به نظر می رسد که آخرین تحقیقات Van Eck تلاش در جهت فرو نشاندن ترس سرمایه گذاران در مورد بیت کوین و همچنین کمیسیون بورس و اوراق بهادار است. روز جمعه، شرکت مدیریت سرمایه گذاری Van Eck تحقیقات جدیدی را منتشر کرد که نشان می دهد نوسانات کمتری در قیمت بیت کوین نسبت به یک چهارم تا یک سوم سهام ذکر شده در S&P 500 وجود دارد.

در یک پست وبلاگ، این ناشر آلمانی محصولات قابل معامله در بورس عنوان کرد که اگرچه مدت هاست بیت کوین به عنوان “دارایی نوپا و بی ثبات در خارج از بازارهای سهام و سرمایه سنتی” در نظر گرفته می شود، اما واقعیت نشان می دهد که معاملات بزرگ ترین ارز دیجیتال جهان که با نوسانات همراه است، با معاملات بزرگ ترین شرکت ها در جهان قابل مقایسه است.

Van Eck عنوان کرد که از ابتدای سال تا کنون، ۲۹٪ از سهام S&P 500 نوسانات قیمت ناپایدارتری را نسبت به ارز دیجیتال تجربه كرده اند.

این تحقیق قابل توجه است چرا که پیشنهادات شاخص ون اک عمدتا در یک کلاس دارایی قرار دارد که مدتهاست رقیب بیت کوین محسوب می شود و آن دارایی طلاست.

از حدود ۵۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت ون اك، بیشتر آنها مربوط به صندوق های طلاست و این شركت هم اولین صندوق سهام طلا را در سال ۱۹۶۸ تاسیس كرد (INIVX) و هم اولین شركت ماینرهای طلای ETF را كه در حال حاضر بسیار محبوب است (GDX )در سال ۲۰۰۶ تاسیس کرد.

علیرغم تأکید آنها بر شمش، با این حال ون اك هرگز نسبت به جستجو در بیت کوین ترسو نبوده است. این شرکت در حال حاضر یک کالای قابل معامله در بورس و بیت کوین را به سرمایه گذاران نهادی ارائه می دهد و قبلاً درخواست هایی برای ارائه Bitcoin ETF به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال کرده است.

این شرکت همچنین اخیراً گزارشی صادر کرده و استدلال می کند که سرمایه گذاران نهادی باید در نظر داشته باشند که بیت کوین را در سهام خود داشته باشند.