video thumb

چرا با وجود افزایش قیمت بیت‌ کوین آلت‌کوین‌ها عملکرد خوبی از خود نشان نمی‌دهند؟

گاوهای بیت کوین برگشته اند. هودل کنندگان (HODLers) خوشحال هستند. گفتنی است که در طول ۴۸ ساعت گذشته قیمت بیت کوین با افزایش ۱۱ درصدی روبرو بوده است و طبق گزارش کوین مارکن کپ می‌توان این مورد را اولین افزایش قیمت در چند وقت اخیر دانست.

بیت کوین از طریق این افزایش قیمت، خود را بین دو سطح کلیدی ۱۲،۰۰۰ دلار و ۱۲،۴۰۰ دلار قرار داده است، که در حال حاضر می تواند این دو سطح می توانند برای این ارز دیجیتال به عنوان سطح حمایت و مقاومت عمل کند.

اگرچه این افزایش قیمت، مخصوصا با وجود کاهش ۴ هزار دلاری طی دو هفته گذشته، نشانه مثبتی قلمداد می‌شود، اما یکی از تحلیلگران معتقد است که بیت کوین هنوز به دستاورد مهمی دست نیافته است. وی عنوان کرد که قبل از شکست خرس ها، عملکرد بیت کوین کمی بهتر از خوب بوده است و فاصله زیادی با شرایط ایده آل دارد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، قیمت ۹٫۹۷۰ دلاری به عنوان سطح کلیدی عمل می‌کند که تحلیلگران آن را نقدینگی حجیم می‌نامند.

در ماه گذشته پس از اینکه قیمت بیت کوین از ۹٫۹۷۰ دلار عبور کرد، قیمت بیت کوین به طور ناگهانی با افزایش شدید روبرو شد و تنها در طی یک الی دو ساعت به ۱۰٫۸۰۰ دلار رسید. این تحلیلگر عنوان می کند که قیمت ۱۲٫۴۶۵ دلار نیز از اهمیت مشابهی برخوردار است، یعنی آنکه انجام هر معامله کوتاه مدتی بالاتر از این رقم باعث افزایش بیشتر خواهد شد و می‌تواند قیمت بیت کوین را به بالاترین سطح خود در سال جاری یعنی ۱۳٫۸۰۰ دلار برساند. این افزایش قیمت به معنای افزایش ۱۰ درصدی قیمت فعلی خواهد بود.

تحت تاثیر قرار گرفتن آلت کوین ها با افزایش قیمت بیت کوین

در نتیجه‌ی نوسان اخیر بازار ارزهای دیجیتال، آلت کوین ها نسبت به افزایش قیمت بیت کوین واکنشی منفی از خود نشان داده اند.

به عنوان مثال، اتریوم طی ۴۸ ساعت گذشته فقط شاهد افزایش قیمت اندک ۲٫۵ درصدی بود. این شرایط علی رغم این واقعیت است که این روژه در هفته‌ی گذشته شاهد تحولات مثبتی بوده است. این توسعه ها عبارتند از مشخص شدن مشخصات فنی کد سرنیتی، تائید بایننس در خصوص تبدیل تترهای خود از توکن های Omni به توکن های ERC-20، کاهش شدید صدورها (که برای عرضه و تقاضای بازار اتریوم اقدامی مثبت است) و قراردادهای آتی از جانب CME.

بر اساس داده های OnChainFX، تسلط بیت کوین و سهم این ارز دیجیتال از ارزش کلی بازار به ۶۷ درصد رسیده است. این رقم طی ۴۸ ساعت گذشته حدود یک درصد افزایش داشته است و با در نظر گرفتن این نکته که ارزش کلی بازار بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار است، این میزان از اهمیت قابل توجهی برخوردار می‌شود.

برای اینکه ارائه‌ی درک بیشتری از این رقم، باید بگوییم که اوایل سال ۲۰۱۸ و افزایش قیمت آلت کوین ها به دلیل فوموی به وجود آمده برای اتریوم و XRP، تسلط بیت کوین حدود ۳۵ درصد و تقریبا نصف مقدار فعلی بود، بنابراین، چرا آلت کوین ها عملکرد خوبی ندارند؟

این عملکرد کمتر از حد انتظار احتمالا محصول جانبی چرخه های ساده بازار است. کریس برنیسک (Chris Burniske) یکی از شرکای صندوق سرمایه گذاری Placeholder در توئیتر عنوان کرد، هنگامی که قیمت بیت کوین با افزایش شدید روبرو می شود، اکثر آلت کوین ها برخلاف بیت کوین عمل می کنند. برنیسک افزود: دلیل این موضوع این است که بیت کوین ارائه دهنده اصلی نقدینگی در حوزه ارزهای دیجیتال است و همین مسئله فروش آن را غیرمنطقی می کند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ