سرمایکس
video thumb

بنیان گذار ریپل : چین رمزارز بیت کوین (Bitcoin) را کنترل می کند!

مدیر عامل ریپل آقای Brad Garlinghouse، در مصاحبه ای صریح نظرات خود را در مورد آینده رمزارز ها و تکنولوژی بلاکچین بیان کرد. ایشان در این مصاحبه انتقاد های فراوانی در مورد وضعیت فعلی بیت کوین و تکنولوژی بلاکچین داشتند. آقای گارلین هاوس عنوان کرد بیت کوین توسط استخراج کننده های (Miners) مستقر در چین کنترل می شود لذا امیدی برای تبدیل شدن بیت کوین به تنها ارز جهانی وجود ندارد.

نماد رمزارز ریپل
Ripple-logo / src: bitcoinmagazine.com

انتقاد شدید به بیت کوین و نظرات پیرامون آن

به گزارش ارزجو و به نقل از new.bitcoin، بنیان گذار ریپل این مطالب را در مصاحبه ای با تحلیل گر Stifel در ۱۲ ژوئن ۲۰۱۸ مطرح کرده است. مطابق داده های سایت CoinMarketCap و باتوجه به حجم سرمایه ها، رمزارز ریپل درحال حاضر در رتبه سوم قرار دارد. ریپل (Ripple) از نقطه نظر فنی و ماهیت، تفاوت های بسیاری با بیت کوین دارد. هر چند در این مصاحبه موضوع ریپل در اولویت بود اما آقای Garlinghouse، انتقاداتی را در مورد رقیب غیر متمرکز خود یعنی بیت کوین (Bitcoin) بیان کرد. او به نظرات بنیان گذار اپل، آقای Steve Wozniak و مدیر عامل توئیتر، آقای Jack Dorsey اشاره کرد و آن مطالب را بی ارزش و غیر منطقی توصیف کرد. این افراد برجسته، در اظهار نظر هایی، امیدواری خود را در مورد تبدیل شدن بیت کوین به تنها ارز جهانی ابراز کرده بودند.

بیشتر بخوانید: “Ripple چیست؟”

مدیرعامل ریپل
Brad-Garlinghouse-Ripple-CEO/ src: Pixabay

آقای Brad Garlinghouse سابقهِ درخشانی در فعالیت های مرتبط با حوزه تکنولوژی دارد. وی مدتی در Yahoo و AOL مشغول بوده است، همچنین در زمینه مالی و سرمایه گذاری نیز با شرکت هایی همچون Silver Lake Partners، @Ventures، @Home Network و SBC Communication همکاری داشته است. او از سال ۲۰۱۵ به عنوان مدیر عامل ریپل فعالیت می کند. آقای گارلینگ هاوس اخیرا در مصاحبه هایی تلاش کرده تا تفاوت های بین شرکت Ripple و توکن XRP را بیان کند. به دلیل آن که دیدگاه های  او نسبت به بیت کوین منحصر به فرد می باشد، نظرات این مدیر ۴۷ ساله بازتاب فراوانی در بین خبرگزاری ها داشته است.

بیشتر بخوانید: “ریپل: رمزارز این شرکت XRP است و نباید این توکن Ripple خوانده شود“

بیت کوین تحت کنترل چین است!

او در ادامه صحبت های خود افزود: “بلاکچین در تضاد با نظام بانکداری فعلی نیست ولی نقش پر رنگی در عملکرد سیستم های فعلی خواهد داشت. این مطالب تنها یک دیدگاه کوتاه مدت است. باید بدانیم که بیت کوین آن نوش دارو و اکسیری که انتظارش را داشتیم، نیست.”

بنیان گذار ریپل به تفاوت های بین BTC و XRP اشاره کرد و گفت: “در حال حاضر تراکنش های بیت کوین ۴۵ دقیقه زمان می برد تا انجام شوند در حالی که این زمان برای XRP تنها چند ثانیه می باشد. بانک ها از راه حل ارزان تر و بهینه تر استفاده خواهند کرد لذا اگر شما یک محصولی را با کیفیت و عملکرد بهتر ارائه کنید، آن ها شما را انتخاب می کنند.”

مقایسه بیت کوین و ریپل
BTC-vs-XRP / src: coincentral.com

 آقای Garlinghouse ادعا می کند که بیت کوین توسط چینی ها کنترل می شود. او برای اثبات مدعی خود می گوید: “می خواهم داستان دیگری را در مورد بیت کوین برای شما بازگو کنم. مطلبی که کمتر مطرح شده است اما ارزش پرداختن به آن را دارد. در حقیقت بیت کوین توسط چین کنترل می شود. در این کشور چهار استخراج کننده (Miner) وجود دارند که بیش از ۵۰ درصد از قدرت پردازشی شبکه بیت کوین را در اختیار دارند. از کجا بدانیم که کشور چین در این امر دخالت نمی کند؟ چند کشور تمایل دارند تا از ارزی که توسط چین کنترل می شود، استفاده کنند؟ تبدیل شدن بیت کوین به تنها ارز جهانی امری نشدنی است.”

بانکداری فعلی تغییر خواهد کرد

او در آخر مطالبی را در مورد آینده بانکداری مطرح کرد، آقای گارلینگ هاوس در این باره گفت: “من بیت کوین دارم و کاملا با موضوعات پیرامون آن آشنا هستم. خیلی از مردم فکر می کنند که بیت کوین طلای دیجیتال است. علاقه و تصور شما از بیت کوین را به خوبی متوجه می شوم، چرا که مدت زیادی است که در دنیای رمزارز ها فعال هستم. اما به کسانی که از من در مورد سرمایه گذاری در حوزه رمزارز ها سوال می پرسند، می گویم که تنها آن مقداری را وارد بازار کنید که توان و تحمل از دست دادنش را داشته باشید.”

او در ادامه افزود: “کمی زود است که توضیح دهیم این روند قرار است چگونه پیش برود، اما باید بگویم که من به بازار رمزارز ها اصلا فکر نمی کنم. بلکه تمام توجه من معطوف به کاربرد و کارکرد رمزارز ها می باشد. میلیون ها نفر در سراسر دنیا از خدمات بانکی بی بهره هستند. زمانی که در مورد تراکنش ها فکر می کنم، تغییرات اساسی در نحوه تعامل و مشارکت مردم با بانک ها را متوجه می شوم. ما می توانیم رویکرد فعلی را کاملا دگرگون سازیم، تا جامعه جهانی در این حوزه یک قدم به جلو پیش برود.”

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله استفاده شده اند متعلق به نویسنده بوده و لزوما مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

مطالب مرتبط:

سه کیف پول برتر ریپل (Ripple)

ریپل به دنبال تصاحب بازار رمزارز ها

روش های مختلف خرج کردن و خرید با استفاده از رمزارز (کریپتوکارنسی)

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version