سرمایکس
video thumb

رازهای بقا در بازار ارزهای دیجیتال

من تا به حال به این اندازه از ارزهای دیجیتال نترسیده بودم. وضعیت بازار افتضاح است. راستش را بخواهید این شرایط، وضعیت خواب من را به هم ریخته است و بازده فعالیت مرا کم کرده است. خسته شدم، باید بفروشم یا نگهدارم؟ می‌دانم که شما هم دقیقاً به این فکر می‌کنید.

شما نمی‌توانید خودتان را از بررسی قیمت‌ها و نمودارها دور کنید. هر ۵ دقیقه این صدا در گوش شما نجوا می‌کند که «قیمت‌ها و نمودارها را چک کن، شاید پول دار شده باشی.»

خودتان می‌دانید که همه چیز بر وفق مراد نیست. همچنین در درونتان می دانید که چک کردن مداوم نمودارهای قیمتی به شما کمکی نخواهد کرد اما به هر حال این کار را انجام می‌دهید. بحث پول است. پول بی زبانی که شما صرف خرید یک دارایی دیجیتالی کرده‌اید.

آنچه که می‌خواهم به شما بگویم می‌تواند مهارت‌های ترید شما را برای همیشه تغییر دهد. من پس از یک هفته هم صحبت شدن با حدود ۱۹ تریدر حرفه‌ای به یک جمع بندی حیاتی رسیده‌ام.

اولین قانون باشگاه ترید ما …

رازهای بقا در بازار ارزهای دیجیتال

می‌دانم که به چه فکر می‌کنید: «۱۹ تریدر. لعنتی عالیه چطور این کارو انجام دادی؟»

خلاصه این که ما در حال انجام تحقیقاتی برای یک پروژه کاملا متفاوت بودیم و فرصت را مناسب دیدم که تحقیقی هم برای خودمان انجام دهیم. شاید از نظر شغلی، عمل جالبی نبود اما دلیل خوبی پشتش بود.

شروع کنیم.

۱ – همیشه یک برنامه داشته باشید.

رازهای بقا در بازار ارزهای دیجیتال

به نظر واضح می‌رسد.

داشتن یک برنامه خوب گفتنش راحت است اما مشکلات خاص خودش را دارد. اکثر ما قبل از وارد شدن به یک تجارت یا خرید یک ارز دیجیتال، برای خود یک محدوده مشخص طرح می‌کنیم. اما بین داشتن برنامه و عمل به آن تفاوت از زمین تا آسمان است.

اگر قبلا برنامه داشته اید، می‌دانم که احتمالا دچار سردرگمی و اشتباهات زیادی شده اید. شما در دقیقه ۹۰ تصمیم به تغییر برنامه خود می‌گیرد و به همین دلیل خیلی دیر یا خیلی زود اقدام به فروش می‌کنید.

کاری که شما باید انجام دهید تعیین یک سری از معیارهاست. به وضوح باید قوانینی برای خودتان تعیین کنید که در صورت حرکت صعودی و نزولی بازار به آن پایبند باشید. هر تریدر حرفه ای یک برنامه دارد و از آن بدون کم و کاست پیروی می‌کند.

بنابراین وقت آن است که مثل حرفه ای ها فکر کنیم. وقت آن است که یک برنامه طراحی کنیم. برای کمک به شروع کار من نمونه ای آماده از برنامه را برای شما تهیه کرده ام اما اگر ایده بهتری دارید، برنامه سفارشی خود را پیاده سازی کنید.

نمونه از برنامه ترید:

پیشنهاد می‌شود که برنامه خود را چاپ کنید و به دیوار مکانی که بیشتر تریدتان را انجام می‌دهید، بچسبانید. این برنامه باید همیشه جلوی دیدتان باشد و هنگام فراهم شدن شرایط برنامه ریزی شده، آن را اجرا کنید.

داشتن یک استراتژی که همواره جلوی شما باشد، باعث می‌شود تا اشتباهات کمتری مرتکب شوید.

نکته : بعضی از موارد خاص می‌توانند مثل یک مانور زلزله شما را آماده تر کنند. اغلب از خودتان سوال کنید: «اگر بازار همین الآن سقوط کند و همه چیز را از دست بدهم آیا روال زندگی‌ام پابر جا خواهد ماند؟ »- اگر جواب« بله »باشد، ادامه دهید. اگر پاسخ «نه» باشد، در رویکرد خود تجدید نظر کنید.

۲ – دارایی‌های خود را تثبیت کنید

رازهای بقا در بازار ارزهای دیجیتال

دارایی‌هایی را که قصد نگهداری بلند مدت دارید، از بقیه دارایی‌هایتان جدا کنید.

هنری، تریدری که ۷ سال در سهام تجربه دارد و اکنون در ارزهای دیجیتال معامله می‌کند در این خصوص گفت:

«وزنه اضافه را از خود جدا کنید. در بازار گاوی (صعودی)، دیوانه باشید. در یک بازار صعودی، واقعاً مهم نیست که چه چیزی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید- بازار رشد می‌کند و همه برنده می‌شوند، برخی بیشتر از دیگران. »

از آنجا که در بازاری مثل این، همه چیز تغییر می‌کند، پول واقعی شما در گرو این است. اگر سریع اقدام نکنید، واقعاً آن را از دست خواهید داد.

هنری تاکید داشت که وقتی بازار نزول می‌کند، باید قاطعانه عمل کنید. سرمایه گذاری‌ها و کوین‌های بی ارزش خود را در نظر بگیرید و اقتصادی فکر کنید.

ارزهای دیجیتالی را که پتانسیل رشد در بلند مدت را دارند با دقت بررسی کنید. از خودتان بپرسید آیا به ریکسش می‌ارزد؟ اگر این‌گونه نبود اقدامی نکنید. پول خود را صرف ارزهایی کنید که گروه تریدینگ بهتری دارند یا آن‌هایی که شما معتقدید که حمایت شدیدی پشتش است.

لیست تمام ارزهای دیجیتال خود را بنویسید و به ترتیب اولویت مرتب کنید. هنگامی که بازار سقوط کرد در چه نقطه‌ای از آن هم کم می‌کنید؟

۳ – از وزوزها دور بمانید

رازهای بقا در بازار ارزهای دیجیتال

باید از تمام خرافات و عقاید پوچ درباره بازار دور بمانید.

تمام ۱۹ تریدر حرفه‌ای به این موضوع تاکید داشتند.

برای سودآوری بلندمدت خودتان را در پیش رو یا پشت ازدحام و شلوغی قرار دهید. هرگز در خود شلوغی نباشید. از چت روم‌ها و گروه‌های اجتماعی دوری کنید. در این گروه‌ها انگیزه واقعی افراد مشخص نیست.

بسیاری از مردم وقت خود را در فیدهای بزرگی مانند اسلک، ردیت، تلگرام، فیس بوک، دیسکورد می‌گذرانند. تا می‌توانید از این گروه‌ها فاصله بگیرید (یا حداقل از آن‌ها تأثیر نگیرید)، اطلاعات غلطی که در این گروه‌ها گسترش می‌یابد باعث به اشتباه انداختن شما می‌شوند.

به عنوان یک تریدر تنها کار شما این است که نمودارها را ببینید و بازار را پیش بینی کنید. برای پیش بینی دقیق، نیاز نیست تمام داده‌های را که در ذهن دارید جمع آوری کنید. کیفیت داده‌ها اهمیت دارد، لازم نیست زیاد باشند، فقط باید درست باشند.

از خودتان بپرسید آیا من منابعی را که به تریدم کمک می‌کند را دنبال کرده‌ام؟

۴ – تیم رؤیایی خود را پیدا کنید

رازهای بقا در بازار ارزهای دیجیتال

این تکنیک از اسپارکی، تریدر سوئدی است. اسپارکی ۴۳ ساله است، او همسر و دو فرزند دارد. به دلیل مشغله خانوادگی، زمان‌ترید او محدود است بنابراین یک راه حل هوشمندانه ابداع کرده است.

اسپارکی تیم کوچکی از پنج تریدر دارد. هر یک از آنها در ۲ – ۳ منبع اطلاعاتی عضو هستند. هر روز، یکی از این پنج تن به نوبت منابع را بررسی می‌کند و داده‌های ترید را برای بقیه اعضا می‌فرستد.

تنها بهترین اطلاعات به اشتراک گذاشته می‌شود. به همین دلیل تصمیمات تریدی اسپارکی ۵ برابر بهتر شده است.

شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید.

تیم مورد اعتمادی برای تجارت پیدا کنید. یک گروه فیس‌بوک یا تلگرامی ایجاد کنید. هر یک از شما باید دو الی سه منبع معتبر را دنبال کنید. هر روز تیم شما باید منابع مربوطه خود را مطالعه و تنها اطلاعات لازم را به گروه ارسال کند، فقط بر اطلاعاتی که برای ترید شما مفید است، تمرکز کنید.

۴- ابزارها

رازهای بقا در بازار ارزهای دیجیتال

«به مردی ماهی بدهید و آن را برای یک روز سیر کنید. به او ماهیگیری یاد بدهید و او را تا آخر عمرش سیر کنید. »

اما تا زمانی که به او یک قلاب ماهیگیری ندهید، ماهیگیری کارساز نیست.

یکی از بهترین ابزارها ترید مخصوصاً برای ارزهای دیجیتال، نرم افزار Trading View است.

تریدینگ ویو یک پلتفرم فوق‌العاده است که شما می‌توانید همه چیزهایی را که برای تجارت ارزهای دیجیتال و سهام نیاز دارید، پیدا کنید. امکانات این سایت از امکانات بتمن برای مبارزه با جنایت کاران بیشتر است.

از اخبار تا ابزارهای مختلف برای ترید یا پیشنهادات تریدرهای حرفه‌ای در این سایت یافت می‌شود. در یوتیوب جستجو کنید و آموزش آن را فرا بگیرید.

خلاصه

برای خود برنامه تهیه کنید. برای هر موقعیتی آماده باشید و همیشه یک استراتژی خروج داشته باشید.

کوین‌های خود را عاقلانه انتخاب کنید. برای سرمایه گذاری بلند مدت ارزهایی را که فکر می‌کنید آینده درخشانی دارند را انتخاب کنید و حسابشان را از ارزهای بی ارزش جدا کنید.

از توصیه‌های تو خالی در شبکه‌های اجتماعی بپرهیزید، آنها بر تفکرات شما تأثیر می‌گذارند و باعث می‌شوند که تصمیمات غیر منطقی اتخاذ شود.

تیم رؤیایی خود را بسازید: افراد مورد اعتماد را پیدا کنید و تیمی برای پیشرفت همه ایجاد کنید.

از ابزارهای پیشنهادی استفاده کنید تا در کارتان موفق‌تر باشید.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version