video thumb

برای دومین بار کمیسیون درخواست برادران وینکلوس را برای پذیرش بیت‌کوین ETF رد کرد !

کمیسیون بورس و اوراق بهادار

سال گذشته کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، درخواست برادران وینکلوس مبنی بر «اعتماد بیت‌کوین وینکلوس» را رد کرد؛ اما این گروه با تغییری در قوانین درخواست خود دوباره آن را برای SEC فرستادند.

در میان این بحث‌ها کمیسیون در روز سه‌شنبه اعلام کرد که استدلال برادران وینکلوس را مبنی بر «مقاومت در برابر دستکاری» را قبول ندارند. همچنین مسائل مربوط به کلاهبرداری و حفاظت از سرمایه‌گذاران مطرح شد.

کمیسیون تائید کرد که رد کردن تقاضا به معنای ارزیابی تکنولوژی بیت‌کوین یا بلاک‌چین

کمیسیون ماموریت خود مبنی بر جلوگیری از کلاهبرداری، دستکاری قیمت‌ها و حفاظت از دارایی سرمایه‌گذاران نشان داده است؛ بویژه دستکاری قیمت در بازار بیت‌کوین به شدت دیده می‌شود.

کمیسیون صندوق قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت‌کوین را نپذیرفته است؛ نامه‌ای که در ماه ژانویه با اشاره به نکته‌ی «مسائل مربوط به حفاظت از سرمایه‌ی سرمایه‌گذار که باید بررسی شود» قبل از اینکه اسپانسر‌ها این روش سرمایه‌گذاری را به سرمایه‌گذاران خرده ارائه دهند منتشر کرد.

کمیسیون به این نکته اشاره کرد بیش از سه چهارم از حجم معاملات بیت‌کوین در خارج از آمریکاست و فقط ۵ درصد از مبادلات بیت‌کوین در صرافی‌های آمریکایی انجام می‌شود.

همچنین این آژانس گفت شکاف قیمت پیشنهادی خرید و فروش به طور گسترده در صرافی‌ها دیده می‌شود؛ همچنین حجم مبادلات بیت‌کوین در بازار فیوچرز پایین و چیزی حدود ۵ درصد پلاتینیوم و ۲٫۵ درصد نقره است.

همانطور که ادعا‌هایی مبنی بر مقاومت بیت‌کوین بر دستکاری قیمت وجود دارد، کمیسیون اظهار کرد که چنین چیزی را برای بیت‌کوین نمی‌تواند حمایت کند.

یک درخواست دیگر برای بیت‌کوین ETF توسط درگاه پرداختی VanEck و SolidX وجود دارد که هنوز فعّال است.

VanEck و SolidX یک پرونده مشترک برای بیت‌کوین ETF ارائه دادند که در ۲ ژولای برای اظهار نظر منتشر شد. بر اساس قوانین آژانس باید در ۴۵ روز بعد نسبت به این پیشنهاد اقدام کند که به ۱۶ آگوست موکول شد.

بیت‌کوین در این هفته بالاترین قیمت در دو ماه اخیر قرار گرفت؛ دلیل آن‌ هم مبنی بر احتمال پذیرش بیت‌کوین توسط SEC بوده است.

منبع:CNBC
جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ