سرمایکس
video thumb

تیکت فلای باج بیت کوینی هکر را نداد و هک شد

تیکت فلای باج بیت کوینی هکر را نداد و هک شدReviewed by گروه خبری on Jun 10Rating: ۵.۰

دهم خرداد ماه هکری به نام «IsHaKdZ» به «تیکت فلای» -وبسایت فروش بلیط رویدادها- حمله کرد. او در جریان این حمله خواستار دریافت یک واحد بیت کوین (معادل ۷ هزار و ۳۲۷ دلار) شد.

تیکت فلای باج بیت کوینی هکر را نداد و هک شددر حالی که همچنان این وبسایت از دسترس خارج است، مشخص شده که هکر، پیش از اقدام به حمله، به تیکت فلای در مورد آسیب پذیری اطلاع داده بود.

هکر مذکور ایمیلی را که ادعا می کند برای کارمندان تیکت فلای ارسال کرده و در مورد آسیب پذیری توضیح داده را ارائه کرده است. ظاهراً هکر درخواست دریافت یک واحد بیت کوین جهت پاداش اعلام آسیب پذیری را داشته که البته کارمندان به او پاسخ نداده اند و در نهایت او اقدام به حمله کرده است.

هکر مذکور پایگاه داده کامل تیکت فلای را از این وب سایت به سرقت برده است. این پایگاه داده شامل اطلاعات حساسی است. بنا بر ادعای وبسایت مادربورد، «IsHaKdZ» چندین فایل را در اختیار دارد. از جمله اطلاعات شخصی مشتریان و کارمندانی که از خدمات این وب سایت استفاده می کردند. پایگاه داده مورد بحث شامل نام ها، آدرس منازل، آدرس های ایمیل و شماره های تلفن است.

تیکت فلای باج بیت کوینی هکر را نداد و هک شد

او تهدید کرده که یک پایگاه داده دیگر را رو می کند؛ پایگاه داده ای که نام «پشت صحنه» را روی آن گذاشته است. تیکت فلای هنوز اعلام نکرده که هکر به چه اطلاعاتی دست یافته ولی تأیید کرده که برخی داده ها به سرقت رفته است.

در حال حاضر مسئولان این وبسایت به طور موقت آن را از دسترس خارج کرده اند تا مشکل پیش آمده را بررسی کنند. تیکت فلای به مسئولین سالن ها اعلام کرده که از طریق رسانه های اجتماعی به خریداران بلیط ها اطلاع دهند که چه کار باید بکنند.

همچنین چند روز پیش اعلام شد که با مشورت مراجع قانونی و متخصصین امنیت سایبری قرار است سیستم صدور بلیط تیکت فلای مجدداً آنلاین شود. دو روز پیش خبر بازگشت وبسایت تیکت فلای به شرایط عادی در رسانه ها اعلام شد.

اشتراک در تلگرام

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version