سرمایکس
video thumb

به‌کارگیری فناوری بلاک چین توسط خبرگزاری نیویورک تایمز برای مبارزه با اخبار جعلی!

خبرگزاری نیویورک تایمز (The New York Times) اخیرا یک وب ‌سایت برای پروژه‌ی جدید «بررسی منبع اخبار» یا «Provenance Project» راه‌اندازی کرده است.

طبق اطلاعات مندرج در وب ‌سایت جدید خبرگزاری نیویورک تایمز (The New York Times) که برای پروژه‌ی بررسی منبع اخبار یا «Provenance Project» بنا نهاده شده است، این روزنامه به زودی برای مبارزه با اطلاعات جعلی در رسانه‌ ها از فناوری بلاک ‌چین استفاده خواهد کرد. هدف این پروژه، ارائه‌ی یک پلت‌فرم است که در این راستا به طور گسترده برای نشریات مختلف فعالیت کند.

فناوری بلاک‌ چین عملا به این پروژه کمک می‌ کند تا داده‌های بزرگ مربوط به ویدئو‌ها و اصوات ضبط شده که توسط سازمان ‌های خبری منتشر می ‌شوند را ثبت و ذخیره کند. گفتنی است که این پروژه‌ی جدید بررسی منبع فعلا در مرحله‌ی اول خود قرار دارد و هدف آن ایجاد یک تصور کلی از مفهوم اثبات متمرکز بر روی عکاسی خبری است که نشان می ‌دهد چطور سیستم‌ های مبتنی بر فناوری بلاک‌ چین می ‌توانند برای مقیاس ‌پذیری مورد استفاده قرار بگیرند. این سایت عنوان می کند:

کار‌ اولیه ما، جستجو برای یک سیستم مبتنی بر فناوری بلاک ‌چین به منظور ذخیره و اشتراک‌ گذاری داده‌های بزرگ مرتبط با رسانه است که توسط سازمان‌ های خبری به انتشار می رسند. ما همچنین تحقیقاتی را در زمینه‌ی شناسایی انواع سیگنال‌ هایی که می ‌توانند کاربران را در شناخت رسانه‌ های معتبر یاری کنند، اداره می‌ کنیم.

نیویورک تایمز عنوان کرد، صرف نظر از همه‌ی اشتیاقی که نسبت به این پروژه وجود دارد، فناوری بلاک ‌چین به شیوه‌ای که ما فکر می‌کنیم برای ایجاد و حفظ منشاء فایل ‌های دیجیتالی ضروری است، مکانیسم‌ هایی را برای اشتراک ‌گذاری اطلاعات بین اشخاص مختلف ارائه می ‌کند». در وب‌سایت این پروژه آمده است که نتایج حاصل از این پروژه در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.

نیویورک تایمز در اوایل سال جاری یک فهرست استخدام شامل استخدام متخصصین و استعداد‌های مربوط به فناوری بلاک‌ چین منتشر کرد. یکی از عناوین شغلی این فهرست که تحت عنوان «سرپرست اکتشافات بلاک‌ چینی» منتشر شده بود، به دنبال جذب فردی با این مشخصات است: «یک رهبر مشتاق که در زمینه‌ی کمک به طراحی یک مفهوم اثبات مبتنی بر بلاک‌ چین جهت استفاده در نشریات خبری کمک کند.»

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version