سرمایکس
video thumb

صرافی بایننس (Binance) از بلاکچین خود، رونمایی می کند

صرافی بایننس (Binance) تا کنون استفاده زیادی از تکنولوژی بلاکچین نکرده است. مانند دیگر صرافی های متمرکز ارز های رمزنگاری شده، تمام خدماتش را خارج از زنجیره بلاکچین ارائه می دهد و تراکنش ها تنها روی دفتر سفارشِ ذخیره شده روی سرور های شرکت، ثبت و به روز رسانی می شوند.

شناخته شده ترین روش تبادل غیر متمرکز، EtherDelta است که از قرارداد های هوشمند برای تبادلات توکن های ERC20 استفاده می کند و همه آنها مبتنی بر بلاکچین اتریوم هستند. پلتفرم های تبادلات غیر متمرکز به این دلیل که سرور های وب سایت آنها متمرکزند، کاملا امن نیست و حتی در برابر دزدی های با مقیاس بزرگ، نسبت به مبادلات متداول آسیب پذیر تر هستند.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله «صرافی های متمرکز و خطراتی که برای سرمایه گذاران دارند» مراجعه فرمایید.

توکن BNB یک ERC20 است، اما برای بلاکچین اتریوم که از آن سرچشمه می گیرد، کاربرد زیادی ندارد، زیرا تنها استفاده واقعی آن زمانی است که از پلتفرم بایننس استفاده شود، یعنی جایی که تراکنش های BNB دوباره وارد زنجیره می شوند ولی، سپرده ی مشتریان و برداشت ها مستثنی هستند. با این همه، در ۱۳ام ماه مارس، این شرکت یک خبر فوری درمورد بلاکچین اختصاصی با کاربرد های گسترده منتشر کرد.

در بیانیه ای که صرافی بایننس (Binance) در سه پاراگراف منتشر کرده، آمده است که: «پس از مطالعه گسترده ی چارچوب های صرافی غیر متمرکز و تجزیه و تحلیل پیاده سازی های موجود، ما معتقدیم که می توان بهبود قابل ملاحظه ای برای کاربران بایننس که تقریبا به سطح فعلی خدمات مالی عادت کرده اند، فراهم آورد».

این جمله گیج کننده است، اما به نظر می رسد در صورتی که بایننس از یک مدل ترکیبی (hybrid) استفاده کند، تجربه کاربری تاثیر نامطلوبی نخواهد پذیرفت، چرا که در ادامه این بیانیه می خوانیم: «صرافی های متمرکز و غیر متمرکز در آینده نزدیک به صورت مکمل همکاری کرده و وابستگی درون زا خواهند داشت».

آیا بلاکچین  با استفاده از BNB خرید و فروش می شود؟

1 binance builds a blockchain BNB token 390x172 صرافی بایننس (Binance) از بلاکچین خود، رونمایی می کند

صرافی مستقر در هنگ کنگ، که مرتبا یکی از سه صرافی رمزارز ها با بالا ترین حجم تراکنش روزانه بوده است، در بیانیه ای که در وبلاگ خود منتشر کرده، علت راه اندازی بلاکچین اختصاصی صرافی بایننس (Binance) را این گونه شرح می دهد: «به عنوان یک بلاکچین عمومی، بلاکچین بایننس عمده ی تمرکز خود را روی نقل و انتقال بلاکچین دارایی ها و فراهم آوردن خدمات نوین برای جریان آتیِ بلاکچین دارایی ها قرار داده است. بلاکچین بایننس (Binance Chain) بر کارایی، سهولت و نقدپذیری تمرکز خواهد کرد. بایننس کوین (BNB)، همچون یک سکه بومی روی بلاکچین اصلی خود، به روز رسانی می شود».

با خواندن نوشته ها و توییت های مدیر عامل بایننس، آقای Changpeng Zhao، در مورد این موضوع، به نظر می رسد که قصد راه اندازی یک صرافی غیر متمرکز در کنار صرافی فعلی خود را دارد. او در توییت اخیر خود نوشته که بایننس در حال رشد سریع است و «زمانی برای شروع هیچ چیز دیگری ندارد. بنابراین همه ما شروع به ساختن یک بایننس دیگر می کنیم». ژائو همچنین تصویری از نشان تجاری بایننس توییت کرد.

علاوه بر تسهیل تبادل دارایی های دیجیتال، صرافی غیرمتمرکز (DEX) احتمالا همچون سکوی پرتابی برای کوین های جدید و ICO ها خواهد بود. بایننس در حال حاضر پلتفرمی است که توانسته حوادثی همچون پامپ و دامپ viacoin و خرابی غیر منتظره یک ماه گذشته را به خوبی مدیریت کند. آنها برای این هفته جایزه ۱۰ میلیون دلاری را برای هک سیستم خود اختصاص داده اند.

امروز و پس از اعلام این خبر، قیمت توکن بایننس (BNB) به اندازه ۲۵٪ جهش کرد

BNB در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۵ درصد افزایش داشته و به ۱۱ دلار رسید. یعنی فقط با حجم بازاری در حد یک میلیارد دلار، حدود ۲۰۰ میلیون دلار تراکنش در ۲۴ ساعت گذشته انجام گرفته است. این ارز تقریبا ۲۰۰ میلیون کوین عرضه کرده بود.

قیمت بایننس در اواسط ماه دسامبر، با شیب ملایمی شروع به رشد کرد و تا ۱۳ ژانویه ۲۰۱۸ به رقم ۲۱٫۷۸ دلار رسید پس از آن در ششم فوریه به ۷٫۳۸ دلار بازگشت. در حالی که قیمت تا اواسط ماه دسامبر به اوج خود رسیده بود، معاملات روز اخیر حجم خیلی بیشتری از دوره اولیه دارد.

به گزارش ارز جو و به نقل از  کوین مارکت کپ، کوین بایننس در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین جذب سرمایه را داشته است و از Zcash که بیست و پنجمین رمزارز با اندازه بازار بیش از ۷۸۰ میلیون دلار بود، پیشی گرفته است.

صرافی بایننس (Binance) همچنان در مسیر پیشرفت

از هفده جولای ۲۰۱۷ که ICO برگزار کرد، تقریبا ۱۵ میلیون دلار رشد داشته و پایگاه اولیه کاربری قوی و متمرکزی در چین دارد. در حال حاضر، بایننس تبدیل به موفق ترین و بزرگ ترین صرافی رمزارز ها در جهان از نظر حجم مبادلات شده که از تبادل رمزارز ها و پول های جاری پشتیبانی نمی کند.

۱۲ ماه پیش، صرافی بایننس (Binance) یک مدعی خوش شانس بود که رویای رقابت با شرکت هایی چون Coinbase و Bitfinex را در سر می پروراند. اما در حال حاضر، در حال تبدیل شدن به گوگل ارز های رمزنگاری شده است که یک راه حل کلیدی برای طیف کاملی از خدمات مربوط به رمزارز ها را در دست دارد.

دیگر صرافی ها، شاید در تلاش برای حفظ ثبات خود در آینده و پیشگیری از افزایش صرافی های غیر متمرکز، در صدد ارائه پیشنهاد های دیگری باشند، با ایده هایی چون توقیف خدمات، بلاکچین های اختصاصی، و یا انکوباتور ICO ها. کاربران بایننس از اخبار امروز استقبال کردند، اما باید به خطرات بیش از حد متمرکز شدن و وابستگی به یک نهاد واحد، حتی اگر پلتفرمی باشد که ممکن است به زودی تقریبا غیر متمرکز باشد، توجه داشته باشند.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version