video thumb

وزارت دارایی روسیه امکان مبادله قانونی ارزهای دیجیتال را بررسی می‌کند

نماینده وزارت درایی روسیه از تصمیم این وزارتخانه برای صدور مجوز فعالیت برای تجارت در زمینه ارزهای دیجیتال خبر داد.
به گزارش خبرگزاری اینترفکس روسیه، «الکسی مویسیف» معاون وزیر دارایی روسیه در جریان گفتگوی روز جمعه گذشته خود با خبرنگاران گفته بود که احتمالا موضوع تجارت ارزهای دیجیتال در جریان بررسی لایحه‌ای ویژه در همین خصوص در پارلمان این کشور (دوما) به تصویب خواهد رسید.
لازم به ذکر است لایحه مذکور تنها نگهداری ارزهای دیجیتال توسط اشخاص آن هم به عنوان ابزاری برای ذخیره پول و ابزاری برای پرداخت تلقی شده و دولت روسیه همچنان مخالف تجارت و مبادله این دسته از ارزها است. این لایحه نخستین بار در ماه مه سال گذشته میلادی در دوما مطرح شده و مقدمات آن به تصویب رسیده بود.
آنتونوف آکسانوف، رئیس کمیته بازرهای مالی دوما نیز پیشتر گفته بود که کار گروه مالی این کمیته پیشنهاد پذیرش لایحه‌ای در خصوص تنظیم مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را تا پایان امسال داده است.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی نشریه کوین تلگراف، دومای روسیه سرانجام هفته گذشته از وصول لایحه ای تحت عنوان دارایی‌های دیجیتال مالی طی دو هفته آینده خبر داده بود.
همزمان، مویسیف نیز اعلام کرد که وزیر دارایی روسیه دستور بررسی و تصویب قانونی جداگانه در خصوص پیشنهاد سکه‌های اولیه تحت عنوان قانون انباشت سرمایه روسیه صادر کرده است.
در همین حال، رئیس بانک مرکزی روسیه، هفته جاری از احتمال طراحی و راه اندازی نخستین ارز دیجیتال متعلق به این بانک دولتی البته نه در آینده نزدیک خبر داد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ