video thumb

عوامل مهم که باید به هنگام انتخاب یک مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه در نظر گرفت

عوامل مهم در انتخاب یک مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه چه مواردی را شامل می‌شوند؟ در این مقاله سعی می‌کنیم این عوامل را با هم مورد بررسی قرار دهیم. با ارزجو از همه چیز در حوزه ارزهای رمزپایه مطلع باشید.

با رواج هر چه بیشتر ارزهای رمزپایه، مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه هر روز در سراسر دنیا توسعه می‌یابند. این در حالی است که بعضی از این مراکز مبادلاتی، کسب و کارهایی حقیقی می‌باشند که توسط افرادی قابل اعتماد بر پا شده‌اند و برخی دیگر ممکن است مراکزی تقلبی باشند که انتظار می‌کشند تا پیش از ناپدید شدنشان، پول هنگفتی از طریق مشتری‌ها به دست آورند. پیش از این که معامله‌گران باتجربه ارزهای رمزپایه

سرمایه بلاک چین در سال‌های اخیر شاهد رشدی چشمگیر بوده است. این اتفاق به دلیل رشد فوق تصور بیت کوین و دیگر ارزهای رمزپایه بوده است. سرمایه گذاران سازمانی همه می‌خواهند در این سرمایه گذاری شریک باشند. در سال ۲۰۱۷، برخی از مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه، ثبت نام مشتری‌های جدید را به این دلیل که تعداد کاربران جدید از منابع موجود بیشتر بود، متوقف کردند.

امروزه بیش از ۱٫۵۰۰ ارز رمزپایه در بازار این نوع ارزها با ارزش بازار ترکیبی بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار وجود دارد. این رقم در برخی شرایط اوج بازار به نزدیک ۸۵۰ میلیارد دلار هم رسید. این در حالی است که مشابه این موضوع برای مراکز مبادلات ارز دیجیتال صادق نیست. در اصل، هنوز امکان راه‌اندازی استارتاپ های مراکز مبادلاتی بیشتر در اکوسیستم رمزنگاری به شدت وجود دارد.

کارآفرینان همیشه در جست‌وجوی کسب و کارهای قابل اعتمادی می‌باشند که می‌توانند در آن‌ها شروع به کار کنند. آن‌ها می‌توانند در دوره‌های کوتاه مدت، درآمد بالایی را کسب کنند. با این حال، در حوزه ارزهای رمزپایه، این امر نیازمند تلاش زیادی از جانب مالکان کسب و کار است تا بتوانند کسب و کار خود را از خطرات ناشی از هکرها، خطای سیستمی و دیگر تهدیدها ایمن نگه دارند.

به تازگی حتی بعضی از مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه شناخته شده نیز مورد هدف هکرها قرار گرفته‌اند. برخی مراکز مبادلاتی دیگر هم تنها شرکت‌هایی جعلی و درصدد کلاهبرداری بوده‌اند. در این جا سوالاتی که باید از خودتان بپرسید و همچنین هشدارهایی که باید به هنگام انتخاب یک مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه مراقب آن‌ها باشید، آورده شده‌اند.

آیا این پلت فرم قابل اعتماد است؟

اوین مورد از عوامل مهم برای انتخاب یک مرکز مبادلاتی، این است که شما باید دریابید این مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه‌ مورد نظرتان به هنگام وقوع نوسانات بالا چگونه رفتار می‌کند. برای مثال، ممکن است زمانی که بازار دچار رکودی ناگهانی شده است و شما در تلاش برای ثبت یک سفارش فروش می‌باشید، مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه به تقاضای شما پاسخ ندهد. بهترین راه برای یافتن این که آیا مرکز مبادله ارز پایه شما چنین رفتار نامطلوبی را انجام می‌دهد یا نه، این است که در شبکه های اجتماعی و وب سایت‌ها تحقیق کنید و ببینید کاربران قدیمی درباره این شرکت چگونه فکر می‌کنند.

دکتر “بورا ازکان”، استادیار امور مالی مدرسه کسب و کار “فاکس” در دانشگاه “تمپل” است. او چنین اظهار می‌کند که “آن چه که یک مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه متوسط را از یک مرکز مبادلاتی خوب متمایز می‌کند، نقدینگی و تسویه پذیری آن است.” اگر یک مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه مورد اعتماد کاربران نباشد، این یک هشدار است.

“جان کوئین” موسس آزمایشگاه‌های “استورج” است که خدمات ذخیره سازی مبتنی بر فناوری بلاک چین

عوامل مهم که باید به هنگام انتخاب یک مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه در نظر گرفت

آیا مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه نیز با مقررات قانونی اداره می‌شوند؟

از عوامل مهم این است که بدانید آیا مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه در حوزه عملکرد خود خوش حساب است یا نه. برای مثال، مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه ژاپنی کوین چک که هک شده بود، یک مرکز مبادلاتی غیر قابل کنترل بود. بیت استمپ مثالی از مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه است که توسط تنظیم کنندگان مقررات مجوز کسب کرده است. در سال ۲۰۱۶، این مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه به یک موسسه پرداختی کاملا قانونی از جانب دولت لوکزامبورگ مورد تایید قرار گرفت.

آیا مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه مورد نظر شما در تلاش برای رفع سریع و به موقع مشکلات مشتریان خود است؟

یکی دیگر از عوامل مهم برای انتخاب درست، پشتیبانی از مشتریان است. خدمات به مشتری مسئله بسیار بزرگی -حتی برای بهترین مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه- است. با این حال، برای این که بدانید کدام یک از آن‌ها نسبت به باقی مراکز پاسخگوتر می‌باشند، ارزش کمی صرف وقت را دارد. اگر زمانی که در پلت‌فرم یک مرکز مبادلات به دنبال پشتیبانی می‌باشید و تنها چیزی که مشاهده می‌کنید، یک صفحه پاسخ به سوالات متداول باشد که حاوی هیچ شماره تلفن، ایمیل یا مجرای ارتباطی دیگری نیست، این یک هشدار است.

آیا هزینه‌هایی که آن‌ها دریافت می‌کنند، متعادل است؟

هزینه‌ها و حاشیه سود و ضرر، مسائل بسیار مهمی محسوب می‌شوند. بنابراین، این مورد را هم از عوامل مهم برای انتخاب صحیح به حساب بیاورید. بعضی از مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه مشتری را از میزان هزینه‌ای که باید برای هر تراکنش بپردازند، مطلع می‌کنند. این در حالی است که در برخی دیگر از این مراکز، هزینه واقعی تراکنش از مشتری پنهان می‌شود. اگر نتوانستید پیش از زدن دکمه تایید، هزینه تراکنش را پیدا کنید، باید مراقب چنین انتخابی باشید. همچنین، اگر مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه سگویت را فعال کرده باشد، بسیار خوب است. این امر به این دلیل است که هزینه تراکنش‌های بیت کوین را حداقل به میزان ۲۰ درصد کاهش می‌دهد. همچنین، زمان تسویه و تایید تراکنش را نیز کم می‌کند. بیت فاینکس و کوین بیس به تازگی با به‌روزرسانی خود، سگویت را فعال کرده‌اند.

آیا می‌توانید برای تجارت و معاملات خود حاشیه سود و ضرر تعیین کنید؟

حاشیه (Margin) سود و ضرر معامله، یکی از عوامل مهم برای انتخاب یک مرکز مبادلات خوب است. این، ویژگی است که هر مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه‌ای آن را عرضه نمی‌کند. بعضی تاجران ممکن است بخواهند از اهرم (leverage) برای حرکت به سوی یک ارز رمزپایه خاص استفاده کنند. بنابراین، باید حتماً بررسی کنید که آیا حاشیه سود و ضرر معامله در مرکز مبادله مورد حمایت قرار می‌گیرد یا نه. “بیت مکس” (BitMEX)، “کراکن” (Kraken) و “پولونیکس” (Poloniex) مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه‌ای می‌باشند که چنین ویژگی را به مشتریان خود عرضه می‌کنند.

مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه چقدر ایمن است؟

در وب سایت‌های خبری به دنبال داستان‌هایی از هک بگردید که مرتبط با مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه باشند. اگر یک مرکز مبادلاتی پیش از این هک شده باشد، ممکن باز هم این اتفاق رخ دهد؛ مگر این که آن‌ها سیستم‌های امنیتی خود را ارتقا داده باشند.

یکی دیگر از عوامل مهم که باید آن را در نظر داشته باشید، این است که مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه دارای لایه‌های مختلف احراز هویت کاربر در طول مرحله ورود (Login) باشد. برای مثال، برخی از مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه شما را ملزم می‌کنند تا هر بار که می‌خواهید از پلت‌فرم آن‌ها استفاده کنید، کد جدید و یک بار مصرفی را از برنامه احراز هویت دو عاملی وارد کنید. همچنین، اگر تلاش کنید که از یک آدرس آی پی دیگری که متمایز از آدرس‌های همیشگی شما است وارد سایت شوید، ممکن است ملزم شوید که پیش از ورود، مراحل اضافی تایید را طی کنید. این مسائل ممکن است در نظر اول برای شما سخت باشند. با این حال، توجه داشته باشید که “کمی زحمت” برای ورود به سیستم، بهتر از این است که “خیلی راحت” سرمایه‌تان را به هکرها ببازید.

ازکان اعتقاد دارد: “هرچه ارزهای رمزپایه بیشتر وارد جریان اصلی می‌شوند، سرمایه گذاران انتظار امنیت بیشتری را از مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه دارند. این انتظار در همان حدی است که بانک‌ها و کارگزاران آن‌ها رعایت می‌کنند و سرمایه گذاران به آن خو گرفته‌اند.”

آیا مرکز مبادلات ارزهای رمز پایه به بهانه تحریم، سرمایه شما را بلوکه نمی‌کند؟

این شاید مهم‌ترین موردی است که از عوامل مهم در انتخاب مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه باید در نظر بگیرید. همیشه قوانین مربوطه را دنبال کنید و در مراکزی که ایران را تحریم کرده‌اند، سرمایه گذاری نکنید.

عوامل مهم که باید به هنگام انتخاب یک مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه در نظر گرفت

سرمایه‌گذاران با تجربه دنیای ارزهای رمزپایه می‌دانند که در دنیای سرمایه بلاک چین هر اتفاقی می‌تواند رخ دهد و هیچ چیز تضمین شده نیست. “رومن سوباچوفسکی”، شریک مدیریتی در مرکز “جی وی ای کپیتال” و یکی از سرمایه گذاران نسل اول ارزهای رمزپایه بیان این چنین می‌گوید:

“به منظور کاهش خطرات، سعی کنید که سرمایه خود را تنها در یک مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه قرار ندهید. همچنین، پول خود را روی این مراکز مبادلاتی ذخیره نکنید. سرمایه خود را زمانی که نیاز به انجام یک معامله دارید، به یک مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه انتقال دهید. پس از این که معامله خود را انجام دادید، سرمایه‌تان را برداشت کنید.”

این یک پیشنهاد بسیار خوب است، زیرا بسیاری از مردم، از پلت‌فرم مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه به عنوان کیف پول خود نیز بهره می‌برند که این کاری بسیار خطرآفرین است. همچنین، خیلی خوب است که در مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه مختلف حساب باز کنید تا بتوانید آلت کوین های مختلفی را معامله کنید و محدود به لیست یک مرکز خاص نباشید. برای مثال، در حالی که بیت استمپ قانونی و قابل اعتماد است، اما انتخاب‌های محدودی از ارزهای رمزپایه را ارائه می‌دهد. دیگر مراکز مبادله ارز رمزپایه همانند بیت رکس و پولونیکس تنوع بیشتری در آلت کوین ها دارند. همچنین، بایننس نیز به خاطر تنوع بسیار زیادش مطرح شده است، هرچند که هرازگاهی اخبار و شایعاتی مبنی بر هک شدن این مرکز به گوش می‌رسد که البته تا به حال ختم به خیر شده است.

شما تمام این مقاله را خواندید. در دنیای بیت کوین و آلت کوین هیچ ضمانتی وجود ندارد. بنابراین، بهترین پیشنهاد این است که تمام سرمایه خود را در یک مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه نگذارید و علاوه بر این، هرگز بیش از آن چه که استطاعت مالی دارید، سرمایه گذاری نکنید.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ