سرمایکس
video thumb

دستگیری کارمند سابق شرکت مایکروسافت به دلیل سرقت ۱۰ میلیون دلار ارز دیجیتال

طبق گزارش خبرگزاری Associated Press (AP)، یکی از کارمندان اسبق شرکت مایکروسافت به دلیل سرقت ۱۰ میلیون دلار ارز دیجیتال دستگیر شده است.

این مرد ۲۵ ساله‌ی اوکراینی که ولدیمیر کواشوک (Volodymyr Kvashuk) نام دارد، با به دست آوردن این درآمد نامشروع، یک خودروی تسلا به قیمت ۱۶۰٫۰۰۰ دلار و یک خانه کنار دریاچه یه قیمت ۱٫۷ میلیون دلار خریداری کرده است. گفتنی است که در طول ۷ ماه از زمان طراحی این نقشه حدود ۲٫۸ میلیون دلار به حساب های بانکی این فرد انتقال یافته است.

علاوه بر این، کواشوک متهم به سرقت کارت های هدیه ارزهای دیجیتال است که در برابر محصولات مایکروسافت قابل باز خرید بوده و سپس برای دریافت سود، آنها را بر روی وب سایت به فروش می گذاشته است.

لازم به ذکر است که در ماه آوریل سال جاری نیز تعدادی از کاربران ارزهای دیجیتال اعلام کرده اند که سرویس های ایمیل مبتنی بر مایکروسافت مانند Outlook، Hotmail و MSN مورد حمله‌ی هکرها قرار گرفته اند.

یکی از این قربانیان این ماجرا، مدعی شده است که هکرها با ورود به ایمیل وی توانسته اند حساب این فرد را در صرافی ارزهای دیجیتال کراکن بازیابی کنند. مایکروسافت نیز تأیید کرد که این هک در ماه های نخست سال جاری اتفاق افتاده است.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version