video thumb

تحلیل قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در هفته ای که گذشت

بیت کوین همچنان با سرعت به روند روبه رشد خود ادامه می دهد و هیچ سطح مقاومتی قادر به نگه داشتن آن نیست. این ارز دیجیتال به آسانی در طی ۵ روز از ۱۰٫۰۰۰ دلار به ۱۳٫۰۰۰ دلار رسید. این بدان معناست که بازار بیت کوین با حجم عظیم خرید روبرو بوده و برای اولین بار از ماه دسامبر ۲۰۱۷ تاکنون به ۶۲٫۱ درصد رسیده است. بهبود بازار ارزهای دیجیتال توسط پیشگاه ارزهای دیجیتال در حال هدایت شدن است که این رویکرد مثبت برای این کلاس دارایی است.

با استفاده از این بازیابی، بیت کوین یک بار دیگر افزایش خود ادامه می دهد. همبستگی کم این ارز دیجیتال با سایر کلاس های دارایی سنتی موجب جنجالی جالب برای فعالان نهادی می شود که تمایل دارند به دلیل تنش های ژئوپلتیک موجود و مسائل مربوط به معاملات به نمونه ارزهای دیجیتال خود تنوع بخشند. جیم رید (Jim Reid)، مدیر اجرایی بانک دویچه، اظهار داشت که کاهش شدید نرخ بهره توسط بانک مرکزی نیز عامل مهمی در افزایش اخیر قیمت بیت کوین بوده است.

داده های صندوق نهادی Genesis Capital نشان دهنده‌ی افزایش قابل توجهی در فعالیت های نهادی در ۱۲ ماه گذشته بوده است. در حالی که این افزایش سهمی وار بوده و پایدار نیست، عامل مهم این است که قیمت این ارز دیجیتال از محدوده‌ی ۱۰٫۰۰۰ دلار خارج شود. از آن زمان به بعد، تحلیلگران دوباره شروع به طراحی اهداف بلندمدت برای بیت کوین کرده اند.

بیت کوین / دلار

بر خلاف فرض ما، بیت کوین به راحتی سطوح مقاومت ۱۲۰۰۰ دلار و ۱۳۰۰۰ دلار در همان روز شکست. چنین حجم بالایی از خرید در نزدیکی سطح مقاومت بحرانی، نشان دهنده‌ی تقاضای زیاد است. هنگامی که شاهد چنین روند صعودی هستیم، تعیین یک سطح خاص برای غلبه بر چنین روندی دشوار به نظر می رسد. با این حال، معامله گران می توانند چند هدف را در ذهن خود داشته باشند.

با شکسته شدن سطح بیش از ۱۳،۰۰۰ دلار، سطح بعدی، سطح فیبوناچی ۱۴٫۲۷۳٫۸۴ دلار و بالاتر از آن ۱۵،۴۳۳٫۳۳ دلار است. اگر هر دو سطح مقیاس بندی شوند، هدف بعدی ۱۷،۳۱۰٫۱۴ دلار است.

با این حال شاخص RSI به نزدیکی ۸۹ رسیده است که نشان دهنده‌ی این است که افزایش قیمت با بیش خرید این ارز در کوتاه مدت رخ داده است. حتی در مرحله‌ی بازار گاوی قبلی قیمت، بالاترین سطح شاخص RSI در نزدیکی ۹۳ قرار داشت. این نشان می دهد که بازارها در برابر صعود تند قیمت ها آسیب پذیر هستند.

گفتنی است که جفت ارز بیت کوین / دلار به سرعت در حال صعود است بدون اینکه هیچ تلاشی شود تا به یک سطح خاصی دست یابد.

اتریوم / دلار

اتریوم سطح مقاومت ۳۲۰٫۸۴۰ دلار را شکسته است. اگر گاوها بالاتر از این سطح نزدیک شوند، این ارز دیجیتال به هدف ۵۵۷٫۴۳ دست خواهد یافت.

شاخص میانگین متحرک دارای شیب روبه بالا بوده و شاخص RSI نیز در منطقه بیش خرید قرار دارد که نشان می دهد گاوها در بازار حکمفرما هستند. اگر قیمت جفت ارز اتریوم / دلار به ۳۲۰٫۸۴۰ دلار یا پایین تر از آن برسد نشان دهنده‌ی ضعف این جفت ارز خواهد بود.

ریپل / دلار

قیمت ریپل در تاریخ ۲۴ ژوئن به شکست سطح مثلث متقارن منجر شد. این یک نشانه‌ی مثبت است. میانگین متحرک دارای شیب روبه بالا بوده و شاخص RSI نیز در محدوده‌ی مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها حکمفرما هستند. آنها در حال حاضر سعی دارند که قیمت این ارز را به بالاتر از سطح مقاومت ۰٫۵۰۵۰۰ برسانند، اگر موفق شوند، قیمت این ارز دیجیتال به ۰٫۵۷۲۵۹ دلار و یا بالاتر از آن به ۰٫۶۲۵۰ دلار خواهد رسید.

اگر بر خلاف انتظار ما، جفت ارز ریپل/ دلار نتواند به این سطح برسد، این ارز دیجیتال می تواند دوباره به سطح شکست مثلث بازگردد. شاخص ۲۰ روزه EMA در حال حاضر در زیر این سطح قرار دارد، از این رو ما انتظار داریم که این جفت ارز به عنوان یک حمایت قوی عمل کند، اما اگر نتواند یک افت در شاخص ۵۰ روزهSMA محتمل می شود. معامله گران می توانند توقف ضرر را در موقعیت های طولانی به ۰٫۴۳ دلار برسانند.

بیت کوین کش / دلار

بیت کوین کش (BCH) در تلاش است تا به روند صعودی خود ادامه دهد. قیمت این ارز هم اکنون می تواند تا خط مقاومت این کانال حرکت کند. این یک مانع بزرگ در گذشته بوده است، اما اگر گاوها بتوانند در بالای این کانال مقیاس بندی شوند، احتمال افزایش قیمت این ارز تا سطح ۶۳۹ دلار یا بالاتر از آن و تا سطح ۸۸۹ دلار نیز وجود دارد.

برعکس، اگر جفت ارز دلار / بیت کوین کش نتواند از این کانال خارج شود، ممکن است بین شاخص ۲۰ روزه EMA و خط مقاومت این کانال معامله شود. هر دو میانگین متحرک در حال افزایش هستند و شاخص RSI در منطقه بیش خرید قرار دارد که نشان می دهد گاوها بر بازار حاکم هستند.

لایت کوین / دلار

لایت کوین (LTC) در تاریخ ۲۵ ژوئن وارد شاخص ۲۰ روزه EMA شد اما آن را نگه داشت. گاوها دوباره سعی دارند که بالای سطح ۱۴۰٫۳۴۵۰ دلار برسند. اگر موفق شوند این روند صعودی ادامه دار خواهد بود و می تواند قیمت را به بالای ۱۵۸٫۹۱ دلار یا حتی بالاتر و به سطح ۱۸۴٫۷۹۴۹ دلار نیز برسانند. میانگین متحرک با شیب روبه بالا و شاخص RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها در مزیت هستند.

اگر جف ارز لایت کوین / دلار نتواند در مقیاس بالاتر از سطح مقاومت قرار بگیرد، خرس ها تلاش خواهند کرد که آن را به زیر شاخص ۲۰ روزه EMA برسانند. اگر این حمایت صورت نگیرد، این ارز دیجیتال روند صعودی خود را از دست خواهد داد و احتمال نزول آن به شاخص ۵۰ روزه SMA محتمل می شود. بنابراین، معامله گران می توانند توقف ضرر را در موقعیت باقی مانده و درست قبل از شاخص ۲۰ روزه EMA حفظ کنند.

ای او اس / دلار

ای او اس در تاریخ ۲۵ ژوئن سطح ۶٫۸۲۹۹ دلار را شکست. در حال حاضر گاوها تلاش می کنند تا از این حمایت عبور کنند. اگر موفق شوند، یک افزایش قیمت تا خط مقاومت این کانال امکان پذیر است. اگر این سطح مقیاس پذیر باشد، روند صعودی تا سطح ۸٫۶۵۰۳ نیز امکان دارد. میانگین متحرک تدریج دارای شیب روبه بالاست و شاخص RSI دقیقا بالاتر از نقطه میانی است. این نشان دهنده یک مزیت کوچک برای گاوهاست.

با این حال، اگر گاوها نتوانند جفت ارز ای او اس / دلار را بالاتر از سطح ۶٫۸۲۹۹ دلار نگه دارند، این جفت ارز می تواند به خط حمایت این کانال کاهش یابد. ما پیش بینی می کنیم که خریداران از این حمایت دفاع کنند، همانطور که در گذشته نیز این کار را انجام داده اند، اما در صورت عدم حمایت، این جفت ارز می تواند به ۴٫۴۹۳۰ دلار برسد. بنابراین، معامله گران می توانند موقعیت طولانی خود را با توقف در سطح ۶٫۴۰ دلار حفظ کنند.

بایننس کوین / دلار

بایننس کوین (BNB) در تاریخ ۲۵ ژوئن به زیر شاخص ۲۰ روزه EMA رسید. در حالی که قیمت این جفت ارز به زیر شاخص ۲۰ روزه EMA رسیده است، نمی تواند در پایین این سطح بماند که نشانگر خرید در سطوح پایین تر است. گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا روند صعودی این جفت ارز را به هدف مورد نظر خود یعنی ۴۶٫۱۶۴۵۸۹۹ دلار و بالاتر از آن به ۵۰ دلار برسانند. با شاخص میانگین متحرک که دارای شیب روبه بالاست و شاخص RSI مثبت، روند این جفت ارز صعودی است.

تنها نقطه نزولی در نمودار، انحراف منفی شاخص RSI است. اگر گاوها قادر به حفظ بیش از ۴۰ دلار نباشند، قیمت جفت ارز بایننس کوین / دلار ممکن است در طی چند روز آینده بین ۲۸ تا ۴۰ دلار قرار بگیرد. اگر قیمت این جفت ارز وارد شاخص ۵۰ روزه SMA شود، احتمال روند صعودی کاهش می یابد. کاهش قیمت تا سطح ۲۸ دلار حاکی از این است که خرس ها در بازار حکمفرما هستند و احتمال تغییر روند وجود دارد.

بیت کوین اس وی / دلار

بیت کوین اس وی (BSV) در طول چهار روز گذشته به قیمت ۲۵۵٫۶۲۰ دلار مورد معامله قرار می گرفته است. این یک نشانه مثبت است، زیرا نشان می دهد که گاوها همچنان در حال کسب سود نبوده و منتظر یک روند صعودی می باشند.

شاخص میانگین متحرک دارای شیب روبه بالا بوده و شاخص RSI نزدیک به منطقه بیش خرید می باشد. این نشان می دهد که گاوها در بازار حکمفرما هستند. حرکت صعودی بعدی با شکست این سطح و قرار گرفتن در بالاتر از سطح ۲۵۵٫۶۲۰ دلار آغازخواهد شد که می تواند جفت ارز بیت کوین اس وی / دلار را به ۳۰۷٫۷۸۹ دلار و بالاتر به ۳۴۰٫۲۴۸ دلار برساند.

از سوی دیگر، اگر خرس ها این جفت ارز را به زیر خط روند شاخص ۲۰ روزه EMA برسانند، روند نزولی شده و می تواند به شاخص ۵۰ روزه SMA برسد. ما صبر می کنیم تا قیمت این جفت ارز صعودی شود و آن را نگه می داریم.

کاردانو / دلار

کاردانو (ADA) سطح مقاومت ۰٫۱۰ دلار را شکست. این یک نشانه‌ی مثبت است، زیرا این نشانه دو طرح صعودی را تحقق می بخشد: یک الگوی مثلث صعودی و یک الگوی چرخش به سمت پایین. این الگوها دارای هدف رسیدن به سطوح ۰٫۱۴۰۷۲۳۹ دلار و ۰٫۱۷۱۷۲۹ دلار می باشند. اگر از این سطوح عبور کنند، روند افزایش قیمت این جفت ارز تا ۰٫۲۰ دلار نیز می تواند ادامه داشته باشد. میانگین متحرک دارای شیب روبه بالا بوده و شاخص RSI در محدوده‌ی مثبت قرار دارد، که نشان دهنده‌ی این است که گاوها در بازار حکمفرما هستند.

بنابراین، معامله گران می توانند در قیمت ۰٫۱۰ دلار خرید خود را انجام دهند و از توقف ضرر اولیه ۰٫۰۷۰ دلار جلوگیری نمایند که بعدا می تواند افزایش یابد.این یک مقاومت جزئی در سطح ۰٫۱۱۱۵۱۰ دلار است. اگر قیمت این جفت ارز تلاش کند تا از این سطح خارج شود، معامله گران می توانند از معامله دست بکشند. با این حال، به دلیل اینکه جفتارز کاردانو / دلار در طی چند روز گذشته به نزدیکی ۰٫۱۰ دلار رسیده است، انتظار می رود که قیمت این جفت ارز به راحتی از سطح ۰٫۱۱۱۵۱۰ دلار عبور کند.

بر خلاف فرض ما، اگر این جفت ارز به پایین تر از ۰٫۱۰ دلار برسد، قیمت این جفت ارز می تواند برای چند روز در سطح بین ۰٫۰۷۳۸۸۶۹ دلار و ۰٫۱۰ دلار بماند. اگر این دامنه شکسته شود، کاهش قیمت می تواند تا سطح ۰٫ ۰۵۹۲۷۶۱ دلار ادامه داشته باشد.

ترون / دلار

ترون (TRX) با سطح مقاومت بالای ۰٫۰۴۰ دلار روبروست. در روزهای ۲ ژوئن و ۲۵ ژوئن، گاوها قیمت این جفت ارز را به بالاتر از سطح مقاومت رساندند، اما نتوانستند آن را در همین سطح نگه دارند. با این حال، میانگین متحرک دارای شیب رو به بالا بوده و شاخص RSI نیز در محدوده‎ی مثبت قرار دارند و این مسئله حاکی از این است که گاوها بر بازار این جفت ارز حکمفرما هستند.

اگر قیمت جفت ارز ترون / دلار به بالای ۰٫۴۰ دلار برسد، افزایش قیمت آن می توان تا سطح ۰٫۵۰ دلار ادامه پیدا کند. از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی تغییر مسیر دهد، می تواند به EMA 20 روزه برسد. اگر این سطح حمایت نیز شکسته شود، این جفت ارز می تواند به سطح ۰٫۰۲۹ دلار برسد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ