video thumb

در سال جاری، ۵۱۵ میلیون دلار بیت‌ کوین صرف فعالیت‌های غیرقانونی شده است!

بر اساس گزارش بلومبرگ، تحقیقات اخیر شرکت Chainanalysis نشان دهنده‌ی این است که با وجود کاهش نسبت معاملات غیرقانونی به قانونی، میزان بیت کوین‌ هایی که در سال جاری احتمالا در تراکنش‌های غیرقانونی خرج شده اند، شاید از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کند.

همانطور که در این گزارش آمده است، ارزش کل بیت کوینی که در نیمه اول سال ۲۰۱۹، صرف فعالیت‌های غیرقانونی شده است، ۵۱۵ میلیون دلار است. این تحقیقات نشان می‌دهد که تا پایان سال جاری این رقم دو برابر می ‌شود و به ۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

با این حال، میزان بیت کوین‌هایی که صرف خدمات غیرقانونی می‌شوند در مقایسه با موارد قانونی در حال کاهش است. هانا کورتیس (Hana Curtis)، مدیر اجرایی Chananalyysis عنوان می کند که تنها ۱ درصد از فعالیت‌های بیت کوین در سال جاری غیرقانونی هستند، که این میزان در مقایسه با ۷ درصد در سال ۲۰۱۲، کاهش یافته است.

همان‌طور که در این گزارش آمده است، ۵۱۵ میلیون دلار بیت کوین صرف تراکنش‌های غیرقانونی در دارک ‌وب‌ یا وب تاریک شده است. دارک‌ وب زیرمجموعه‌ کوچکی از دیپ ‌وب (Deep Web) است که نمی‌توان آن‌ها را از طریق موتورهای جستجوگر پیدا کرد.

بر اساس این گزارش، بزرگ ‌ترین بازار غیرقانونی دارک وب برای خرج کردن بیت کوین Hydra است. به نظر می‌رسد که در چنین بازارهایی بیت کوین انتخاب اول و مونرو در رتبه‌ی بعدی قرار دارد. اغلب این بازارها در توزیع مواد مخدر و یا پورنوگرافی غیر قانونی مشارکت دارند.

همانطور که قبلا توسط کوین تلگراف گزارش شده است، در ماه آوریل دو مرد اعتراف کردند که با استفاده از بازار دارک وبی با نام NextDayGear به فروش استروئید، مواد کنترل ‌شده و پولشویی مشغول بودند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ