خرید بیت کوین یکی از حقوق اساسی بشر به شمار می رود، شما باید حق انجام این کار را به صورت خصوصی داشته باشید و کاری که قصد دارید با آن انجام دهید به هیچ کس مربوط نیست. چه اینکه قصد داشته باشید بیت کوین را برای پس انداز کردن و سرمایه گذاری خرید کنید یا اینکه قصد خرج کردن آن را داشته باشید، نیازی نیست که هدف خود را برای کسی بیان کنید. در این مقاله، ما سعی داریم چگونگی به دست آوردن بیت کوین را بدون اینکه شناسایی شوید، به شما ارائه دهیم.

استخراج، به عنوان درآمد، مبادله یا خرید؟

در سال ۲۰۲۰، شما چهار راه برای دستیابی به بیت کوین دارید: استخراج، به عنوان درآمد، مبادله یا خرید. در حالی که هر کس می تواند بیت کوین را استخراج کند، اما تنها کسانی که رک اختصاصی سخت افزار دارند، می توانند این کار را همراه با سودآوری انجام دهند. بنابراین، با وجود جاذبه سکه های تازه استخراج شده و بدون سابقه تراکنش، استخراج روشی واقعی برای به دست آوردن بیت کوین نیست. درآمد، به طور معمول از طریق کار برای یک شرکت رمزنگاری وسیله کاربردی تری برای به دست آوردن بیت کوین فراهم می کند، اما امکان ناشناس ماندن در این زریق فراهم نیست، زیرا کارفرما تمام جزئیات مربوط به افراد را در اختیار خواهد داشت و ممکن است موظف باشد این موارد را به سازمان های دولتی نیز منتقل کند. مبادله – یعنی مبادله کالا یا خدمات بیت کوین – روشی کاربردی تر برای بدست آوردن ارزهای دیجیتال است.

شما می توانید فروشگاه بیت کوین خود را راه اندازی کنید و این امر نیز این انمان را برای شما فراهم می آورد تا کالاهای فیزیکی و دیجیتالی را در ازای دریافت ارز دیجیتال به فروش برسانید. بدون هیچ گونه انجام پرداخت با ارز فیات، می توانید وارد وب سایت شده و بدون افشای هویت خود، بیت کوین کسب کنید. شما باید چیزی را بخواهید که مردم نیز خواستار آن باشند که با بیت کوین خود آن را خریداری کنند. البته لازم نیست وب سایت خود را برای فروش کالاهای بیت کوین تنظیم کنید. در حال حاضر ده ها فروشگاه آنلاین وجود دارد که می توانید بدون هیچ گونه سؤالی فروشنده شوید.

علیرغم آنچه شما به آن اعتقاد دارید، همه چیز برای فروش در بازارهای دارک نت (DNM) غیرقانونی نیست. بنابراین، لازم نیست که شما قانونی را به منظور مبادله کالاها برای دریافت بیت کوین زیر پا بگذارید. فروشندگان DNM علاوه بر حق قانونی برای فروش مواردی که در مغازه ها موجود است، داروهای مانند روغن CBD را می فروشند. در حقیقت، شما می توانید هر چیزی را که می خواهید، می توانید در دارک نت ها به فروش برسانید. تنها محدودیت در این زمینه تقاضای بازار است. در حالی که فروش در DNM یکی از ناشناس ترین روش ها برای به دست آوردن بیت کوین است، سریع ترین یا کاربردی ترین آن نیست. اگر می خواهید به هردلیلی بیت کوین را با عجله به دست بیاورید، باید آن را به طور مستقیم خریداری کنید. خوشبختانه، هنوز راه هایی برای خرید بیت کوین به صورت ناشناس یا حداقل به صورت خصوصی یعنی بدون نیاز به انجام شناخت هویت مشتری (KYC) وجود دارد.

نحوه خرید بیت کوین به صورت ناشناس بصورت حضوری

دو روش عمده برای خرید بیت کوین به صورت حضوری یعنی با بیرون رفتن از خانه وجود دارد. یکی از این راه ها این است که بیت کوین را با استفاده از BATM خریداری کنید. BATM یک دستگاه خودکار است که به شما امکان می دهد ارز فیات را با ارز دیجیتال مبادله کنید. یافتن دستگاه خودپرداز بیت کوین در نزدیکی محل زندگی شما آسان است و روش هایی برای خرید ارز دیجیتال از BATM ها به صورت کاملاً ناشناس وجود دارد. استفاده از BATM معمولاً مناسب تر از استفاده از یک صرافی متمرکز برای به دست آوردن ارز دیجیتال است.

گزینه دوم یافتن یک فروشنده بیت کوین است که مایل است شخصا برای انجام معامله نقدی شما را ملاقات کند. نتایج جستجو را در Localcryptos ، Localbitcoin یا local.Bitcoin.com براساس منطقه فیلتر کنید و سپس به فروشندگان پیام دهید تا ببینید که آیا آنها مایل به ملاقات هستند یا خیر.

صرف نظر از این که شرایط خدمات رسانی پلتفرم ها چگونه است (LBC اجازه نمی دهد که به صورت حضوری معامله ای صورت گیرد) ، بسیاری از فروشندگان خوشحال می شوند که معاملات را به صورت نقدی انجام دهند. به طور طبیعی ، شما باید اعتماد را هر دو طرف را برقرار کنید و عاقلانه است که قبل از ایجاد اعتماد بیشتر و انجام معاملات بزرگتر، ابتدا با یک خرید نسبتاً کوچک شروع کنید. راه دیگر برای پیدا کردن فروشندگان محلی، شرکت در نشست های مربوط به بیت کوین در منطقه خود و کنفرانس های مربوط به ارزهای دیجیتال است. همچنین می توانید در لینکدین برای یافتن فروشندگان بازار خارج از بورس در منطقه خود جستجو کنید.

نحوه خرید بیت کوین به صورت ناشناس و بصورت آنلاین

اگر به دنبال این هستید که بیت کوین رابه صورت ناشناس و بدون ترک خانه خریداری کنید، بهترین راه این است که از یک صرافی همتا به همتا مانند Localcryptos یا local.Bitcoin.com استفاده کنید. در این صرافی ها طیف وسیعی از گزینه های پرداخت، از انتقال بانکی گرفته تا کارت های هدیه و پی پال در دسترس می باشد و جزئیات اطلاعات شما فقط برای فروشنده فاش می شود. اگر تمایل دارید که هویت خود را از فروشنده نیز بطور کامل پنهان کنید، چنین امری برای شما امکان پذیر است، به این ترتیب که از حسابی که تحت کنترل شماست ولی به نام شما نیست، استفاده کنید.

در نهایت باید عنوان کرد که شایعاتی وجود دارد، مبنی بر اینکه افراد شخص ثالث از هویت افراد بی خانمان بیکار و دانش آموزان برای به دست آوردن کارت های بدهی ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. اگر چنین داستان سرایی هایی صحیح باشند، آنها وسیله ای برای خرید ارزهای دیجیتال فراهم می کنند که نمی توان به هویت خریدار واقعی آن پی برد. همچنین شایعاتی درباره خریداری هویت در دارک نت وجود دارد که برای ناشناس ماندن در زمینه خرید بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرند.

لازم به ذکر است که بیت کوین راهی برای محافظت از دارایی هاست، راهی برای جلوگیری از مواجهه با حوادث غیر منتظره است. بیت کوین نوعی محافظت در برابر توقیف حساب، محافظت در برابر حوادث قوی سیاه و محافظت در برابر شرایط بی ثبات اقتصادی است. بیت کوین شما، کسب و کار شخص دیگری نیست. به کسی اجازه ندهید که غیر از این به شما بگوید.