video thumb

در آینده بیت کوین و ارز دیجیتال یا بانکداری سنتی؟

در مقاله ی حاضر به تفاوت ارز دیجیتال

معایب بانکداری سنتی

در ادامه به معایب سیستم بانکداری سنتی می پردازیم و به مشکلاتی مانند دستکاری و فساد در این سیستم ها توسط حکومت ها و افراد صاحب نفوذ اذعان می شود. هزینه ی بالای تراکنش ها در سیستم بانکداری سنتی و سختی انتقال وجه از کشوری به کشور دیگر همراه با چندی دیگر از معایب بانکداری سنتی مورد اشاره قرار می گیرد.

تولد بیت کوین و ارز دیجیتال

در دنباله ی مقاله بحران های مالی سال ۲۰۰۸ و تولد بیت کوین عنوان می گردد. در واقع ارز دییجتال به عنوان یک راه حل اختراع شد و توانایی تغییرات زیاد در نظام بانکداری را دارد. سپس بیت کوین و طرز کار آن شرح داده می شود و بعد از آن مزایا و معایب آن موشکافی می گردد؛ مزایایی مانند غیر متمرکز بودن و آسانی استفاده همراه با بسیاری موارد موضوع بحث خواهد بود و به معایبی مانند ظرفیت شبکه و عدم پذیرش بیت کوین توسط بسیاری از صاحبان مشاغل اشاره می شود.

در پایان از بحث حاضر نتیجه گیری شده و ابراز می گردد که در آینده، هم بیت کوین و رمزارز ها و هم بانکداری  باقی خواهند ماند؛ اما قطعا بیت کوین و ارز های دیجیتالی باعث ایجاد یک انقلاب و تحولات شگرف در سیستم بانکداری خواهند شد و کنترل را از دست حکومت ها خارج کرده و به مردم واگذار می کنند. مشکلاتی مانند هزینه ی زیاد تراکنش ها و همچنین سختی انتقال پول از کشوری به کشور دیگر همگی در سیستم بانکداری سنتی مورد تجدید نظر و اصلاحات قرار خواهند گرفت.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به ارزجو نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ