سرمایکس
video thumb

تلاش بیت کوین برای افزایش قیمت در مقابل حجم مبادلات پایین

به گزارش ارز جو و به نقل از کوین دسک ، با نگاهی به حجم مبادلات بیت­ کوین (bitcoin) در سایت CoinMarketCap در می یابیم بیشترین حجم تبادلات با اختلاف زیاد مربوط به جفت BTC/USDT ( بیت کوین- تتر) است که در صرافی OKEx  مبادله می­ شود. همچنین نکته ی حائز اهمیت دیگر این است که پنج جایگاه از ده جایگاه اول حجم مبادلات مربوط به جفت BTC/USD  و BTC/USDT می­باشد، یعنی سرمایه ­گذاران به جای استفاده از سایر ارز ها ترجیح می ­دهند که مبادلات خود را با تتر و یا دلار انجام دهند.

bitcoin price analysis 2 390x195 تلاش بیت کوین برای افزایش قیمت در مقابل حجم مبادلات پایین
Image Source: Coindesk

مقایسه با ماه های گذشته

 

در یازده اسفند حجم مبادلات روزانه بیت­ کوین (bitcoin) به حدود ۸٫۵ میلیارد دلار رسید. این نرخ بالا ترین میزان از دوم اسفند است. اما باید توجه داشت که این عدد در مقایسه با ۱۳٫۸ میلیارد دلار بهمن ماه و ۱۳٫۲ میلیارد دلار آذر ماه نرخ بالایی نیست. لذا این موضوع می ­تواند برای افزایش قیمت بیشتر، نگران­ کننده باشد.

همچنین باید در نظر گرفت که از اوایل اسفند میانگین حجم تبادل روزانه بیت­کوین (bitcoin) در حدود ۸٫۲ میلیارد دلار بوده است. با توجه به این موضوع ممکن است قیمت از سد ۱۲ هزار دلار نتواند عبور کند و مجددا به قیمت ۹ الی ۱۰ هزار دلار برگردد تا حمایت خوبی را برای رشد مجدد پیدا کند.

رشد آهسته و پیوسته بیت کوین (bitcoin)

bitcoin price analysis 390x195 تلاش بیت کوین برای افزایش قیمت در مقابل حجم مبادلات پایین
Image Source: Coindesk

هم اکنون بیت­ کوین ۴۱٫۷۳ درصد از حجم کل مبادلات را به خود اختصاص می ­دهد. این عدد در ۱۱ اسفند برابر ۴۰٫۶۰ درصد بود. با نگاهی به این اعداد متوجه می­ شویم که این درصد آهسته و پیوسته در حال رشد است. هر چند به آهستگی افزایش پیدا می­ کند؛ ولی می­ توانیم انتظار داشته باشیم که در ده روز آینده حدود ۵۰ درصد از کل مبادلات را به خود اختصاص دهد. در این صورت سایر ارز ها بین ۵ تا ۲۰ درصد کاهش قیمت خواهند داشت.

پس اگر منتظر لحظه­ ی مناسب برای خرید سایر رمزارز ها هستید، بهتر است کمی صبر کنید، شاید این کف قیمت نباشد. البته اگر اکنون خریدی انجام دهید سرانجام به سود می ­رسید؛ ولی ممکن است این فرآیند کمی طولانی شود و میزان سود نیز کاهش یابد.

به هر حال باید آماده بود و شرایط را بررسی کرد. اتفاقاتی همچون افزایش تنش بین کره شمالی و آمریکا، نوسانات بازار طلا و… می­ توانند بر روی روند نمودار بیت­ کوین (bitcoin) تاثیر داشته باشند.

برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه ارزهای دیجیتالی و اطلاع از آخرین قیمت های انواع ارزهای دیجیتالی به سایت arzjoo.com سر بزنید.
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version