video thumb

تداوم افت شدید قیمت ارزهای رمزپایه

ارزش بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزپایه تا همین چند ماه پیش رو به افزایش بود، اما طی ماه‌های اخیر این روند معکوس شده به گونه‌ای که آینده آن‌ها را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است.

بیت‌کوین هفته بدی را پشت سر گذاشت. قیمت این ارز رمزپایه امروز به کمتر از ۸۵۰۰ دلار رسید و سرمایه‌گذاران را بیش از پیش نگران آینده آن کرد. بر اساس گزارش CoinDesk بیت‌کوین امروز را با قیمت ۹۰۵۲ دلار آغاز کرد و با افتی شدید، در طول روز ارزش آن تا قیمت ۷۶۹۵ دلار کاهش یافت، سپس در ساعات آخر روز اندکی از ارزش خود را بازیافت و در نهایت به قیمت ۸۴۰۳ دلار رسید. این قیمت پایین‌ترین قیمت از نوامبر سال گذشته به حساب می‌آید. بیت‌کوین طی ماه‌های اخیر بسیار ناپایدار بوده و این موضوع به نگرانی‌ّهای خریداران و سرمایه‌گذاران دامن زده است.

ارزهای دیجیتالی

Bitcoin Drop

 

کاهش قیمت اخیر بسیار شدید بود. در حالی که قوانین نظارتی برای ارزهای دیجیتال هنوز ایجاد نشده است، اما حرف و حدیث‌های پیش آمده سرمایه‌گذاران را نگران کرده است. هند به تازگی اعلام کرده که احتمالا بیت‌کوین را به عنوان یک ارز رسمی نخواهد شناخت. کره جنوبی هم به دنبال ایجاد یک ارز رمزپایه بومی است و چین هم اعلام کرده که به کلی ارزهای دیجتال رو به رسمیت نمی‌شناسد.

همین چند روز پیش فیس‌بوک اعلام کرد که تبلیغات ارزهای رمزپایه را در راستای سیاست کلان مقابله با معامله‌های فریبنده مسدود خواهد کرد. (البته ممکن است این امر همیشگی نباشد.)

البته جذابیت و دلربایی ارزهای رمزپایه هنوز کاملا از بین نرفته است. سامسونگ به تازگی اعلام کرده به زودی تولید پردازنده‌های اختصاصی معدن‌کاوی ارزهای رمزپایه را آغاز خواهد کرد. قیمت کارت‌های گرافیک نیز رشد چشمگیری داشته به طوری که بازار دچار کمبود است چرا که این کارت‌ها پردازنده‌ای ایده‌آل برای استخراج ارزهای رمزپایه محسوب می‌شود.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ