video thumb

استفاده تلگرام از بیت کوین برای جلوگیری از فیلترینگ سراسری روسیه

اخیراً یک دادگاه در مسکو یک پیروزی بزرگ را به نیرو های امنیتی روسی تقدیم کرد. مقامات قضایی روسیه اعلام کردند که در راستای مبارزه با تروریسم، نرم افزار تلگرام فیلتر می شود. شرکت تلگرام از تسلیم اطلاعات کاربران به مقامات امنیتی روسی خودداری کرده است. تلگرام به تلاش خود پس از فیلترینگ ادامه می دهد.

به گزارش ارزجو و به نقل از خبرگزاری news.bitcoin، در ساعات اولیه صبح روز گذشته کانال تلگرام پاول دورف توضیح داد:

“این پیام رسان

ما به کاربران خود متعهد شده ایم که حریم خصوصی آن ها را به طور کامل حفظ کنیم؛ در همین راستا ترجیح می دهیم به جای نقض این عهد، به کلی فعالیت های خود را متوقف کنیم.”

مدت هاست که شرکت تلگرام در تقابل با دولت مستقر در روسیه قرار دارد. این نرم افزار پیام رسان رمزنگاری شده، معمولاً توسط کسانی مورد استفاده قرار می گیرد که به دنبال سطوح نسبی از حفظ حریم خصوصی می باشند. در حقیقت این نرم افزار به عنوان یک منبع ارتباطی برای اکثر مردم کشور های خاورمیانه که تحت تدابیر سخت گیرانه سیاسی قرار دارند، شناخته می شود.

روسیه اتفاقات تروریستی در داخل خاک روسیه و سایر نقاط جهان که در آن ها تلگرام در مظان اتهام کمک به حملات قرار دارد را مورد اشاره قرار می دهد. بر همین اساس آژانس های امنیتی و ارتباطی روسیه درخواست کرده اند که این شرکت اجازه دسترسی کارشناسان و متخصصان دولتی به اطلاعات کاربران را دست کم در موارد کیفری صادر کند.

تقدیر اسنودن از مدیر عامل تلگرام

ادوارد اسنودن افشاگر اطلاعاتی امریکایی در رابطه با پاسخ آقای دورف در صفحه توییتر خود عنوان کرد:

من همیشه تلگرام را از لحاظ سطوح امنیتی مورد انتقاد قرار داده ام؛ اما پاسخ آقای پاول دورف مبنی بر مقاومت و امتناع او در برابر درخواست تمامیت خواهانه دولت روسیه در رابطه با دسترسی نامحدود به ارتباطات خصوصی کاربران، تنها پاسخ اخلاقی ممکن و موجود می باشد. این پاسخ یک شیوه رهبری واقعی را نشان می دهد.

بیت کوین راهکاری برای مقاومت دیجیتال در روسیه

آقای دورف اکیداً هرگونه خودداری از شرکت در جلسه نهایی پیرامون سرنوشت این شرکت در  روسیه را رد کرد. روز گذشته آقای پاول دورف تصریح کرد، از آنجا که کاربران روسیه به منظور دور زدن محدودیت ها و فیلترینگ از vpn ها و پروکسی ها استفاده می کنند، تاکنون کاهش قابل توجهی در دسترسی کاربران این پیام رسان مشاهده نگردیده است. همچنین ما جهت حفظ این دسترسی، همچنان به سرویس ابری شخص ثالث خود متکی می باشیم.

آقای دورف تأکید کرد که حدود ۷ درصد از کل کاربران تلگرام را شهروندان روسی تشکیل می دهند. حتی در صورتی که این شرکت کل بازار روسیه را از دست دهد، رشد طبیعی تلگرام در سایر مناطق این کاهش را ظرف مدت چند ماه جبران خواهد کرد. او تصریح نمود:

با این حال، برای من این موضوع اهمیت دارد که تمام تلاشمان را برای کاربران روسی خود انجام دهیم.

او در ادامه عنوان کرد:

من در راستای حمایت از آزادی اینترنتی، شروع به توزیع کمک های مالی بر پایه بیت کوین به شرکت ها و اشخاص اجرا کننده پروکسی های socks5 و vpn نموده ام.

از این که در سال جاری میلیون ها دلار را در راه این اهداف اهدا می کنم خوشحال هستم و امیدوارم که دیگران نیز به من بپیوندند. من این مقاومت دیجیتال را، یک جنبش غیر متمرکز حامی آزادی های دیجیتال و پیشرفت در سطح جهانی می نامم.

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ