سرمایکس
video thumb

بیت کوین در معرض خطر جدی به واسطه اقدامات دولت چین قرار دارد !

تحلیلگران اقتصادی به سرمایه گذاران بین المللی نسبت به دخالت دولت چین در مبادلات بیت کوین

به نقل از پایگاه اینترنتی تلگراف؛

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که bitcoin به شدت در برابر اقدامات دولت چین آسیب پذیر خواهد بود. بانک مرکزی چین اخیرا نسبت به تبعات منفی بیت کوین بر اقتصاد این کشور هشدار داده است.

بر اساس این گزارش، پکن احتمالا مانع از ادامه فعالیت شبکه bitcoin در این کشور خواهد شد مگر آنکه کنترل رایانه های قدرتمندی را که برای مبادلات bitcoin مورد استفاده قرار  می گیرد، در اختیار داشته باشد. تعداد زیادی از رایانه هایی که برای مبادلات بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد، در چین است.

بیت کوین در معرض خطر جدی به واسطه اقدامات دولت چین قرار دارد !

در حالی که bitcoin

مبادلات بیت کوین از سوی هیچ سازمان یا دولتی تحت نظارت قرار نمی گیرد و این مبادلات تنها بر اساس بلاک چین انجام می شود.

با رشد و توسعه bitcoin، مبادلات این ارز دیجیتال به رایانه های قوی تر و گران قیمت تر نیاز دارد. بیش از ۷۷٫۷ درصد قدرت رایانه ای که اکنون در پشت bitcoin قرار دارد، فعلا در چین مستقر شده است. این مساله به شدت بیت کوین را در برابر دخالت دولت چین آسیب پذیر کرده است. بخش عمده سخت افزارهای تخصصی برای ماینینگ بیت کوین

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، احتمال خرابکاری و ضربه زدن دولت چین به bitcoin وجود دارد و سرمایه گذاران باید به شدت مراقب باشند.

نکته نگران کننده دیگر ، افزایش حملات هکری و سایبری علیه پلتفرم های بیت کوین در سراسر جهان است. این مساله به شدت از سوی هکرهای چینی مورد توجه قرار گرفته است.

چین اوایل امسال هرگونه خرید و فروش آنلاین بیت کوین را ممنوع اعلام کرد. این اقدام چین طی هفته های اخیر نیز موجب شد تا قیمت بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار افزایش یابد ولی طی هفته گذشته قیمت bitcoin تا حد زیادی کاهش یافت.

هرگونه اختلال در شبکه های رایانه ای و اینترنتی چین می تواند زیان و ضرر سنگینی را به سرمایه گذاران bitcoin وارد کند.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version