video thumb

در تلاطم قیمتی بازار رمزارزها، Dappهای مبتنی بر اتریوم به رشد خود ادامه می‌دهند

تعداد برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز بر مبنای پروتکل اتریوم به بیش از ۱۲۰۰ عدد رسیده که این رقم نسبت به سال گذشته، رشد ۳ برابری داشته است. در حدود ۵۶۲ پروژه در زمینه‌های مختلف در حال حاضر بر روی این پلتفرم زنده هستند.

در ماه می ۲۰۱۷ حدود ۴۰۰ پروژه‌ی برنامه‌ی غیرمتمرکز بر مبنای اتریوم وجود داشت که در حال حاضر به بیش از ۱۲۰۰ عدد رسیده که رشد ۳ برابری را از سال گذشته نشان می‌دهد. حدود ۵۶۲ پروژه به صورت رسمی و زنده در حال کار هستند و مابقی در فاز آزمایشی یا پیش نمایش قرار دارند.

از دارایی‌های دیجیتالی توکنی تا برنامه‌های کاربردی مالی، بازی‌ها و بسیاری از پروژه‌های دیگر در حال اجرا بر روی بلاک‌چین اتریوم

در سال ۲۰۱۵، اتریوم با رویکرد ایجاد بستری جایگزین برای برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز وارد بازار کریپتو کارنسی شد. با ماشین مجازی اتریوم یا به اختصار EVM این پلتفرم به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمند خود را شکل داده و برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز بسازند.

این سیستم خود بر مبنای تکنولوژی غیرمتمرکز کار می‌کند و ثبت هر پاسخی ملزم به پرداخت خواهد بود و این بدین معنی است که کنترل کاملی بر داده‌های خود دارید.

با استفاده از پلتفرم اتریوم برای ساخت برنامه‌ی کاربردی غیرمتمرکز خود، کاربر نیازی به ساخت حساب کاربری ندارد، چون هم اکنون یک حساب کاربری و کلید عمومی/خصوصی در بلاک‌چین اتریوم دارد. با داشتن بلاک‌چین

پلتفرم اتریوم با ایده‌ی توسعه‌ی برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز پدید آمد در حالی که از زمان آغاز آن در سال ۲۰۱۵ تا کنون به دلیل اینکه سرمایه‌گذاران به این ارز به عنوان یک ارز دیجیتال برای خرید و فروش و تجارت و کسب سود علاقه پیدا کرده‌اند، تا حدودی توجه اصلی آن بر روی هدف اصلی کم رنگ شده است.

توسعه‌ی برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز بر روی این پلتفرم به طور حتم در حال افزایش است. هر چند که یک ناسازگاری بین سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگانی که برنامه‌های خود را بر مبنای این پلتفرم ساخته‌اند، وجود دارد.

مشکل اینجاست که ممکن است یک عدم تناسبی بین عدم افزایش قیمت و افزایش توجه وجود داشته باشد. وقتی که قیمت افزایش پیدا می‌کند، برنامه‌های کاربری اتریوم برای استفاده گرانتر خواهند بود. در واقع سرمایه‌گذاران از افزایش قیمت خوشحال هستند چون سود بیشتری دریافت می‌کنند، اما افزایش قیمت به این معنی است که توسعه‌ی یک برنامه‌ی کاربردی غیرمتمرکز نیاز به هزینه‌ی بیشتری دارد!

همانطور که در نمودار بالا از سایت Etherscan مشخص است، میانگین هزینه‌ی gas بین تاریخ‌های نوامبر ۲۰۱۷ تا ژانویه‌ی ۲۰۱۸ افزایش پیدا کرده است.این افزایش هزینه در تناسب با افزایش قیمت اتریوم بوده است که در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۷ حدود ۴۱۱ دلار بود و در تاریخ ۳ ژانویه‌ی ۲۰۱۸ به رقم ۹۰۳ دلار رسید.

در واقع با افزایش قیمت اتریوم، میزان هزینه‌ی gas باید کاهش پیدا کند، اما در عمل اینطور نیست و این باعث می‌شود ساخت برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز برای توسعه‌دهندگان هزینه‌‌ی بیشتری داشته باشد.

اینکه چطور جامعه‌ی اتریوم قصد دارد تعادل در هر ۲ جنبه را برقرار است، موضوع جالبی خواهد بود.

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ