سرمایکس
video thumb

راه‌اندازی جدیدترین صرافی فیات-کریپتو در هند با افزایش حجم معاملات محلی!

دو ماه پس از برداشته شدن ممنوعیت شدید هند در معاملات بانکی با کسب و کارهای رمزنگاری، یک صرافی ارز فیات-ارز دیجیتال جدید در هند راه اندازی شده است.

صرافی مستقر در بنگلور، با نام BitPolo در تاریخ ۶ ماه مه آغاز به فعالیت کرد. این صرافی، ابتدا در مارس تاسیس شد. در همان ماه، دیوان عالی کشور علیه تعلیق طولانی مدت پشتیبانی بانکی مربوط به ارز دیجیتال رای داد.

BitPolo از سپرده ها و برداشت های روپیه (INR) پشتیبانی می کند و جفت های ارز دیجیتال با ارزهای اصلی مانند بیت کوین (BTC) را پشتیبانی می کند.

Suresh Chdhdhary ، مدیر ارشد تجارت Bitpolo در بیانیه ای عنوان کرد که تیم این صرافی در طول بازار نزولی در حال ساخت بوده و فکر می کند که راه اندازی این پلتفزم در اواسط قرنطینه در یک زمان تقریبی انجام می شود. وی گفت:

“جهان به آرامی در حال عقب نشینی به حالت عادی است و یک محیط همه گیر و رکود اقتصادی را پشت سر می گذارد. از آنجا که شکنندگی کلاس های دارایی سنتی را پیش بینی می کنیم، به نظر می رسد بازارهای ارز دیجیتال روند صعودی بیشتری را ارائه می دهند.

چانان چودوری (Chandan Choudhury)، رئیس استراتژی ضمن تکرار این اظهارات، عنوان کرد که “ویروس کووید ۱۹ یک هشدار است” که “حباب عظیمی را در بین طبقات دارایی های سنتی ایجاد کرده است که از سیاست های پولی سست ساخته شده اند.”

حجم معاملات ارز دیجیتال در صرافی WazirX افزایش یافت

نیشال شتی (Nischal Shetty)، بنیان گذار و مدیرعامل صرافی WazirX ، در گفتگو با کوین تلگراف عنوان کرد که این پلتفرم در ماه مارس و آوریل شاهد رشد ماهانه بیش از ۸۰ درصد بود.

همچنین گزارش شده است که افزایش مداوم در ثبت نام های کاربران و افزایش صعودی نه تنها به بهبود اوضاع پس از ممنوعیت کمک می کند، بلکه نقش پیشگیرانه این صرافی در پرونده مطرح شده علیه ممنوعیت بانک مرکزی هند (RBI) در دیوان عالی و رسانه های اجتماعی همراهش # کمپین IndiaWantsCrypto# را تشکیل می دهد.

علاوه بر این، در اواسط سال ۲۰۱۸ هنگامی که تحمیل بحث برانگیز بانک مرکزی هند هنوز لازم الاجرا بود – از WazirX خواسته شد تا مدل تجاری خود را به یک پلتفرم همتا به همتا تبدیل کند تا از تبدیل ارز دیجیتال به ارز فیات داخلی جلوگیری کند  و بدین ترتیب درجه ای از استمرار را برای معامله گران داخلی فراهم کند.

آخرین عاملی که این صرافی احتمالاً به عنوان عاملی در نظر گرفته شده است که به حجم زیاد معاملات آن کمک کرده است، تأثیر معکوس قرنطینه در بازار سهام هند است که به نظر وی ممکن است شهروندان بیشتری را به سمت بیت کوین به عنوان گزینه جایگزین سرمایه گذاری سوق دهد.

برخی موانع نظارتی همچنان باقی است

حتی با وجود اینکه تحریم بانک مرکزی هند برداشته شده است، اخیراً بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال هند به طور جمعی نامه ای را به این موسسه نوشتند که ادعا می کند عدم وجود وضوح نظارتی باعث شده است که برخی از بانک ها همچنان به انکار خدمات مبادلات مربوط به دارایی های دیجیتال بپردازند.

صرافی ها برای روشن شدن اینکه آیا آنها مشمول مالیات کالا و خدمات کشور یا GST هستند، شفافیت بیشتری را در مورد اینکه آیا عملیات آنها به عنوان کالاها، ارزها، لوازم یا خدمات طبقه بندی می شود، خواستار شدند.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version