video thumb

AVA Labs، چارچوبی را برای “اینترنت بلا ک چین‌ها” راه‌اندازی می‌کند

بر اساس گزارش های منتشر شده، پروتکل بلاک چین AVA که توسط Emin Gün Sirer کرنل تأسیس شده است، “اینترنت بلاک چین” را راه اندازی کرده است. AVA Labs ریشه در دانشگاه کرنل دارد، جایی که بنیان گذار آن Emin Gün Sirer تقریباً دو دهه در آنجا به تدریس می پرداخت. در سال ۲۰۰۳ ، وی کارما (Karma) را راه اندازی کرد که اولین ارز دیجیتالی است که از مکانیسم اثبات کار استفاده کرد.

کوین سکنیکی (Kevin Sekniqi)، از بنیان گذاران AVA به کوین تلگراف گفت که بهترین راه برای توصیف پروتکل جدید “اینترنت بلاک چین ها” است. یکی از ویژگی های مهم این چارچوب خالی این است که تقریباً هر شبکه بلاک چین می تواند با AVA قابل تعامل باشد. به عنوان مثال، یکی از فورک های اتریوم با نام Athereum در موتور AVA وجود دارد که به گفته Sekniqi ، بیشتر اهداف اتریوم ۲٫۰ را به دست می آورد. با این وجود ، سکنیکی اعتراف می کند که بعید است تیم اتریوم، Athereum را به عنوان اتریوم ۲٫۰ قبول کند.

سکنیکی آرزوهای AVA برای تغییر جریان ارزش را توصیف کرد، مانند روشی که اینترنت جریان اطلاعات را تغییر می دهد. وی در این باره عنوان کرد:

ما می خواهیم یک اکوسیستم باز ایجاد کنیم که چیزهای با ارزش ایجاد شده و به اشتراک گذاشته شوند و آزادانه به اطراف منتقل شوند. و این چیزهای با ارزش می توانند ارز باشند، می توانند دارایی باشند، می توانند از طلا باشند، هر چیزی ممکن است باشد. این می تواند آزادانه به همان روشی که در اینترنت حرکت می کند، حرکت کند، به همان روشی که ایمیل به افراد ارسال می شود.

به گفته سکنیکی، AVA نسبت به سایر بلاک چین ها انعطاف پذیر تر است، کاربران می توانند انتخاب کنند که چه کسی می تواند داده های خود را مدیریت، ذخیره و تعامل کند. او دستاوردهای تیم را این گونه عنوان کرد:

“بنابراین ما اکوسیستم را ساخته ایم که می توانید بلاک چین های جدید را راه اندازی کنید، مجاز بودن وغیر مجاز بودن آنها، مهم نیست و همه آنها می توانند آزادانه با یکدیگر تعامل داشته و ارزش خود را منتقل کنند. و هرکدام از این بلاک چین های مستقر در اینترنت AVA با سرعت بسیار چشمگیری اجرا می شوند.”

به تازگی، چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، از بنیان گذاران اتریوم و بنیان گذار کاردانو (ADA)،  AVA را به عنوان یکی از پروژه های امیدوار کننده معرفی کرد. راه اندازی شبکه اصلی AVA برای ماه ژوئیه پیش بینی می شود، تا آن زمان، علاقه مندان می توانند به طور جدی بر روی شبکه آزمایشی آن شروع به استیکینگ کنند.

لازم به ذکر است که قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای یکی از بحث های داغ در فضای بلاک چین بوده است که چندین پروژه مانند Polkadot و Cosmos سعی در حل این مسئله دارند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ