سرمایکس
video thumb

قیمت بیت کوین در طول ۵ ماه گذشته به بیش از ۵۵۰۰ دلار رسید!

قیمت بیت کوین در چند روز اخیر با افزایش قابل توجهی روبرو شد و توانست برای اولین بار در طول پنج ماه گذشته به بیش از ۵۵۰۰ دلار افزایش دست یابد. در روزهای اخیر، ارز برتر دنیای ارزهای دیجیتال که ارزش بازار آن بیش از نصف سایر ارزهای موجود در بازار است، در یک روند افزایشی و در کمتر از چند دقیقه قیمت آن به بالاتر از ۵۶۵۰ دلار رسید. این بالاترین قیمت بیت کوین از ۱۸ نوامبر سال ۲۰۱۸ تا کنون بوده است.

لازم به ذکر است که در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین تا اندازه ای کاهش یافته است که در حال حاضر در صرافی های ارزهای دیجیتال به طور متوسط با قیمت ۵٫۴۲۳ دلار معامله می شود.

نمودار قیمت بیت کوین در روزهای اخیر

طبق گزارش کوین مارکت کپ، همچنین با افزایش ۱٫۴۸ درصدی ارزش بازار در یک روز، میزان ارزش بازار بیت کوین به بالاترین مقدار خود در ماه نوامبر یعنی ۹۶٫۹ میلیارد دلار رسید، در حالی که درصد سهم بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال که به نام نرخ تسلط نیز شناخته می شود، در حال حاضر به ۵۳٫۲ درصد رسیده است.

داده های کوین مارکت کپ نیز نشان می دهد که حجم مبادلات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته به بیش از ۱۵ میلیارد دلار رسیده است. با این حال ممکن است که این ارقام گمراه کننده باشند. همانطور که قبلا نیز توسط شرکت مدیریت دارایی بیت وایس (Bitwise) گزارش شده بود، ۹۵ درصد از حجم معاملات اعلام شده توسط صرافی ها جعلی است و تنها معاملات ۱۰ صرافی درست است.

به گفته Messari.io حجم معاملات این ۱۰ صرافی که از جمله آنها عبارتند از کوین بیس، کراکن، بایننس و غیره، در مجموع حجم معاملاتی بیش از ۱۴٫۹۵ میلیارد دلار بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.

به طور کلی بیت کوین یک حرکت بسیار قوی تری را نسبت به سایر ارزهای دیجیتال داشته است.

در واقع از ۱۰ ارز برتر بازار ۹ ارز با رشد روبرو بوده اند که اغلب آنها بیش از ۲ درصد افزایش را تجربه کرده اند. و کاردانو (ADA) با افزایش روزانه ۹٫۷۱ درصد از عملکرد بهتری برخوردار بوده است.

در کل باید گفت که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با حدود ۶٫۴ درصد افزایش در حال حاضر به حدود ۱۸۴٫۳ میلیارد دلار رسیده است که تقریبا ۷۸٫۲ درصد پایین تر از بیشترین مقدار آن در ۷ ژانویه ۲۰۱۸ است که در آن زمان برابر ۸۳۵ میلیارد دلار بود.

  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media
  • sarmayex social media

خرید حضوری

sarmayex pin location
version