video thumb

جک ما دوباره از حباب بیت کوین سخن گفت

موسس علی‌بابا که به عنوان یکی از ثروت‌مند‌ترین افراد جهان شناخته می‌شود، در رابطه با حباب بیت کوین دوباره اظهار نظر کرد.

با اینکه آقای جک ما از مدافعان بزرگ تکنولوژی بلاک چین

آقای ما نظرش در رابطه با بیت کوین را هنگام اجرای سرویس انتقال وجه مبتنی بر بلاک چین ارائه داد.

این پروژه که انتقال وجه بین هنگ‌کنگ و فیلیپین را تسهیل می‌بخشد، توسط Gcash (شرکت سرمایه‌گذاری مشترک بین علی‌بابا و گلوب تلکام فیلیپین) و بانک استاندارد چارترد اجرا خواهد شد.

به نقل از بلومبرگ، آقای ما به خبرنگاران در هنگام راه‌اندازی پروژه گفت که به پتانسیل تکنولوژی بلاک چین

بلاک چین بیش از چیزی که مردم تصور می‌کنند توانایی تغییر جهان را دارد اما در مورد بیت کوین قضیه متفاوت است. امکان دارد که یک حباب باشد.

آقای ما همچنین از بانک‌ها به دلیل تراکنش سنگین در انتقال بین المللی وجه انتقاد کرد. فرآیندی که در نهایت منجر به شکست بانک‌ها و پیروزی بیت کوین

آقای ما همچنین افزود:

موسسات مالی سنتی ۲۰درصد در خدمت مردم و ۸۰درصد به فکر سودکردن خود هستند ، در صورتی که موسسات مالی جدید باید ۸۰درصد در خدمت مردم باشند و ۲۰درصد به فکر سود خودشان.

دیدگاه آقای ما درباره بیت کوین دقیقا دیدگاهی است که ایشان ماه گذشته در کنگره جهانی هوش مصنوعی در تیانجین چین بیان کردند.

به نقل از روزنامه SCMP ،جک ما گفت :

برای بلاک چین حبابی وجود ندارد اما برای بیت کوین چرا

هنگام انتشار این خبر بیت کوین در بازه بین ۷تا۸ هزار دلار نوسان می‌کرد. بازار ارزهای دیجیتال

ایشان افزود:

بلاک چین راه‌حلی برای امنیت اطلاعات ارائه می‌دهد و قابلیت‌هایی دارد که امکان پردازش میلیون ها تراکنش که علی‌بابا هر روز با آن سروکار دارد را فراهم می‌سازد

به گزارش SCMP علی‌بابا ۴۳ برنامه مبتنی بر بلاک چین را در سال گذشته ثبت کرده که بیشترین تعداد را از این نظر داراست. بانک آمریکا با ۳۳برنامه ثبت شده در رده بعدی قرار دارد.

جک ما دوباره از حباب بیت کوین سخن گفت

دیدگاه آقای ما، یکی از چندین نظرات موافق و مخالف غول‌های اقتصادی دنیا نسبت به بیت کوین می‌باشد.از پیتر تیل که به آن معتقد است تا وارن بافتی که آن را سم موش خوانده است.

این در حالی است که آندرسن هوروویتز (Andreesen Horowitz)، به تازگی خبر سرمایه گذاری ۳۰۰میلیون دلار در حوزه ارزدیجیتال را اعلام کرده است.

منبع: businessinsider
جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ