گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که انویدیا در این هفته درآمد خود را برای سومین فصل مالی سال ۲۰۲۰ منتشر کرد و نتایج بهتر از حد انتظاری را نشان داد که ناشی از فروش تراشه های واحد پردازش گرافیکی (GPU) آن است. این شرکت در بخش تراشه های گرافیکی ۲٫۷۹ میلیارد دلار درآمد را برای سه ماهه گزارش کرده است و تخمین ۲٫۱ میلیارد دلاری تحلیلگران را پشت سر گذاشته است.

در بخش گرافیک، بخش بازی نیز قرار می گیرد. انویدیا گفت که سری جدید کارت گرافیک های خود که مبتنی بر فناوری جدیدی به نام Ampere است، علاقه زیادی را از جانب توسعه دهندگان کامپیوتر و کنسول بازی های ویدیویی به خود جلب کرده است. به عنوان مثال، یکی از مدل های جدید این شرکت به نام Geforce RTX 3080 که در ماه سپتامبر به فروش گذاشته شد، بلافاصله فروخته شد.

انویدیا (Nvidia) عنوان کرد که درآمد حاصل از بخش بازی ها با ۳۷٪ افزایش نسبت به سال گذشته به ۲٫۲۷ میلیارد دلار رسیده که برای این شرکت یک رکورد محسوب می شود.

واحدهای پردازش گرافیکی تولید شده توسط انویدیا عمدتا در کنسول های بازی های ویدیویی و کارت های گرافیک مورد استفاده قرار می گیرند اما در بین استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال، به ویژه کسانی که کوین هایی مانند اتریوم (ETH)، مونرو (XMR) و زی کش (ZEC) را استخراج می کند، محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.

طبق یادداشت میچ استیوز (Mitch Steves)، تحلیلگر RBC Capital Markets، برای سه ماهه مورد بررسی قرار گرفته، انویدیا حداقل ۱۷۵ میلیون دلار GPU نسل جدید به استخراج کنندگان اتریوم فروخته است که به عملکرد بهتر این شرکت کمک می کند. این تحلیلگر عنوان کرده بود که ماینرها برای این فصل ۱۵۰ میلیون دلار درآمد کسب کنند.

استیوز خاطرنشان کرد که به روزرسانی شبکه بلاک چین اتریوم معروف به اتریوم ۲٫۰ که قرار است در ماه دسامبر برگزار شود، از ماینرها خواستار استفاده از سخت افزار استخراج کارآمدتر می شوند. تصور می شود تراشه های جدید GPU Ampere انویدیا این نیاز را برآورده می کنند.

با این حال، GPU ها دیگر برای استخراج بیت کوین (BTC) موثر نیستند به همین دلیل فرآیند استخراج به سراغ ماینرهای مدار مجتمع با کاربرد خاص (ASIC) کارآمدتر رفته است.

به طور کلی ، انویدیا درآمد سه ماهه ۴٫۷۳ میلیارد دلاری خود را گزارش کرد که ۵۷ درصد بیشتر از سال گذشته است. پیش بینی تحلیلگران درآمد ۴٫۴۱ میلیارد دلاری بود. این شرکت عنوان کرد که در سه ماهه چهارم مالی که در ژانویه پایان می یابد، با تنگناهای تامین تراشه ها و کارت های خود روبرو شود.

همچنین این شرکت عنوان کرد که پیش بینی می شود خرید شرکت طراح تراشه های بریتانیایی ARM از شرکت سافت بانک ژاپن تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ تکمیل شود.

سهام انویدیا در معاملات روز جمعه بازار سهام نزدک با افت ۰٫۹۲٪ به ۵۳۲٫۶۵ دلار رسید. طی ۵۲ هفته گذشته سهام این شرکت به بالاترین قیمت ۵۸۹٫۰۷ دلار و پایین ترین سطح ۱۸۰٫۶۸ دلار رسیده است.