بتوانیم یک پیتزای ۴۰ میلیون دلاری سفارش دهیم(اشاره به پرداخت ۱۰هزار بیت کوین برای خرید ۲ پیتزا در سال ۲۰۱۰ توسط لازلو هاینس).


۵ یک سرمایه گذار دانا باید قبل از ارسال پول چندین بار آی دی کیف پول مقابل را بررسی کند. افراد شیاد به دنبال شما هستند. آنها با ثبت دامنه هایی که بنظر می رسد یک پروژه ارز رمزگذاری شده است و شما تلاش می کنید در آن سرمایه گذاری کنید یا با ارسال پیام ها یا آدرسهای دروغین جهت ارسال وجه نقد، فریبتان می دهند.


۶ یک سرمایه گذار دانا نباید به حرص و طمع بیفتد. بهتر است از روی فکر و اندیشه موفق شوید تا اینکه به دام شیادان بیفتید. هر چیزی که بیشتر از آنکه به نظر بیاید خوب باشد باید به آن شک کرد.


۷ یک سرمایه گذار دانا باید همیشه رمزهای منحصر بفرد و ایمن را برای سرویس های مختلف بکار برد.


۸ یک سرمایه گذار دانا باید با ارائه دهنده خدمات خود تماس گرفته و از آنها بخواهد حساب هایش را در صورت انتقال بدون تایید هویت قفل کنند.


۹ یک سرمایه گذار دانا باید در مورد ارزهای خود تنها پس از اینکه از ایمنی آنها اطمینان حاصل کرد، در عموم صحبت کند.


۱۰ یک سرمایه گذار دانا باید بداند که ساخت پروفایل های جداگانه برای شبکه های اجتماعی و جهت حفظ حریم خصوص کار زشتی نیست.


۱۱ یک سرمایه گذار دانا باید فقط در مورد قیمت ورود و خروج صحبت کند(چه مبلغی خریده و چه مبلغی فروخته)، اما در مورد میزان خرید و فروش صحبتی به میان نیاورد.


۱۲ یک سرمایه گذار دانا باید بداند که یک HOLDER کسی است که پیرو پروتکل طولانی مدت در این صنعت است.


۱۳ یک سرمایه گذار دانا تنها باید در مورد پروژه ها، قیمت ها و پروتکل ها صحبت کند، نه در مورد افراد.


۱۴ یک سرمایه گذار دانا باید با یک کارشناس مالیاتی بخصوص هنگام تبدیل ارز رمزگذاری شده به دلار آمریکا(یا ارزهایی که قوانین مالیاتی برای آنها اعمال می شود) مشورت کند.


۱۵ یک سرمایه گذار دانا باید پیش از سرمایه گذاری تحقیق کند تا دریابد چه کسی پشت عرضه اولیه سکه (ICO) قرار دارد.


۱۶ یک سرمایه گذار دانا نباید نگران برد و باخت باشد. در این بازی خرید در سطح پایین و فروش در بالا قرار گرفته است – نه اینکه به پایین ترین قیمت بخرد و به بالاترین نرخ بفروشد.


۱۷ یک سرمایه گذار دانا باید در افراد مبتدی علاقه به ارزهای رمزگذاری شده را بوجود آورد.


۱۸ یک سرمایه گذار دانا باید بداند که پروژه های پرخطر ممکن است منجر به از دست رفتن کل سرمایه شوند.


۱۹ یک سرمایه گذار دانا باید بداند یک ارز رمزگذاری شده که ۹۰% سقوط می کند همان ارزی است که ۸۰% پیش از این سقوط داشته … و تا ۵۰% نیز امکان سقوط دارد.(یعنی ارزهایی که سقوط های بالا را تجربه کرده باشند احتمال سقوط مجدد دارند)


۲۰ یک سرمایه گذار دانا باید حد وسط ها را بیابد و موقعیت خود را در این حدود حفظ کند.


۲۱ یک سرمایه گذار دانا باید یک آنتی ویروس (یا یک توزیع امنیتی لینوکس) را اجرا کرده و اطمینان حاصل کند که تولید کلید(key generation) تنها از طریق یک کامپیوتر آفلاین صورت می گیرد.


۲۲ یک سرمایه گذار دانا ممکن است سرمایه گذاری در یک کیف پول سخت افزاری را نیز مد نظر داشته باشد.


۲۳ یک سرمایه گذار دانا باید از کیف پولهای خود نسخه پشتیبان کاغذی داشته باشد.


۲۴ یک سرمایه گذار دانا باید به پروژه هایی که ایجاد کنندگان آنها توکن های بسیار زیادی در اختیار دارند، مشکوک باشد.


۲۵ یک سرمایه گذار دانا باید بداند چه موقع می تواند کمی لبخند به لب داشته باشد.


۲۶ یک سرمایه گذار دانا باید بدنبال شرکتی که همفکر اوست، باشد. آنها ممکن است به عقاید و باورهای شما گوش بسپارند اما در نهایت تصمیمات خود را عملی می کنند.


۲۷ یک سرمایه گذار دانا پیش از هر معامله در مورد آنچه اطلاعات کافی وجود ندارد باید به دنبال یک سری راهنمایی های قانونی باشد.


۲۸ یک سرمایه گذار دانا باید مطمئن باشد فردی که با او معامله می کند در اینجا تنها یک توریست نیست.

 

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version