سرمایکس
video thumb

کُداک ارز دیجیتال خود را با تاخیر عرضه خواهد کرد

در اواسط ژانویه سال ۲۰۱۸، از خبرگزاری کوین اسکوئر خبر جدیدی از کُداک ۱۳۰ ساله گزارش شد. کداک یک شرکت چند ملیتی سازندهٔ تجهیزات، مواد خام و خدمات عکاسی است که به تازگی تصمیم گرفته پا به عرصه ارزهای دیجیتال

مدیر عامل کنونی کداک، جف کلارک است.

به نقل از کداک، فعالیت های این کوین دیجیتال در بستر فناوری بلاک چین بوده و در قالب اقتصاد مدرن به جامعه عکاسان در فروش و ثبت حق چاپ و نشر آثارشان کمک خواهد کرد. ظاهرا، نرم افزار همراه کداک کوین در اینترنت با دقت جستجو خواهد کرد تا در صورت وجود هر گونه استفاده غیر قانونی از آثار یک عکاس، حقوق او را جبران کند.

عرضه‌ی کداک‌کوین به تعویق افتاد

تامین مالی این برنامه از راه عرضه اولیه سکه (ico) خواهد بود. قرار گذاشته شده بود که این آی.سی.او در تاریخ سی و یکم ژانویه برگزار شود، که البته این جریان به تعویق افتاد و چند هفته ای ادامه خواهد داشت:

تعداد سرمایه گذاران بالقوه‌ای که در عرضه اولیه سکه

و ناگهان سهام کُداک افت کرد!

به دنبال انتشار این بیانیه از سوی شرکت کداک، سهام این شرکت به شدت در بازار افت کرد!

خبر اعلام ورشکستگی کداک در سال ۲۰۱۲، نقل و نبات سر فصل‌های خبری بود… البته، در اواخر سال ۲۰۱۳ کداک موفق شد با کمک تامین مالی توسط دادگاه و فروش میلیون‌ها حق ثبت اختراع، خود را از این بحران نجات بدهد.  در سال ۲۰۱۳ کداک توانست با فروش بخش‌هایی از کسب‌وکار خود و پرداخت بیشتر بدهی‌ها از ورشکستگی نجات پیدا کند.

گفته شده که با ورود کداک به دنیای ارزهای دیجیتال، خریداران و فروشندگان عکس و فیلم می‌توانند مبادلات خود را در پلتفرم کداک و از طریق ارز کداک کوین انجام دهند. کداک قصد دارد با عرضه اولیه سکه دیجیتال (ICO) به عکاسان کمک کند کارهایشان را بفروشند.

ورود کداک به معادله ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که موسسات و شرکت های قدیمی هم نسبت به سرمایه‌گذاری در این صنعت محبوب و جدید علاقمند هستند. البته در این میان خبرهای جدیدی از ورود ضرابخانه شمش و پالایشگاه طلای استرالیا به دنیای ارزهای دیجیتال نیز شنیده می‌شود؛ یعنی تولید یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا. این خبر نیز اثبات محکمی بر این مدعی است!

هنگامی که کداک از برنامه عرضه یک ارز دیجیتال منحصر به فرد رونمایی کرد، سهام این شرکت ظرف یک روز به بیش از سه برابر رشد پیدا کرد!

با وجود این، واشنگتون پست اینگونه نوشت که کداک در اشتیاق بازار سهیم نشده و معتقد است که این افزایش قیمت سریع می‌تواند توجهات را به سمت پتانسیل تکنولوژی آنها کم کند. کمرون چل در مقام مشاور اعظم کداک درباره این افزایش قیمت گفته است:

« این موضوع همه را هیجان زده کرد و بواسطه آن سردگرمی زیادی به وجود آمد. ای کاش این اتفاق نمی افتاد.»

زمانی که کداک اعلام کرد قرار است عرضه ابتدایی کوین دیجیتالش را به تاخیر بیاندازد، سهام این شرکت به مرز ۷٫۵۰ دلار آمریکا (معادل تقریبا ۹٫۲۰ دلار) کانادا افت کرد. این میزان پیش از اینکه افت پیدا کند در حدود ۹٫۲۰ دلار آمریکا (معادل ۱۱٫۳۰ دلار کانادا) بود.

عرضه‌ی کداک‌کوین به تعویق افتاد

شبهاتی که پیرامون کداک وجود دارند

در جامعه پیرامون علاقمندی تازه کداک نسبت به حوزه ارزهای دیجیتال شبهاتی زیادی وجود دارد. به ویژه اینکه، سوالات زیادی حول این مطرح شده که کداک تا چه اندازه نسبت به انتخاب شریک کاری حسن انتخاب خواهد داشت.
یک روز پیش از انتشار این بیانیه از سوی کداک، نیویورک تایمز نوشت که کداک کوین با چند موسسه همکاری خواهد کرد؛ یک آژانس عکاسی پاپاراتزی، یک موسسه فعال در حوزه پیشبرد سهام کم ارزش، و شرکتی که با نام «ماشین پول ساز جادویی» شناخته می‌شود.

سهام کداک پس از معرفی کداک کوین به بازار، شاهد یک نوع افزایش قیمت کوتاه مدت بود. با این حال، بلومبرگ نوشت که اکثرا فروشندگان استقراضی که پیش بینی می‌کنند این قیمت کاهش یابد، در آن سرمایه گذاری خواهند کرد.

عرضه ابتدایی کوین دیجیتال کداک، فعلا به تاخیر افتاده است. در این حین، جامعه منتظر است ببیند که آیا هدف کداک برای پیوستن به فضای ارزهای دیجیتال تحقق پیدا خواهد کرد یا خیر.

برای خرید انواع ارزهای دیجیتالی و سرمایه گذاری در ارزهای مجازی به سایت معتبر و مطمئن arzjoo.com مراجعه کنید.
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version