video thumb

سقوط بازار ارزهای دیجیتال بعد از انتشار دوباره اخبار منفی از کره جنوبی

دولت کره جنوبی، بازیگر اصلیِ سقوط این روزهای ارزهای دیجیتال است. اخبار متوالی منفی از کره جنوبی یکی از دلایل عمده رشد منفی ارزهای دیجیتال است.

پس از اعلام رسمی «کمیسیون خدمات اقتصادی» دولت کره جنوبی (FSC)، مبنی بر ممنوعیت تبادلات ارزهای دیجیتالی به‌صورت ناشناس، صفحه اول تمام رسانه‌ها اصلی خبری، برای بار دوم از افزایش ترس‌های حاکم بر بازار پرتلاطم ارزهای دیجیتالی پر شد.

بنا بر تصمیم کره جنوبی، تمامی معاملات ارز مجازی

 

خبری نه چندان جدید

نقشه‌های کره جنوبی برای ممنوعیت تبادلات ناشناس، کار جدیدی نیست، تنها تاریخ دقیق این اقدام دیروز اعلام شد. مقامات کره جنوبی چندی پیش تاریخ اجرای آئین نامه‌های جدید را اواخر دسامبر اعلام کرده بودند. دولت در بیانیه‌ای اعلام کرد:

مقدمات و ملزومات سیستمی به‌منظور به اجرا درآمدن استفاده از نام‌ها و اسامی واقعی در تبادلات از سی ژانویه سال ۲۰۱۸ آماده و به اجرا خواهند آمد.

چند روز پیش مقامات کره جنوبی اعلام کردند که مشتری‌های تمام صرافی‌های ارزهای دیجیتالی در این کشور ملزم به اشتراک اطلاعات حساب‌های مجازی خود به بانک‌ها هستند و افرادی که از این کار امتناع کنند، مشمول جریمه‌های نقدی خواهند شد.

به‌علاوه سرمایه‌گذارانی که در خارج از مرزهای کره جنوبی هستند، تا اطلاع ثانوی قادر به انجام عملیات های مرتبط در صرافی‌های این کشور نخواهند بود.

در هفته جاری نیز، طرح‌های دولت به‌منظور دریافت مالیات‌های ۲۴ درصدی از محل سودهای سال ۲۰۱۷ مطرح شد. بر اساس این طرح تمام پلتفرم‌ها موظف به پرداخت مالیات در تاریخ‌های ۳۰ مارس و ۳۰ آوریل هستند.

با اعلام این اخبار، قیمت بیت کوین با سقوطی چشم گیر مواجه شد و تا قیمت زیر ده هزار دلار نیز رسید. قیمت ارزهای دیجیتالی دیگر نیز به همین سبب با کاهش نسبتا زیادی مواجه شدند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ