video thumb

بازداشت ۳۵ متهم به پولشویی با استفاده از بیت کوین در اسپانیا

مقامات قضایی اسپانیا از بازداشت ۳۵ نفر به اتهام صدور و پخش کارت بانک‌های تقلبی و همچنین پولشویی با استفاده از بیت کوین خبر دادند. بر اساس این گزارش، گفته می شود در جریان اقدامات صورت گرفته، متهمین دستکم مبلغ ۶۰۰ هزار یورو درآمد کسب کرده‌ و همچنین میزان پولشویی آنها نیز به رقمی بالغ بر یک میلیون یورو می‌رسد.

به گفته مقاما پلیس، در جریان عملیات بازداشت متخلفین، حدود ۱۰۲۰ فقره جرم سایبری از آنها کشف شده است. افراد این تیم تبهکار شهروندان کشورهایی چون اسپانیا، گینه، نیجریه، کامرون و مراکش هستند. همچنین این افراد تاکنون دستکم ۲۱۹ قربانی کلاهبرداری داشته‌اند که از کشورهای اسرائیل، دانمارک، آلمان، فرانسه و یونان بوده‌اند.

به نوشته روزنامه «لا ورداد»، مقامات قضایی اسپانیا همچنین در خصوص از استفاده از کارت‌های بانکی ۱۰۴ بانک اسپانیایی و ۱۲ کشور دیگر هشدار داده‌اند. گفته می‌شود موج بازداشت‌ها از زمان طرح یک شکایت از یک اتومبیل اجاره‌ای مطرح شد که شخص اجاره کننده، اقدام به اجاره دادن مجدد اتومبیل با استفاده از کارت‌های اعتباری تقلبی می‌کرده است.

یکی از شگردهای این گروه، اقدام به اجاره هتل‌ها، خرید بلیط هواپیما، قطار و حتی اجاره اتومبیل با استفاده از کارت‌های تقلبی خود و البته ارائه این خدمات به مشتریان با قیمت بسیار پایین تر از نرخ واقعی آنها بوده است. گفته می‌شود شرکت‌هایی از کشورهایی چون استونی، انگلیس و فنلاند تحت تاثیر این گروه بوده‌اند که با استفاده از بیت کوین از آنها کلاهبرداری شده است.

به گزارش نشریات اسپانیایی، پیشتر در ماه مارس نیز، در جریان عملیات تعقیب و گریز پلیس دستکم هشت نفر به اتهام پولشویی با استفاه از ارزهای دیجیتال در اسپانیا بازداشت شدند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ