سرمایکس
video thumb

اتحادیه اروپا: بیت کوین ارز نیست

بانک مرکزی اروپا در راستای افزایش فشار حداکثری خود بر ارز دیجیتال بیت کوین ، از شناسایی این ارز در دسته ارزهای مورد تحقیق امتناع کرد. این بانک روز سه شنبه در پاسخ توئیتری به سوال یکی از شهروندان اروپایی در خصوص وضعیت بیت کوین نوشت که بانک مرکزی اروپا هیچ برنامه ای برای افزودن بیت کوین به ارزهای مورد شناسایی خود ندارد.
«فیلیپ لین» از مقام های بانک مرکزی اروپا در این پاسخ توئیتری نوشت: بیت کوین ارز نیست بلکه نوعی سرمایه است که میزان فراریت بالایی دارد.
این تنها واکنش تازه مقام های نظام پولی و بانکی و حتی رهبران اروپا نسبت به بیت کوین نبوده است. رهبران و مقام های ارشد اقتصادی این بلوک، طی ماه های اخیر به ویژه پس از ورود ارز دیجیتال رسمی شرکت فیس بوک یعنی لیبرا به بازار، واکنش منفی بسیار زیادی به این دسته از ارزها نشان داده و نسبت به ورود بزرگان صنعت آی تی جهان مانند فیس بوک، آمازون و یا شرکت های بزرگ پولی و بانکی مانند ویزا کارت و مستر کارت به این عرصه به شدت ابراز نگرانی کرده اند.
اتحادیه اروپا در ماه مه سال جاری میلادی نیز مقاله ای تحت عنوان ” دارایی های دیجیتال: تاثیر بر ثبات مالی، سیاست های پولی، پرداخت ها و زیرساخت های بازار”، به این نتیجه رسیده که تمامی مفهوم و زیر شاخه های مربوط به سرمایه های دیجیتال، تاثیر بسیار کمی بر اقتصاد سنتی و متداول جهان خواهد داشت.
مخالفت های اتحادیه اروپا و بانک مرکزی این بلوک اقتصادی با موضوع ارزهای دیجیتال تا حدی بوده که علیرغم تصمیم چین و چند اقتصاد برگ دیگر جهان برای انتشار ارز دیجیتال رسمی خود، این اتحادیه ماه گذشته در خصوص درخواست ها برای انتشار ارزی مشابه از سوی بانک مرکزی اروپا به شدت مخالفت کرده است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version