video thumb

رکورد حجم معاملات بیت‌ کوین در ونزوئلا با توجه به تورم ۱۰ میلیون درصدی!

ونزوئلایی ها در طول هفته گذشته، حجم معاملات بیت کوین بیشتری را نسبت به گذشته در این کشور با ارز بولیوار انجام داده اند. اما آمار‌ ارائه شده، حاکی از این است که ارز فیات این کشور در یک وضعیت اضطراری قرار دارد.

داده های Coin Dance که نشان دهنده‌ی فعالیت معاملاتی در صرافی همتا به همتای Localbitcoins ،Paxful و Bisq می باشد، نشان می دهد که حجم معاملات بیت کوین در این کشور از چند روز گذشته تا تاریخ ۲۰ ژوئیه به بالاترین میزان خود رسیده است.

در طول این مدت، کاربران Localbitcoins به تنهایی، حجم معاملات بیت کوین را به ۵۷ میلیارد بولیوار رساندند و این در حالی است که بالاترین حجم معاملات در هفته‌ی گذشته تنها ۴۹ میلیارد بولیوار بوده است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داده است، ارز رایج ونزوئلا همچنان از تورمی که ۱۰ میلیون درصد تخمین زده شده است، رنج می برد و این مسئله باعث شده که مردم این کشور به دنبال جایگزینی برای ذخیره‌ی ارزش دارایی‌ های خود باشند.

راه جایگزین مقامات رسمی این کشور برای مقابله با این مشکل، ارز دیجیتال با پشتوانه دولتی پترو می باشد که به گفته‌ی یکی از سازمان های غیرانتفاعی آمریکا در طول ماه جاری، این پروژه یک شکست بزرگ به حساب می آید.

با این حال، میزان حجم مبادلات ارز بولیوار ونزوئلا بر رویLocalbitcoins  در حال رشد بوده، در حالی که تعداد بیت کوین ‌های معامله شده در حال کاهش است. طی هفته‌ی گذشته ۵۷ میلیارد دلار بولیوار به ۵۷۴ بیت کوین تبدیل شده که از برخی هفته ‌های ابتدای سال‌ نیز کمتر می باشد.

علاوه بر تضعیف شدن ارز ملی ونزوئلا و عدم حمایت دولت از معامله‌ی ارزهای دیجیتال، این کشور با تحریم‌ های ارزهای خارجی را نیز مواجه می باشد. اوایل سال جاری، تراکنش‌ های مشعل لایتنینگ به ۰٫۴ بیت کوین (به ارزش ۴ هزار دلار) رسید و این وجوه صرف کمک‌ به ونزوئلا شد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ