video thumb

مک آفی برای خدمت به جامعه ارزهای مجازی کاندید ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا می شود

جان مک آفی، بنیانگذار آنتی ویروس مک آفی که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ از قصد خود برای کاندید شدن خبر داده بود و البته کناره گیری کرده بود، در سال ۲۰۲۰ و با هدف خدمت به جامعه ارزهای مجازی کاندید خواهد شد.

مک آفی در طول دوران زندگی خود راه پر فراز و نشیبی را طی کرده؛ او که در انگلستان متولد شد و به آمریکا مهاجرت کرد. پدرش که با اعتیاد دست و پنجه نرم می کرد خودکشی کرد. سپس خود مک آفی در دوران تحصیل به مصرف مواد مخدر روی آورد.

در ادامه شرکت امنیتی مک آفی را تأسیس کرد و سپس سهام خود در این کمپانی را فروخت و به کشور بلیز نقل مکان کرد. مدتی بعد به قتل همسایه خود متهم شد و در نهایت به آمریکا باز گشت.

مک آفی

مک آفی اکنون اعلام کرده اگر از او درخواست شود، در حزب آزادیخواه فعالیت خواهد کرد و در غیر این صورت حزب خود را به راه خواهد انداخت.

مک آفی در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ (شهریور تا مهر سال ۹۶) گفته بود: «شما بیت کوین را کلاه برداری می خوانید. من بیت کوین استخراج می کنم. ما بیت کوین را می سازیم. تولید هر واحد بیت کوین هزینه ای  بیش از ۱۰۰۰ دلار دارد. هزینه تولید هر دلار آمریکا چه قدر است؟ کدام یک کلاه برداری است؟ چون تولید دلار [تنها] به اندازه هزینه کاغذ، هزینه بر می دارد.

او همچنین در مورد احتمال برنده شدن خود در انتخابات اظهار نظر کرده: «تصور نکنید که من شانسی برای برنده شدن دارم». یکی از دنبال کنندگان اکانت توییتر مک آفی ادعا کرده که حتی اوپرا وینفری، مجری مشهور می تواند او را در انتخابات ریاست جمهوری شکست دهد. مک آفی در پاسخ به او اعلام کرده که تقریباً هر شخصی می تواند او را شکست دهد.

با این حال او اعتقاد دارد که مسئله مهم این است که صرف نظر از اینکه چه کسی انتخاب شود، او در هر صورت روی صحنه خواهد بود.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ