سرمایکس
video thumb

شرکت های موفق حوزه بلاکچین در سال ۲۰۱۷ (قسمت دوم)

به طور یقین می توان گفت که سال ۲۰۱۷ سال شکوفایی و شناخته شدن بلاکچین و بازار رمزارز ها بود. این موضوع به وضوح در رشد قیمت بیت کوین که از ۹۵۰ دلار در ابتدای سال به ۲۰,۰۰۰ دلار در پایان آن رسید، مشهود بود. در این قسمت به ادامه پروژه های موفق در سالی که گذشت، می پردازیم.

 Qtum

ارزش بازار: ۵ میلیارد دلار

Qtum اولین سیستم قراردادهای هوشمند بر پایه UTXO (Unspent Transaction Output) بوده که متد توافق در صحت تراکنش ها در آن به روش گواه اثبات سهم (Proof Of Stake) می باشد. این پلتفرم با استفاده از یک لایه ارتباطی، نسخه ای بهبود یافته از هسته مرکزی بیت کوین (Bitcoin Core)  را با یک ماشین مجازی اتریوم (Ethereum Virtual Machine) پیوند می دهد. متد گواه اثبات سهم (Proof Of Stake)  سختی محاسباتی تایید تراکنش ها را در شبکه به شدت کاهش داده و به همین دلیل باعث مقیاس پذیری آسان تر شبکه خود می شود. برای مطالع بیشتر درباره مفهوم ماشین مجازی اتریوم

در تاریخ ۲۸ دسامبر ۲۰۱۷، Qtum و شرکت Baofeng، بزرگ ترین سرویس میزبان ویدیو در چین، از همکاری خود برای محتول کردن صنعت موسیقی و فیلم در این کشور خبر دادند.

blockchain pioineers in 2017 pt1 12 390x214 10 شرکت برتر و موفق حوزه بلاکچین در سال 2017 (قسمت دوم)

آقای Patrick Dai و آقای Neil Mahi، رئیس اسبق بخش معماری بلاکچین در BitSE و همچنین آقای Jordan Earls، پروژه Qtum را در مارس ۲۰۱۷ شروع کردند.

در سال ۲۰۱۷، نشریه Forbes چین، آقای Patrick Dai را در لیست “۳۰ فرد برتر زیر ۳۰ سال” معرفی کرد.

OmiseGO

ارزش بازار : ۱٫۷ میلیارد دلار

این شرکت که در ماه ژوئن ۲۰۱ توسط آقایان Jun Hasewaga و Donnie Harinsut تاسیس شد، یک تکنولوژی مالی غیرمتمرکز برای سرویس های مبادلات و پرداخت های ارزی است. این پلتفرم که بر پایه اتریوم بنا نهاده شده است، بین سیستم های پرداختی، درگاه ها و ارگان های مالی پلی ارتباطی برقرار می کند؛ تمرکز اصلی آن بر روی نقدینگی حجم بالای توکن ها قرار دارد.

blockchain pioineers in 2017 pt1 11 288x220 10 شرکت برتر و موفق حوزه بلاکچین در سال 2017 (قسمت دوم)

 با این که تیم توسعه دهندگان این پروژه سابقه خاصی در دنیای بلاکچین

در آگوست ۲۰۱۷، OmiseGO   اولین پروژه ای بر بستر اتریوم بود که به ارزش بازار بیش از یک میلیارد دلار رسید.

Steem

ارزش بازار: ۸۵۰ میلیون دلار

Steem اولین پلتفرم غیرمتمرکز انتشار محتوای دیجیتالی در فضای مجازی است که به کاربران خود اجازه کسب درآمد از پست های جالب منتشر شده توسط آنها را می دهد. مقدار دستمزد شما از انتشار یک پست به تعداد لایک های آن پست بستگی دارد. از دید مصرف کننده این سیستم باعث بیشتر دیده شدن محتوای مفید و تراز اول شده و از اسپم جلوگیری می کند. از دید تولید کننده های محتوا نیز، آنها را هر چه بیشتر به تولید محتوای درجه ۱ تشویق می کند. درآمد کاربران این سایت از طریق توکن های مختلفی از جمله Steem , Steem dollar  پرداخت می شود که این توکن ها در صرافی های مختلفی قابل تبدیل به بیت کوین و سایر رمرزارزها می باشند.

یکی از قابلیت های جالب دیگر این اکوسیستم، ایجاد توکن جدید برای جذب سرمایه از کاربران Steem است.

blockchain pioineers in 2017 pt1 9 213x220 10 شرکت برتر و موفق حوزه بلاکچین در سال 2017 (قسمت دوم)blockchain pioineers in 2017 pt1 4 310x220 10 شرکت برتر و موفق حوزه بلاکچین در سال 2017 (قسمت دوم)

آقایان Ned Scott و Dan Larimer که هر دو سمت هایی از جمله ریاست کل و ریاست بخش تکنولوژی چندین شرکت دیگر را به عهده داشته اند؛ آنها در جولای ۲۰۱۶ پلتفرم Steemit را راه اندازی کردند. در حال حاضر Steemit بیش از ۵۰۰,۰۰۰ عضو دارد.

Augur

ارزش بازار : ۱ میلیارد دلار

سایت های بسیاری برای پیش بینی نتایج مسابقات ورزشی و کسب درآمد از پیش بینی درست وجود دارند. هدف Augur ارائه پلتفرمی غیرمتمرکز و با تکیه بر روی قراردادهای هوشمند اتریوم برای پیش بینی وسرمایه گذاری بر روی رویدادهای محتلف است.

رویدادهای قابل پیش بینی و سرمایه گذاری در این پلتفرم مختص مسابقات ورزشی نمی شوند؛ می توانید از رییس جمهور آینده کشورهای مختلف تا جوایز اسکار سال را پیش بینی کرده و بر روی آنها سرمایه گذاری کنید. درآمد یا ضرر حاصله از پیش بینی درست یا غلط شما نیز به طور اتوماتیک توسط قراردادهای هوشمند اتریوم محاسبه و پرداخت می شود.

تمام اطلاعات مربوط به پیش بینی کاربران بر روی بلاکچین به صورت عمومی ذخیره می شود و به همین دلیل غیرقابل تغییر و دائمی می باشد.

blockchain pioineers in 2017 pt1 7 220x220 10 شرکت برتر و موفق حوزه بلاکچین در سال 2017 (قسمت دوم)blockchain pioineers in 2017 pt1 8 390x220 10 شرکت برتر و موفق حوزه بلاکچین در سال 2017 (قسمت دوم)

Augur در آگوست ۲۰۱۵ به وسیله Jack Peterson و Joey Krug (سرمایه گذار و نائب رئیس شرکت Pantera Capital) ایجاد شد.

Golem

ارزش بازار : ۵۰۰ میلیون

Golem اولین ابرکامپیوتر غیرمتمرکز و متن باز جهان است. در شبکه Golem هر گره توان پردازشی خود را به اشتراک می گذارد تا کاربران دیگر بتوانند از توان پردازشی آنها برای کارهای سنگین خود (مانند رندر کردن) استفاده کنند. افرادی که توان پردازشی کامپیوترهای خود را در اختیار شبکه Golem قرار می دهند، به عنوان تشویق توکن های Golem دریافت می کنند و بدین وسیله می توانند کسب درآمد کنند.

صنایع بسیاری چون بیولوژی، آنالیز DNA، رمزنگاری، لگاریتم گسسته، یادگیری ماشینی، داده های بزرگ (Big Data) و …  نیاز به توان پردازشی بسیار بالایی دارند. پلتفرم Golem به راحتی می تواند توان پردازشی مورد نیاز آنها را به صورت غیرمتمرکز و با استفاده از مجموع توان پردازشی گره های موجود در شبکه خود، در اختیار آنها قرار دهد.

blockchain pioineers in 2017 pt1 6 220x220 10 شرکت برتر و موفق حوزه بلاکچین در سال 2017 (قسمت دوم)blockchain pioineers in 2017 pt1 20 390x220 10 شرکت برتر و موفق حوزه بلاکچین در سال 2017 (قسمت دوم)

این پروژه در نوامبر ۲۰۱۶ به وسیله Julian Zawistowski، معاون موسسه Institute of Structural Research و آقای Piotr Janiuk تاسیس شد. در سال اخیر Golem موفق شد تا ۴ میلیون کاربر را به اکوسیستم خود جذب کند.

برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی و سرمایه گذاری در این زمینه می توانید از مشاوره  کارشناسان و مشاوران تیم ارزجو استفاده کنید برای ارتباط با مشاوران به سایت arzjoo.com مراجعه بفرمایید.
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version