video thumb

عدد جادویی؟ تغییر روند رمزارز بیت کوین (Bitcoin) در ۶ ام هر ماه میلادی

به گزارش ارزجو و به نقل از coindesk، از ابتدای سال ۲۰۱۸ شاهد شکل گیری الگویی بسیار جذاب در نمودار روزانه بیت کوین (Bitcoin) می باشیم. این الگو حاکی از تغییر جهت نمودار در ۶ ام هر ماه میلادی است.

CrptoNews 1024x627 عدد جادویی؟ تغییر روند رمزارز بیت کوین (Bitcoin) در 6 ام هر ماه میلادی
magic-number-chart-data-hints-at-june-6-bitcoin-boost / src : CryptoNews

پس از آنکه در اواسط ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ بیت کوین به قیمت ۲۰ هزار دلار دست یافت، با کاهش قیمت شدیدی مواجه شد. در ۶ ام فوریه (Feb)  سال ۲۰۱۸ به قیمت ۶ هزار دلار رسید که پایین ترین قیمت ثبت شده در سال ۲۰۱۸ می باشد. از بعد از این تاریخ، نمودار روزانه بیت کوین در مثلثی که در شکل زیر نمایان است، حرکت می کند.

نکته جالب این است که عمده ی اکسترمم های ( به واژه extremum مربوط می شود و به معنای حداکثر یا حداقل یک چیز می باشد) قیمتیِ ثبت شده، در ۶ ام هر ماه اتفاق افتاده است.

بررسی نمودار روزانه بیت کوین (Bitcoin)

BTCUSD 6 1 عدد جادویی؟ تغییر روند رمزارز بیت کوین (Bitcoin) در 6 ام هر ماه میلادی
BTC-USD-1D-Bitfinex / src: Coindesk

نمودار بالا نشان می دهد که:

  • بیت کوین از کف قیمت ۶۰۰۰ دلار در ششم فوریه (Feb) و ۶۵۰۰ دلار در ششم آوریل (April) تغییر جهت داده و روند صعودی را در پیش گرفته است.
  • همچنین در پنجم مارس (March) و ماه می (May) به ترتیب قیمت های ۱۱۷۰۰ و ۹۹۹۰ دلار را ثبت کرده است.
  • حداکثر قیمت ثبت شده در سال ۲۰۱۸ نیز در ششم ماه ژانویه اتفاق افتاده است و بیت کوین به قیمت ۱۷۲۵۲ دلار دست یافته بود.

همان طور که مشهود است، تغییر روند قیمت ها در ششم هر ماه (یا در همان نزدیکی) اتفاق افتاده است.

در حالی که این مقاله نگارش می شود بیت کوین به قیمت ۷۴۳۳ دلار در صرافی Bitfinex در حال معامله می باشد. قیمتی که حاکی از کاهش ۳۴ درصدی نسبت به قیمت ۹۹۹۰ دلاریِ تاریخ ۶ مِی است.

در صورتی که بیت کوین مطابق روند قبلی حرکت کند، می توانیم انتظار رشد قیمت برای این رمزارز را داشته باشیم. در ۳۶ ساعت آینده مشخص خواهد شد که آیا بیت کوین به این روند وفادار خواهد بود یا خیر. در صورتی که شاهد تغییر روند باشیم و حرکت رو به بالا آغاز شود، مقاومت ۹۲۲۵ دلاری که حاصل از مثلثِ تشکیل شده است، مانعی جدی برای حرکت به سمت قیمت های بالاتر می باشد.

شاخص های بلند مدت نشان دهنده تسلط روند نزولی می باشد

bc weekly عدد جادویی؟ تغییر روند رمزارز بیت کوین (Bitcoin) در 6 ام هر ماه میلادی
BTC-USD-Weekly-Bitfinex / src: Coindesk

در سوی دیگر، شاخص های بلند مدت حاکی از شکل گیری روند نزولی برای بیت کوین است. به طور مثال شاهد ثبت قیمتی پایین تر از میانگین متحرک ۵۰ هفته ای بوده ایم. اتفاقی که از سال ۲۰۱۵ تاکنون رخ نداده بود. همچنین میانگین متحرک های ۵ و ۱۰ ماهه نیز با یک دیگر تقاطع داشته اند. این تقاطع که در چهار سال گذشته روی نداده بود، نشان گر پیش رو بودن روند نزولی می باشد.

با توجه به مطالب بیان شده، لازم به ذکر است که تحلیل ها صرفا به بررسی احتمالات می پردازند و تنها سطوح مقاومتی و حمایتی را مشخص می کنند. حفظ یا شکسته شدن این سطوح به رفتار بازار در آن لحظه بستگی دارد. لذا ضمانتی برای پیش بینی روند حرکتی بیت کوین وجود ندارد.

علیرغم شاخص های تکنیکال بلند مدت که حاکی از روند نزولی برای بیت کوین هستند، احتمال افزایش قیمت از محدودهِ کنونی بالا می باشد. هر چند اعلام مسلط شدن روند صعودی کمی زود به نظر می رسد و معامله گران ترجیح می دهند که شواهد بیشتری مانند ثبت حجم خرید بالا یا… برای این مدعی رخ دهد.

توجه!

نوشتار فوق تنها تحلیلی از نویسنده آن است. هر گونه پیامد استفاده از آن در سرمایه گذاری رمزارز ها با مسئولیت کاربر گرامی است و ارزجو از این نظر، فاقد هیچ گونه مسئولیتی است.

مطالب مرتبط:

تحلیل قیمت بیت کوین؛ حفظ حمایت ۷۰۰۰ دلاری، نوید افزایش قیمت در کوتاه مدت

افزایش ۱۰۰۰۰ درصدی قیمت آلتکوین های برتر طی سه سال گذشته

مدیر ریپل؛ تاثیر قیمت بیت کوین بر بازار رمزارز ها از بین می رود

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ