video thumb

ونزوئلا برای فرار از تحریم‌ها، مالیات فرودگاه‌ها را به بیت‌ کوین تبدیل کرد!

روزنامه اسپانیایی ABC دریافت که نیکولاس مادورو، رئیس‌ جمهور ونزوئلا و دولت وی برای فرار از تحریم‌ های اقتصادی از درآمد مالیاتی و ارزهای دیجیتال استفاده می‌ کنند.

این روزنامه اسپانیایی منتشر کرد که مادورو و سایر مقامات این کشور، در تلاش بودند تا با استفاده از یک برنامه کیف پول دیجیتال، با تبدیل درآمد مالیات حاصل از فرودگاه ‌های داخلی این کشور به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال و انتقال این سرمایه‌ ها به صرافی ‌های کشورهای هنگ‌ کنگ، چین و روسیه، از تحریم ‌ها فرار کنند.

بر اساس این گزارش، این ارزهای دیجیتال به ارز رایج تبدیل شده و سپس به ونزوئلا فرستاده شدند.

این تلاش ها نشان دهنده‌ی این است که چگونه دولت مادورو در نتیجه‌ی ممنوعیت استفاده از حساب‌ بانک‌های آمریکایی و مشارکت در بازارهای آزاد بین‌المللی مجبور شده است که از ارزهای دیجیتال به عنوان راهی برای دور زدن تحریم ها استفاده کند.

این روزنامه مدعی است که درآمد مالیاتی دریافتی، متعلق به فرودگاه بین ‌المللی مایکتیا در نزدیکی کاراکاس، پایتخت ونزوئلا بوده و این مالیات‌ ها از طریق یک سیستم خودکار که با برنامه ‌ای به نام جتمن پی (Jetman Pay) کار می‌کند، جمع ‌آوری‌ شده است.

گفته می شود که دولت مادورو در حال مذاکره برای گسترش استفاده از این برنامه در فعالیت ‌هایی از جمله جمع‌ آوری درآمد حاصل از سوخت ‌رسانی به هواپیماهای فرودگاه مایکتیا می باشد.

طبق قراردادی که گفته می شود هنوز امضا نشده است، برنامه Jetman Pay برای جلوگیری از ممنوعیت های اعمال شده از سوی ایالات متحده استفاده می شود. طبق این قرارداد، هواپیمایی که در این فرودگاه فرود می آید، در ازای دریافت سوخت، ارز فیات پرداخت خواهند کرد. همچنین، شرکت پترولوس د ونزوئلا، S.A.، شرکت دولتی نفت و گاز طبیعی در این کشور، از این برنامه برای پرداخت مالیات های دولتی استفاده می کند و سپس، این وجوه به شکل ارز دیجیتال به خارج از کشور ارسال خواهند شد.

سیستم خودکار جمع‌ آوری مالیات‌ از ماه فوریه سال ۲۰۱۸ برای جمع آوری مالیات در فرودگاه مایکتیا استفاده شده است. این گزارش به این نتیجه رسیده است که احتمالا، مادورو به دنبال گسترش این طرح به سایر فرودگاه ها در سراسر این کشور باشد.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ