video thumb

طبق گفته R3، هیچ بانک مرکزی جهانی بر روی استفاده از ارزهای دیجیتال خرده فروشی کار نمی‌کند!

طبق گفته شرکت بلاک چینی R3 ، هیچ بانک مرکزی در حال حاضر بر روی ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC که می تواند توسط مصرف کنندگان مورد استفاده قرار گیرد، کار نمی کند.

یک گزارش اخیر توسط R3 ادعا می کند که هیچ بانک مرکزی در حال حاضر دنبال توسعه یک CBDC خرده فروشی نیست. همانطور که نویسندگان این سند توضیح می دهند، CBDC به عمده فروشی و خرده فروشی تقسیم می شود: اولی مربوط به بانک های تجاری است در حالی که دومی می تواند شرکت ها، کسب و کارهای کوچک و حتی افراد را درگیر کند.

این گزارش توضیح می دهد که CBDC عمده فروشی فقط یک گام نوسازی برای بانک های مرکزی است، در حالی که CBDC خرده فروشی فرصتی برای گسترش دسترسی به پول های دیجیتال بانک مرکزی است”. نکته جالب این است که، این گزارش به وضوح بیان می کند که کلیه پروژه های CBDC که هم اکنون توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان دنبال می شوند، هدفشان ایجاد سیستم های CBDC عمده فروشی است:

“بر خلاف CBDC عمده فروشی، CBDC خرده فروشی در حال حاضر تولید نمی شود. خرده فروشی به طور کلی به عموم مردم، شرکت ها و مؤسسات مالی خاصی اطلاق می شود که در حال حاضر به پول بانک مرکزی دسترسی ندارند. در نتیجه، آزمایشات موجود در این فضا فوق العاده جدید است. با این حال، بانک های مرکزی در سراسر جهان شروع به تعهد منابع برای اجرای CBDC خرده فروشی می کنند.”

فضای CBDC شاهد پیشرفت سریع است

در حالی که چنین سیستم هایی ممکن است با “پول نقد دیجیتال” که بسیاری انتظار داشتند از آن استفاده کنند، تفاوت داشته باشد، CBDC ها در سراسر جهان به طور گسترده مورد تحقیق و توسعه قرار می گیرند. نمونه بارز آن ارز دیجیتال بانک مرکزی چین است که طبق گزارش های اواسط آوریل، اکنون در چهار شهر مختلف کشور آزمایش می شود.

علاوه بر این، همانطور که کوین تلگراف اخیراً گزارش داده، شایعات حاکی از آن است که استارباکس و مک دونالد نیز در حال حاضر برای پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی چین آماده هستند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ