video thumb

مدیرعامل بانک J.P. Morgan Chase: لیبرای فیس‌ بوک یک نگرانی کوتاه‌مدت نیست!

جیمی دیمون (Jamie Dimon)، مدیرعامل بانک J.P. Morgan Chase اخیرا اعلام نموده که انتظار ندارد ارز لیبرای فیس ‌بوک ، تاثیر کوتاه مدت بر روی بانک‌ها داشته باشد.

دیمون طی صحبت‌های اخیر خود که برای اولین بار توسط CNBC گزارش شده، اظهار نموده که برای گمانه‌زنی در رابطه با تاثیرات احتمالی تلاش‌ های ارز دیجیتال فیس‌ بوک که به عنوان یک ارز جهانی برای حذف بانک‌ها در رابطه با آن تبلیغ شده است، بر روی شرکت تحت مدیریت وی یا چشم‌انداز فعالیت‌هایش بسیار زود است. گفتنی است که بر اساس گزارش سالانه اخیر JP Morgan، این بانک یک بانک پیشرو در زمینه‌ی سپرده های خرد در ایالات متحده است.

زمانی که در رابطه با ورود شرکت فیس‌ بوک به صنعت مالی به واسطه‌ی ارزهای دیجیتال پرسیده شد، دیمون پاسخ داد: ما از حالا تا سه سال دیگر در رابطه با لیبرا صحبت خواهیم کرد. من وقت زیادی صرف آن نمی ‌کنم.

این مدیر اجرایی افزود:

برای روشن شدن موضوع باید عنوان کنم که ما هفت سال است که درباره‌ی فناوری بلا‌ک‌ چین صحبت می ‌کنیم، اما اتفاقات بسیار کمی تاکنون رخ داده است.

جیمی دیمون در مصاحبه‌ های قبلی خودش اظهار داشت که شرکت‌ های مرتبط با صنعت ارزهای دیجیتال ممکن است با بانک ‌های سنتی رقابت کند. با این حال وی معتقد است که قانون ‌گذاری می‌ تواند عاملی باشد که چگونگی ارائه‌ی اینگونه فناوری‌ ها به عموم مردم را مشخص کند، و به طور بالقوه زمان ‌بندی‌ های آنها را به تعویق اندازد. وی ادامه داد:

دولت‌ ها اصرار دارند مردمی که سرمایه‌ دارند و یا پول جابجا می ‌کنند همه بر اساس قوانین زندگی کنند، چرا که قوانین کنترل مناسبی بر روی آن‌ها دارند؛ وی ادامه داد: هیچ ‌کس نمی ‌خواهد به تروریسم و فعالیت‌های جنایتکارانه کمک کرده و از این فعالیت ها حمایت کند.

لازم به ذکر است که فیس‌ بوک در ابتدا برنامه ‌ریزی کرده بود تا ارز دیجیتال لیبرا که پشتوانه‌ی آن، ارزهای پایدار می باشد را در سال ۲۰۲۰ عرضه کند، اما این شرکت پس از مدتی اعلام کرد که این ارز دیجیتال تا زمان رفع تمامی نگرانی‌های قانونی، عرضه نخواهد شد.

دیمون عنوان کرد: ما به رقابت ها اهمیتی نمی دهیم. درخواست ما همیشه یک چیز است: ما یک زمین بازی یکسان می‌ خواهیم.

گفتنی است که بانک JPMorgan نیز در ماه فوریه ارز دیجیتال خود را با نام JPM COIN را راه‌اندازی کرد تا به تراکنش ها سرعت بخشد. عمر فاروق (Umar Farooq)، توسعه‌ دهنده‌ی ارز دیجیتال JPM Coin عنوان کرد که: فناوری بسیار خوب است، اما زمان زیادی برای صدور مجوزهای لازم و پذیرش عمومی آن مورد نیاز است. این مسائل باید توضیح داده شوند.

دیوید مارکوس (David Marcus)، توسعه ‌دهنده‌ی ارزش پروژه‌ی بلاک‌ چین فیس‌بوک نیز در نشستی که با حضور کمیته‌ی امور بانکداری سنا برگزار شده بود، توضیح داد که لیبرا به عنوان جانشینی برای حساب‌های بانکی طراحی نشده است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ