video thumb

نماینده مردم شبستر در مجلس: ارز دیجیتال نخرید!

نماینده مردم شبستر در مجلس: ارز دیجیتال نخرید!Reviewed by گروه خبری on Jun 9Rating: ۵.۰

معصومه آقاپورعلیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها اظهار داشت: در شرایطی که ساز و کار قانونی برای خرید و فروش ارز دیجیتال وجود ندارد، مردم از معامله ارز دیجیتال دوری کنند. خرید و فروش ارزهای دیجیتال ممنوع است، به هیچ‌وجه نباید صرافی‌ها وارد چنین بحثی شوند.

نماینده مردم شبستر در مجلس: ارز دیجیتال نخرید!

معصومه آقاپورعلیشاهی

به نقل از صدای ایران؛ معصومه آقاپورعلیشاهی با بیان اینکه ساز و کار خرید فروش ارز دیجیتال در ایران تعیین نشده است، بیان داشت:

با وجود اینکه هنوز ساز و کار این کار تعیین نشده است، اما مردم نسبت به خرید ارز دیجیتال استقبال نشان می‌دهند که این کار در بلند مدت به ضرر آنها تمام خواهد شد.

نماینده مردم شبستر در مجلس: ارز دیجیتال نخرید!

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم، ادامه داد:

مادامی که بانک مرکزی بر غیرقانونی بودن خرید و فروش ارز دیجیتال تاکید دارد، توصیه می‌کنیم مردم به سمت این بازار نروند، در صورتی که در این معامله ایراد و اشکالی ایجاد شود به لحاظ قانونی نمی‌توان آن را دنبال کرد.

وی با اشاره به اینکه برای ارز دیجیتال قانون نداریم، تصریح کرد:

در حال حاضر قانونی برای ساز و کار ارزهای دیجیتال نداریم و تا زمانی که بانک‌های ایران به بانک‌های جهانی مرتبط نشود، نمی‌توانیم وارد معاملات مجازی شویم.

نماینده مردم شبستر در مجلس: ارز دیجیتال نخرید!

به نقل از مهر، آقاپورعلیشاهی بیان داشت:

مردم نباید به سمت بازاری بروند که سازوکار قانونی ندارد و نمی‌توان در مراجع قضایی آن را پیگیری کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این باره که سرعت قانون‌گذاری ایران متناسب با رشد اقتصادی دنیا نیست، توضیح داد:

تا زمانی که اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و FATF پذیرفته نشود و به بانک‌های جهانی متصل نشویم، نمی‌توانیم به سمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال برویم و توصیه می‌کنم مردم از معاملات این ارز فاصله بگیرند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ