سرمایکس
video thumb

پلتفرم مبادلات ارزهای دیجیتال Coincheck فعالیت خود را از سر می‌گیرد

شرکت ژاپنی مبادلات ارزهای دیجیتال Coincheck که پیشتر در ژانویه سال گذشته میلادی هدف حمله هکرها قرار گرفته بود موفق به باز پس گیری پروانه فعالیت خود از دولت ژاپن شد.

بر اساس این گزارش، شرکت ژاپنی Monex Group که موسسه‌ای فعال در زمینه انجام معاملات آنلاین به حساب می‌آید، Coincheck را به قیمت ۳۳٫۵ میلیون دلار خریداری کرده و مجوز فعالیت مجدد این پلتفرم را از دولت این کشور دریافت کرده است.

گفته می‌شود مجوز فعالیت مجدد Coincheck را آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) در پی رفع نقایص موجود در سیستم مدیریت ریسک و مدیریت عمومی این پلتفرم مبادلات ارزی تایید کرده است.

در همین حال مونکس نیز از ارتقاء سیستم کنترل داخلی و حمایت از مشتریان Coincheck خبر داد.

لازم به ذکر است در جریان حمله سایبری انجام شده ژانویه سال گذشته میلادی، در مجموع ۵۰۰ میلیون ارز دیجیتال NEM به ارزش ۵۳۰ میلیون دلار به سرقت رفت. موضوعی که باعث لغو مجوز فعالیت Coincheck از سوی دولت ژاپن شد. در جریان این حمله، Coincheck ملزم به تقویت سیستم امنیتی و ارائه طرح جامع ارتقاء مدیریت تجاری خود به FSA شد.

البته این تمامی ماجرا نبود. در پی حمله یاد شده، Coincheck مجبور به تعلیق تمامی فعالیتهای مبادلاتی خود برای چندین ماه شد. این شرکت سرانجام توانست فعالیت مبادلات ارزی خود را از نوامبر سال ۲۰۱۸ از سر گرفته و به این بازار باز گردد.

اکنون Coincheck با اخذ مجدد پروانه فعالیت تجاری خود بار دیگر به فهرست مبادلات ارزی قانونمند ژاپن باز گشته است. اما این پلتفرم ژاپنی دیگر تنها پلتفرم مبادلات ارزی یکه تاز ژاپن به حساب نمی‌آید. شرکت آمریکایی Coinbase نیز به تازگی از تلاش خود جهت دریافت پروانه فعالیت در ژاپن خبر داده است. این شرکت زمان تقریبی آغاز به کار خود در ژاپن را سال جاری میلادی اعلام کرده است.

لازم به ذکر است، فعالیتهای مربوط به مبادلات ارزهای دیجیتال در ژاپن از سال ۲۰۱۷ تحت قوانین وضع شده مربوط به مبارزه با پولشویی و شناخت هویت مشتری شده‌اند. تبعیت از قوانین یاد شده بر اساس قانون مصوب خدمات پرداخت در پارلمان ژاپن انجام شده که استفاده از بیت کوین را به عنوان روش قانونی پرداخت دیجیتال معرفی کرده است.

FSA پیشتر در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده که تاکنون بیش از ۱۶۰ موسسه فعال در زمینه مبادلات ارزی جهت دریافت پروانه فعالیت تجاری خود به این آژانس مراجعه کرده‌اند.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version