video thumb

بیت‌ کوین می‌تواند در روز استقلال آمریکا شاهد یک فوموی جدید باشد!

گزارش جدید سایت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال SFOX نشان دهنده‌ی این است که بیت کوین (BTC) می تواند شاهد یک افزایش قیمت در روز استقلال آمریکا یعنی ۴ ژوئیه باشد.

در یک پست وبلاگی که SFOX در روز گذشته منتشر کرد، در آن به بررسی تاثیر تعطیلات بر روی بازار گاوی ارزهای دیجیتال می پردازد، در این پست عنوان شده که بازار بیت کوین با یک فومو یا ترس از دست دادن فرصت جدید روبرو خواهد شد.

در روز شکرگذاری سال ۲۰۱۷ قیمت بیت کوین از ۸٫۰۰۰ دلار به اوج قیمت های خود یعنی ۲۰٫۰۰۰ دلار در روز ۱۷ دسامبر رسید. در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ نیز در طول دو هفته جشن بهاری که توسط چینی ها برگزار شد، قیمت بیت کوین با افزایش ۱۴ درصدی روبرو شد و از ۳۴۱۹٫۱۷ دلار به ۳۹۰۸٫۹۷ دلار رسید و در نهایت تا چند روز قبل از کاهش قیمت به سطح ۳۷۵۰ دلاری به ۴۰۲۷٫۸۳ دلار دست یافت.

چنین به نظر می رسد که نوسانات قیمت در تعطیلات به دلیل داده های Google Trends است که مورد علاقه خرده فروشان بیت کوین است، SFOX عنوان می کند که در طول بازار گاوی سال ۲۰۱۷، میزان جستجوی ایالات متحده برای بیت کوین بلافاصله پس از کریسمس و سال نو افزایش یافت.

همچنین گفتنی است که این تحلیل ها عنوان می کنند که دورهمی های خانوادگی و اجتماعی نیز باعث آگاهی و افزایش علاقه در مورد این ارز دیجیتال می شود و همچنین فرصتی را در اختیار افراد قرار می دهد تا بتوانند این دارایی دیجیتال را به دوستان و عزیزان خود هدیه دهند.

تحلیلگران دیدگاه خود را در مورد روند نزولی بیت کوین به صورت زیر تعریف می کنند:

“در زمانی که بازار در شرایطی خوبی به سر می برد، تعطیلات این پتانسیل را دارند که انگیزه‌ی خرده فروشان را نسبت به خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال افزایش دهند. این رفتار اغلب فومو نامیده می شود که عبارت است از: ترسی که منجر به نگرانی شدید نسبت به از دست دادن فرصتی برای یک سرمایه‌گذاری پرمنفعت خواهد شد. به بیانی دیگر، فومو ترس ناشی از تصمیم‌گیری نادرست درباره گذران زمان در انسان است.”

همانگونه که گزارش شده است، کارشناسان به طور گسترده ای خاطرنشان کرده اند که افزایش قیمت در بازار کنونی به طور عمده توسط علاقه نهادی صورت می گیرد و نه خرده فروشی، درست برعکس آنچه که در اواخر سال ۲۰۱۷ رخ داد.

با این وجود، در پایان ماه ژوئن داده های Google Trends نشان داد که میزان جستجوی واژه‌ی بیت کوین در گوگل به بالاترین میزان خود در طول  ۱۷ ماه گذشته رسیده است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ