سرمایکس
video thumb

ذخیره ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها ، بزرگترین حماقت تریدرها

بزرگترین حماقتی که می تواند از یک تریدر

بازی مرگبار

یک اسلحه دستی ششلول به شما می دهند که در یکی از ۶ خانه آن یک فشنگ جای داده شده، شما باید این اسلحه را به سمت خود نشانه بگیرید و شلیک کنید! با هر بار شلیک استوانه اسلحه چرخیده و یکی از خانه ها آمادهٔ شلیک می شود. اگر فشنگی در آن خانه باشد، قاعدتا کشته خواهید شد. در غیر این صورت جان سالم به در برده و یک میلیون دلار جایزه می گیرید. حاضرید امتحان کنید؟

حماقت بزرگ تریدرها: ذخیره ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها

تصویری از سریال گاتهام- فقط یک تیر در این اسلحه هست، هر کس بازی را ببرد رییس می‌شود!

حماقت بزرگ تریدرها: ذخیره ارزهای دیجیتال در صرافی‌هاشانس کشته شدن شما در این بازی یک در شش است! حالا فرض کنید یک اسلحه چند هزار لول به شما بدهند که پنج خانه آن با فشنگ پر شده است.

باز هم شرایط چندان متفاوت نخواهد بود، شما هم چنان در خطر کشته شدن هستید!

خارج نکردن دارایی دیجیتال از صرافی نیز چنین ریسکی دارد… در واقع شما با ذخیره کردن ارز دیجیتال خود در صرافی، ریسک بزرگی را به جان می خرید؛ درست مثل اینکه یک اسلحه نیمه پر را روی پیشانی خود گذاشته باشید. با این کار هر لحظه ممکن است دارایی خود را از دست بدهید. در اینجا به چند مورد از خطرات احتمالی آن اشاره کرده ایم:

تیر رها شده به کمان باز نمی‌گردد

در بسیاری از صرافی

زمانی که کاربران شروع به خرید و فروش با یکدیگر کنند، اطلاعات ترید در دیتابیس صرافی بروز شده، و موجودی حساب ها آپدیت می شود.

به عنوان مثال، اگر یک صرافی تمام بیت کوین ها را در یک کیف پول واحد نگه دارد و یکزمان امنیت آن به خطر بیوفتد، کل دارایی از دست رفته و دیگر انجام تراکنش ها ممکن نخواهد بود. در گذشته این اتفاق چند باری افتاده است:

حماقت بزرگ تریدرها: ذخیره ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها

آمار دارایی‌های از دست رفته در صرافی‌های مختلف

حماقت بزرگ تریدرها: ذخیره ارزهای دیجیتال در صرافی‌هاالبته بسیاری از صرافی ها ادعا می کنند که دارایی کاربران را در کیف پول های سرد/ سخت افزاری نگه می دارند، اما این موضوع از بروز مشکلات جلوگیری نمی کند. کیف پول

کیف پول های کاغذی چندان امن نیستند، کاغذ می تواند یک روز آتش بگیرد؛ یا اینکه خیس شود. فلش مموری ها هم به قولی عمر جاویدان ندارند؛ ممکن است یک روز گم شوند. آن وقت است که باید برای همیشه با دارایی دیجیتال خود خداحافظی کنیم. زیرا دیگر راهی برای بازگرداندن آن ها وجود نخواهد داشت!

حماقت بزرگ تریدرها: ذخیره ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها

این بنده خدا کیف پول سرد خود را گم کرده است!

مشکل دیگری که وجود دارد، عدم وجود قوانین تنظیم کننده برای صرافی ها است. همین احتمال کلاهبرداری و تقلب را بالا می برد. هر لحظه ممکن است یک صرافی پول مردم را بردارد و فرار کند! احتمال این نیز می رود که یک روز دولت دارایی موجود در کیف پول صرافی ها را مصادره کند.

ذخیره دارایی دیجیتال در صرافی های متمرکز چندان با عقل جور نمی آید، زیرا ویژگی اصلی ارزهای دیجیتال نامتمرکز بودنشان است!

مورد دیگری که در مورد صرافی های متمرکز وجود دارد، احتمال افزایش کارمزدهاست. صرافی های متمرکز مختارند هر زمان که بخواهند مطابق میل و نظر خود کارمزد خرید و فروش/ برداشت از حساب را بالا ببرند. در این میان نظر کاربران اهمیتی نخواهد داشت، آن ها چاره ای ندارند مگر تحمل شرایط جدید…

حماقت بزرگ تریدرها: ذخیره ارزهای دیجیتال در صرافی‌هاخلاصه کلام؛ ذخیره ارز دیجیتال در کیف پول صرافی ها فکر بدی است. البته این موضوع در مورد افرادی که معمولا با حجم بالایی از خرید و فروش سر و کار دارند صدق نمی کند. اگر ارز دیجیتال خود را در کیف پول شخصیشان ذخیره کنند ترید در صرافی برای آن ها از لحاظ زمان و پول گران تمام می شود؛ زیرا باید برای انجام هر تراکنش کلی صبر کنند و البته مبلغی را به عنوان کارمزد بپردازند.

بهترین کار این است که اول نگاهی به حجم خرید و فروش خود در صرافی بیاندازید، و با توجه به آن هر چه قدر که لازم است در کیف پول صرافی ارز دیجیتال نگه دارید و نه بیشتر.

به این موضوع فکر کنید: سقف تحمل از دست دادن برای شما چه میزان است؟ یعنی اگر چقدر پول از دست بدهید، ورشکست نمی شوید؟ پس هرگز بیشتر از آنی که در وسعتان است را در کیف پول صرافی نگه ندارید. ذخیره تمام دارایی ها در صرافی کار درستی نیست. در این خصوص پروژه های بلاک چین به سرمایه گذاران هشدار داده اند؛ این هشدار در مورد تمام ارزهای دیجیتال صدق می کنند: نه فقط بیت کوین و اتریوم…

امیدوارم این مشکلات و نگرانی ها به زودی رفع بشوند. صرافی ها باید مکانیزمی را در پیش بگیرند که بر اساس آن امکان ترید بدون ذخیره دارایی کاربران در صرافی وجود داشته باشد.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version