یک میلیارد بیبی دوج هدیه
video thumb

وزیر هند: هنوز ممنوعیتی برای ارزهای دیجیتال در هند وجود ندارد!

رسانه های محلی هند گزارش دادند که، آنوراگ تاکور (Anurag Thakur)، وزیر امور خارجه این کشور، عنوان کرده است که هیچ قانونی به طور صریح استفاده از ارزهای دیجیتال را در این کشور ممنوع اعلام نکرده است.

این صحبت‌ ها در جریان بحث میان یکی از نمایندگان پارلمان هند و وزیر امور خارجه این کشور در ساختمان مجلس، مطرح شد.

دارماپوری سرینیواس (Dharmapuri Srinivas)، از نمایندگان مجلس هند از تاکور درباره اینکه آیا واقعا ارزهای دیجیتال غیرقانونی هستند یا خیر سوال کرد، سرینیواس سوال خود را این گونه مطرح کرد:

آیا دولت متوجه گسترش نفوذ ارزهای دیجیتال در کشور شده و آیا اقدامی در ارتباط با افراد حاضر در بازار ارزهای دیجیتال و آنهایی که بازار را در دست دارند صورت گرفته است؟

جواب تاکور به این سوال منفی بود.

وی افزود: قانون مشخصی نیز در این زمینه وجود ندارد. به گفته وی، فعالیت‌ های مرتبط با ارزهای دیجیتال تنها در صورتی قابل پیگیری است که قوانین موجود را که توسط نهادهای مالیاتی و مالی هند وضع شده است را نقض کنند.

همانطور که کوین تلگراف پیش‌تر اخباری تائید نشده از پیش‌نویس لایحه‌ ای را منتشر کرد، قرار بود این لایحه با هدف ممنوعیت و قانون‌ گذاری رسمی ارزهای دیجیتال در هندوستان، به مجلس ارائه شود. در لایحه منتشر شده تعریف ارزهای دیجیتال به شکل زیر عنوان شده بود:

هرگونه کد، عدد، توکن یا هرگونه ارز دیجیتال رسمی که رمزنگاری‌ شده یا به‌ صورت دیجیتال نمایانگر ارزش باشند.

با این حال، در بخش دیگری از این لایحه آمده است که دولت هندوستان برنامه‌هایی برای عرضه روپیه دیجیتال را در دستور کار قرار داده است.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ