یک میلیارد بیبی دوج هدیه
video thumb

علت کم بودن سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال چیست ؟

یک مطالعه پژوهشی که توسط Finder.com انجام‌شده نشان داد که علی‌رغم هیاهوی بسیارزیاد، ۹۲/۰۵ درصد از آمریکایی‌ها از سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال

اگر اصطلاحاتی مثل ارزهای دیجیتال، رمزارزها یا حداقل بیت‌کوین در جستجوهای اخیر اینترنتی شما ظاهرنشده یعنی یکی از فناوری‌های جذاب این چند وقت را ازدست‌داده‌اید.
اما ناراحتی ندارد، شما تنها نیستید بلکه بر اساس یافته‌های یک مطالعه پیمایشی از ۲۰۰۱ فرد بالغ آمریکایی، بیشتر از ۹۰ درصد آن‌ها هم با شما همدرد هستند!
امروز در آی‌آر بلاک‌چین ضمن بررسی نتایج این پژوهش به این پرسش پاسخ می‌دهیم که چرا باوجود مطرح‌شدن بحث‌هایی مثل رمزارزهای ملی و کاربردهای متنوع فناوری زنجیره‌بلوک، اقبال عمومی نسبت به سرمایه‌گذاری در این بازار تا این حد اندک است.
در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ قیمت بیت‌کوین به میزان چشمگیری رشد کرد، در همین حین کشورهایی مثل ایران، ترکیه و ونزوئلا اعلام کردند می‌خواهند رمزارزهای ملی را توسعه دهند و پاول دوروف از پیام‌رسان تلگرام از پروژه بلندپروازانه این شرکت برای معرفی شبکه بلاک‌چین و ارز دیجیتال اختصاصی آن رونمایی کرد. درنهایت سال شیرین ۲۰۱۷ با ثبت بیشترین تعداد جستجوی واژه بیت‌کوین در موتور جستجوی گوگل به پایان رسید.
بااین‌همه وقتی موسسه Finder از آمریکایی‌ها می‌پرسد که آیا در بازار رمزارزها سرمایه‌گذاری
اما نکته ابهام‌برانگیز این است که چطور پدیده‌ای که این‌همه در میان گفتگوهای روزمره ما جای گرفته، هنوز نتواسته بخشی از دارایی جیب بسیاری از افراد را به خودش اختصاص دهد!

نمودار زندگی‌تان همیشه صعودی، غم‌هایتان مثل بدترین کوین بازار!

گروه‌های تلگرامی هرروز با اسامی مختلف، از صبح تا شب سیگنال‌های بازار ارزهای دیجیتال را به ما ارائه می‌دهند.
سایت‌هایی که قبلاً فقط ویزا و مستر کارت می‌فروختند، تغییر کاربری داده‌اند و به ضرب تبلیغات گوگل می‌خواهند به ما بیت‌کوین بفروشند.
جامعه متخصصان و کارشناسان زنجیره‌بلوک و رمزارزها در توییتر رشد کرده‌اند و #بیتکوین یا #بیت_کوین بیشتر دیده می‌شوند.
اما همه این‌ها باعث نشده تا تعداد سرمایه‌گذاران در این بازار  هم به همان نسبت افزایش پیدا کند. نتایج پژوهش موسسه Finder نشان می‌دهد از میان افرادی که تاکنون رمزارز نخریده‌اند، ۷/۷۶ درصد آن‌ها تصمیم دارند در آینده وارد این بازار شوند.

فروش سیگنال بازار رمزارزها در کانال‌های تلگرامی
اما تقریباً ۴۰ درصد از آزمودنی‌ها که معادل ۹۰ میلیون آمریکایی هستند اعلام کرده‌اند که نسبت به این بازار بی‌علاقه هستند یا به آن نیازی ندارند. در ادامه ۳۵/۰۲ درصد ریسک سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را بسیار بالا می‌دانند، ۲۷/۰۴ پیچیدگی‌های آن را متوجه نمی‌شوند و ۱۷/۹۷ تمام آن را مثل یک کلاه‌برداری بزرگ می‌بینند.
اگرچه خیلی از سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال بعد از شنیدن این جمله ناراحت می‌شوند اما ۱۶/۱۲ درصد از آمریکایی‌هایی که در این پژوهش شرکت کردند فکر می‌کنند این بازار یک حباب است که سرانجام خواهد ترکید. بااین‌حال ۱۱/۴۰ باقیمانده کار کردن درون بازار رمزارزها را پیچیده می‌دانند و درنهایت ۵/۷۵ درصد اعتقاد دارند میزان کارمزدهای این بازار خیلی زیاد است.

سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال و محبوب‌ترین رمزارزهای خریداری‌شده

طبق انتظار محبوب‌ترین رمزارزی که ۵/۱۵ درصد شرکت‌کنندگان در پژوهش موسسه Finder خریده‌اند، بیت‌کوین است. این تعداد از افراد به‌طور میانگین ۳۴۵۳ دلار معادل بیت‌کوین داشته‌اند.
اتریوم با ۱/۸ درصد از آزمودنی‌ها، در جایگاه دوم جدول ایستاده و نشان می‌دهد که افراد به‌طور میانگین ۱۲۴۳ دلار معادل اتر داشته‌اند.
ارزهای دیجیتالی مثل کاردانو، بیت‌کوین‌کش، اتریوم، ریپل، استلار لومنز و … جایگاه‌های بعدی جدول محبوب‌ترین رمزارزهای خریداری‌شده را به خودشان اختصاص داده‌اند.

جدول محبوب‌ترین رمزارزهای سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال
جدول محبوب‌ترین رمزارزهای سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال

مردم چطور و کدام ارزهای دیجیتال را می‌خرند؟

تقریباً نیمی از آزمودنی‌های Finder تاکنون کوین یا توکن موردعلاقه‌شان را بر اساس تحقیقات شخصی خودشان و نتایجی که گرفته‌اند خریده‌اند.
این در حالی است که ۲۷/۰۴ درصد از آن‌ها قبل از خرید فعالیت پروژه‌های رمزارزی در شبکه‌های اجتماعی را دنبال کرده‌اند و ۴۰/۲۵ درصد گزارش‌های خبری را به‌عنوان راهنمای خرید خودشان در نظر گرفته‌اند و درنهایت ۴۱/۵۱ از سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال اسیر رفتار اتحادی شده‌اند و ترجیح داده‌اند لیست خرید رمزارزشان را به امید سودآوری بیشتر از روی دست دیگران بنویسند!

شکاف جنسیتی در میان سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال

نتایج پژوهش همچنین نشان داد مردان دو برابر زنان رمزارز خریده‌اند. میانگین خرید بیت‌کوین در میان مردان هم ۳۹۲۳ دلار بوده که اختلاف فاحشی با میانگین خرید زنان یعنی ۱۸۲۱ دلار دارد.
۶/۲۸ درصد از خانم‌ها و ۹/۴۷ از آقایان که تاکنون به سراغ بازار ارزهای دیجیتال نرفته‌اند، گفته‌اند در آینده قصد ورود به آن رادارند. بااینکه تمایل مردان بیشتر است اما درصد کمتری از زنان این بازار را اسکم یا حباب دانسته‌اند.

پژوهش موسسه Finder نشان می‌دهد شکاف جنسیتی میان مردان و زنان نسبت به خرید بیتکوین و ارزهای دیجیتال وجود دارد
درنهایت ۴۴/۰۷ درصد از زنان اعلام کرده‌اند که نیازی به این بازار ندارند یا به آن علاقه‌مند نیستند. این رقم برای مردان ۳۵/۳۲ درصد است که نشان‌دهنده ادامه نابرابری جنسیتی در بازار ارزهای دیجیتال در آینده است.

کدام نسل‌ها بیشتر به بازار رمزارزها علاقه نشان داده‌اند؟

پژوهشگران موسسه Finder به این نتیجه رسیده‌اند که بازار رمزارزها بازی موردعلاقه نسل هزاره (معادل متولدین اوایل دهه ۶۰ تا اوایل دهه ۷۰ شمسی) است چون ۱۷/۲۱ از آن‌ها گفته‌اند که رمزارز خریده‌اند.
درحالی‌که تنها ۸/۷۵ درصد از نسل X (معادل متولدین اوایل دهه ۴۰ تا اواخر دهه ۵۰ شمسی) و ۳/۸۱ درصد از نسل انفجار جمعیت (متولدین اوایل دهه ۲۰ تا اوایل دهه ۴۰ شمسی) در آمریکا رمزارز خریده‌اند.

نسبت نسل‌ها به خرید رمزارز
نسبت نسل‌ها به خرید رمزارز

جمع‌بندی یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهد که اگر شما می‌بینید یا می‌شنوید که این روزها خیلی‌ها در توییتر و تلگرام یا جمع‌های دوستانه از رمزارزها صحبت می‌کنند اما فاز شما کاملاً چیز دیگری است! نباید ناراحت شوید.
۹۲/۰۵ درصد از آمریکایی‌ها و بخش زیادی از شهروندان خیلی دیگر از کشورها هم هنوز به سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال نپیوسته‌اند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ