video thumb

چرا قیمت بیت کوین در ماه ژانویه همیشه کاهش می یابد؟

یکی از ویژگی‌های جالب بیت کوین وابسته نبودن افزایش و کاهش قیمت آن به شاخص‌های تاثیر گذار معمول بازار است؛ به همین دلیل گاهی علت نوسان و کاهش قیمت بیت کوین معلوم نیست و شاید بعد از گذشت مدتی از نوسان معلوم شود دلیل آن چه بوده است. در دیدگاه جالبی که کارشناسان تحلیل بازار بیت کوین

سال نو برای چینی‌ها اهمیت زیادی دارد و بسیاری از خرید و مسافرت چینی‌ها در همین روزها اتفاق می‌افتد. همان طور که در ایران روزهای پایان سال مردم خرید می‌کنند و در روزهای ابتدای سال به مسافرت می‌روند، در چین ، این روزها چینی‌ها پرخرجی می‌کنند.

کاهش قیمت بیت کوین در ژانویه به دلیل خرید سال نو چینی‌ها

کاهش قیمت بیت کوین در ژانویه

وقتی قیمت بیت کوین به ۲۰ هزار دلار رسید، همه انتظار افزایش بیشتر قیمت را داشتند اما در میانه ماه ژانویه قیمت آن تا ۱۰ هزار دلار کاهش یافت. کاهش قیمت بیت کوین در ژانویه متاثر از چینی‌هایی است که در حال آماده شدن برای سال نو، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به ارز نقدی تبدیل می‌کنند تا با آن خرید کنند.

الکساندر والین (Alexander Wallin) بنیان‌گذار SprinkleBit در مصاحبه‌ای با بلومبرگ عنوان کرد:

کاهش قیمت بیتکوین در ژانویه حدود ۴ تا ۶ هفته قبل از شروع سال نو قمری چینی‌ها شروع می‌شود. درست زمانی که اهالی شرق آسیا و به ویژه چینی‌ها شروع به خرید سال نو می‌کنند.

امسال، روز اول سال نو چینی ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) است و چینی‌ها با جمعیت زیادی که دارند و بسیاری از آن‌ها در چین و شرق آسیا طرفدار ارز دیجیتال

نوسان قیمت بیت کوین متاثر از عوامل غیر قابل پیش‌بینی است که با نوسان دیگر بازارها مثل بازار بورس سازگار نیست. برای مثال، زمانی که مناقشه سران کره شمالی و آمریکا به اوج خود رسید، کل بازارهای جهانی کاهش یک درصدی در شاخص‌ها را تجربه کرد اما درست در همین زمان، قیمت بیت کوین در حال افزایش بود.

کاهش قیمت بیت کوین هنگام سال نو چینی تکرارشونده است

شاید ربط دادن ماه و سال نو چینی به قیمت بیت کوین زیاد قابل باور نباشد اما با نگاهی به نمودار نوسان قیمت ماه ژانویه از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۱۸ مشخص می‌شود ماه ژانویه در چند سال اخیر پر نوسان بوده است.

کاهش قیمت بیت کوین در ماه ژانویه ۲۰۱۵کاهش قیمت بیت کوین در ماه ژانویه ۲۰۱۶کاهش قیمت بیت کوین در ماه ژانویه ۲۰۱۷کاهش قیمت بیت کوین در ماه ژانویه ۲۰۱۸

با توجه به این که عمر زیادی از به وجود آمدن و همین طور اوج گرفتن بیتکوین نگذشته است، الگو و سابقه زیادی از قیمت بیتکوین در دسترس نیست. به هر حال با نگاهی به نمودار چند سالی که در بالا آورده شده است یک کاهش قیمت مشترک بین این سال‌ها می‌بینیم و اگر امسال هم اگوی قیمت مشابه سال‌های قبل باشد، پس از این دوره رکود دوباره شاهد افزایش خواهیم بود.

اگر به سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین و اتریوم علاقه‌مند هستید، می‌توانید با استفاده از خدمات ارزجو جهت خرید و فروش بیتکوین و اتریوم اقدام کنید.

 

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ